Ağız Kenarı Çizgileri

0
235
Ağız Kenarı Çizgileri

Ağız Kenarı Çizgileri

Belli bir yaşa gelmiş herkesin karşılaştığı cilt deformasyonlarının başında, yüz bölgesindeki kırışıklıklar gelir. Bu cilt bozulmalarının belki de en sinir bozucu olanı da yüz bölgesinde ortaya çıkanlardır. Bunun sebebi insanların yüzlerini vücutlarının diğer bölgeleri gibi saklayamamaları, sürekli aynaya bakmak zorunda olmaları ve toplumun güzellik yargılardır. Ağız kenarı çizgileri, kadın olsun erkek olsun herkesin kurtulmak istediği en önemli yüz yaşlanma belirtilerinden biridir. Dudak üst bölgesi ve dudak kenarlarında ortaya çıkan bu çizgiler, zaman içerisinde çok daha belirgin bir hale gelebilir. Dudak kenarlarında yer alan kasların zaman içerisinde fonksiyonlarının azalması, cildin sarkması ve gerilmesi gibi sebeplerden ortaya çıkan bu çizgiler, günümüzde farklı yöntemler kullanılarak ortadan kaldırılabiliyor. Ağız kenarı çizgileri ve diğer yüz kırışıklıkları farklı yöntemler kullanılarak ya kapatılabiliyor ya da tamamen yok edilebiliyor.

Ağız Kenarında Kırışıklıklar Mı Baş Gösteriyor?

Ağız Kenarında Kırışıklıklar Mı Baş Gösteriyor?

Ağız kenarında ve dudak etrafında oluşan çizgilerin sebepleri, yüz kasları ile ilgili zaman içerisinde yaşanan değişikliklerden kaynaklanır. Ağız kenarı çizgileri her yaştan, her ırktan ve her cinsiyetten insanın karşılaşabildiği sorunlardan biridir. Erken yaşlanma belirtileri gösteren orta yaşlardaki insanlarda bile ortaya çıkabilen yüz kırışıklıkları ve çizgiler, zaman içerisinde çok daha derin çizgilere dönüşebilir. Bu çizgilerden kalıcı olarak kurtulmak için ise, genellikle botoks gibi uygulamalar veya estetik gerdirme operasyonlarına başvurulur. Bunun yanı sıra çeşitli kremler ve masaj hareketleri de bu çizgileri ortadan kaldırmada uygulanabilen yöntemler arasında yer alır. Bir de bu çizgileri ortadan kaldırmayan fakat yokmuş gibi gösteren kozmetik uygulamalar yapılabilir. Tabi bu her seferinde yeniden uygulanması gereken işlem olduğu için, bir süre sonra bıkkınlık getirebilir. Bu aşamadan sonra kalıcı çözümlere başvurulması gerekir.

Vücudumuzda zaman içerisinde ortaya çıkan değişiklikler, genellikle yaşlanma belirtileri olarak adlandırılır. Bu değişiklikler yüz bölgesinde olduğunda, çok daha sinir bozucu olarak nitelendirilir. Bu sebeple hem kozmetik firmaları hem de estetik cerrahlar bu bölgedeki değişikliklerin yavaşlatılmasında ve ortadan kaldırılmasına yönelik araştırmalarını yoğunlaştırıyor. Ağız kenarı çizgileri ve diğer yüz bölgesi sorunlarının ortadan kaldırılmasında, çok zahmetsiz ve bedava yöntemlerden biri olan, yüz masajları da etkili olabiliyor.

Ağız Kenarı Çizgilerinden Estetiksiz Kurtulma

Bilindiği gibi estetik operasyonlar vücudumuzun hemen hemen her bölgesinde uygulanabiliyor. Estetik deyince akla ilk olarak yüz ve göğüs bölgesi gelse de; el, ayak, kulak, bacak, popo, genital bölge gibi birçok noktaya estetik uygulamalar yapılabiliyor. Ağız kenarı çizgilerikonusunda da uygulanabilen estetik operasyonlar, maliyetli bulunması durumunda alternatif birçok yöntem kullanılabiliyor. Bunları sıralayacak olursak üç farklı geçerli yöntemle karşılaşıyoruz.

  • Yüz masajları
  • Yüz egzersizleri
  • Kırışık giderici ve önleyici kremler

Bu yöntemlerden biri veya üçü birden uygulanabiliyor. Estetik her ne kadar kalıcı bir çözüm olarak bilinse de bu operasyonlardan birkaç sonra cildin eski haline dönme olasılığı oldukça yüksek.

Ağız Kenarı Çizgileri Hangi Yollarla Yok Edilir?

Ağız Kenarı Çizgileri Hangi Yollarla Yok Edilir?

Belli bir yaşın üzerindeki neredeyse her bireyin şikayetçi olduğu konuların başında gelen yüz çizgileri ve kırışıklıklar, günümüzde zahmetsiz ve ücretsiz yöntemlerle bile yok edilebiliyor. Ağız kenarı çizgileri,oldukça sinir bozucu bulunmasıyla birlikte, kişiyi olduğundan çok daha yaşlı gösterebiliyor. Özellikle kadınlar tarafından çok dikkate alınan bu cilt değişikliği, ortadan kaldırılamadığında ağır depresyon durumları bile yaratabiliyor. Bu sebeple kendiyle barışık, yüzünü seven ve kendine saygı duyan kadınlar, daha genç ve güzel görünmek için çeşitli uygulamalarla kırışıklıklara karşı savaş açıyor. Ağız kenarı çizgilerikonusunda işe yarayan uygulamalar arasında;

  • Botoks uygulaması
  • Estetik cerrahi (yüz gerdirme)
  • Sıkılaştırıcı ve kırışıklık giderici kremler
  • Yüz masajları
  • Yüz egzersizleri

Gibi yöntemler bulunuyor. Hepsi kendini ispat etmiş yöntemler olan bu 5 seçenekli liste, doğru uygulandığında istenilen sonuç elde edilebiliyor.

Yüz bölgesinde oluşacak çizgileri geciktirmenin de yolu olduğu uzmanlar tarafından dile getiriliyor. Bu çizgilerin oluşmadan önce geciktirilmesi veya tamamen oluşmamasını sağlamak, yapılacak olan belli başlı uygulamalar sayesinde mümkün oluyor. Ağız kenarı çizgilerive yüzde oluşabilecek diğer çizgileri geciktirmek için, basit egzersiz yöntemlerinden yararlanılabiliyor. Ayrıca bunlar için özel olarak üretilmiş kremler veya bitkisel karışımlardan yararlanma olanağı bulunuyor. Yüz egzersizleri, masajları da oluşacak çizgileri geciktirmede olumlu sonuçlar verebiliyor.

Ağız Kenarı Çizgilerini Yok Eden Kremler

Cilt kremleri, uygulanacak bölgelere göre farklı içeriklerde üretilir. Bu kremlerden ağız kenarı çizgileri ve dudak etrafındaki çizgilere iyi gelenler hem masrafsız hem de etkili sonuçlarla kullanıcılarını memnun ediyor. Belirli aralıklarla uygulanan yüz maskeleri de ağız kenarı çizgileri konusunda etkili bir yöntem olarak biliniyor. Sağlık bakanlığı onaylı kremler, kullanım talimatlarına uyulması durumunda son derece işe yarar bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Bu kremler sayesinde etkili ve masrafsız bir şekilde yüz kırışıklıkları ve çizgiler ya ortadan kaldırılabiliyor ya da oluşmaları geciktirilebiliyor. Ayrıca bu kremler ve maskeler, kolayca herkesin evinde hazırlayabileceği şekilde de olabiliyor. Böylece fazla para harcamadan evinizde kolayca kırışıklık giderme karışımları hazırlama imkanı bulunuyor.

Ağız Kenarı Çizgilerini Saklama

Ağız Kenarı Çizgilerini Saklama

Kırışıklık ve çizgileri yok etme uygulamaları yanı sıra, bunları kamufle eden uygulamalar da mevcut. Ağız kenarı çizgileri gibi son derece sinir bozucu durumlar ortaya çıktığında, insanlar ilk olarak bu çizgi ve kırışıklıkları saklama yoluna gidiyor. Yapılacak doğru makyaj uygulamaları bunları geçici olarak ortadan kaldırabiliyor. Fakat eninde sonunda bunları kalıcı olarak ortadan kaldırmanın yollarını bulmak gerekiyor. Bu noktada insanların yardımına; estetik cerrahlar ya da cilt ve güzellik uzmanları yetişiyor. Bunların yanında, kişinin kendi kendine uygulayacağı masaj teknikleri de bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.