Bebek Pudrası İle Makyaj

0
255
bebek pudrası ile makyaj

Bebek Pudrası İle Makyaj

Her kadın kendini özel ve güzel hissetmek ister. Bu hissin aslında ilk koşulu cilt güzelliğimizden geçiyor. Bebekler kadar güzel bir cilt istiyoruz çoğu zaman ve bunu gerçekleştirebilmek için de elimizden ne gelirse yapıyoruz. Pahalı kozmetikler kullanıyoruz olmuyor, sadece duru su kullanıyoruz olmuyor, cilt tipimize göre analiz yaptırıyoruz ya da en son çare botox gibi cerrahi müdahaleler bile aklımızdan geçmiyor değil.  Pürüzsüz güzel bir cildin aslında çok da zor olmadığını ve kolay bir şekilde ulaşabileceğinizi sizlere söylesek hatta bu işin sırrı bebek pudrası ile makyaj yapmak olduğunu söylesek tepkiniz ne olurdu?

bebek pudrası cilde uygulanır mı

Bebek Pudrası Cilde Uygulanır Mı?

Bebeklerin cildinin ne kadar hassas ve yumuşacık olduğu ortada. Bu kadar hassas bir cilde kullanılan ve onarıcı özelliği olan bebek pudrasını “Neden bizler de kullanmıyoruz ki?” dedik ve bu durumdan yola çıkarak neler yapabileceğimize bir bakalım istedik ve ulaştığımız sonuçlara inanamadık.

Aldığınız iyi markalı bir bebek pudrası cildi yenileyeceğinden ve bakım yapacağından yüzümüze sürmekte herhangi bir engel yoktur. Önemli olan gözenekleri kapatacak kadar çok sürmemek dozunda kullanmaktır. Neticede pişik olan bir bebeğe kullanılan bebek pudrası nasıl cilt yenileme işlevi görüyorsa bizim yüzümüzde de aynı işlevi görecektir. Hatta bizler bebek pudrası ile makyaj yapacak ve cildimizi porselen bir görünüme ulaştıracağız.

Bebek Pudrasının Cildimize Faydaları Nelerdir?

Cildi yumuşacık yapan bebek pudrasının birçok faydası bulunmaktadır. Kadınların da her alanda kullanabileceği bir cilt bakım ürünüdür de diyebiliriz aslında. Hangi alanlarda kullanabiliriz şu şekilde sıralayalım.

 • Eğer cildiniz aşırı yağlıysa makyajınızı yani fondöteninizi sabitlemek için kullanabilirsiniz.
 • Gün içerisinde sürekli hareket halinde çalışacak bir işiniz varsa ve yüzünüz terliyorsa yine yüzünüze ter engellemek için ince bir kat kullanabilirsiniz.
 • Saçlarınız fazla yağlanıyorsa ve koyu renkliyse bu yağlanma çabucak belli olacaktır. Kuru şampuan kullanmıyorsanız saç diplerine bebek pudrası serperek biraz bekleyin ve ellerinizle saçlarınızı havalandırın. Ne kadar temiz göründüğünü görünce gözlerinize inanamayacaksınız.
 • Kullanacağınız bebek pudrası cildinizin pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır.
 • Kirpiklerinizin daha dolgun görünmesini istiyorsanız ilk önce ince ir kat rimel sürün ve ardından temiz bir rimel fırçasıyla bebek pudrası sürün daha sonra bir kat daha rimel sürdüğünüzde harika sonuçlar elde edeceksiniz. Her seferinde kullanmasanız da özel günleriniz için öneririz.
 • Eğer sivilceleriniz varsa bebek pudrası yine sivilcelere de iyi geliyor nasıl mı ?

-1 tatlı kaşığı bebek pudrası

-1 tatlı kaşığı oksijenli su (Eczaneden temin edebilirsiniz.)

-3 tane dövülmüş aspirin

Malzemeleri güzelce macun kıvamına gelecek şekilde karıştıralım. Yüzümüzü suyla güzelce yıkayalım ve havluyla tampon yaparak kurulayalım ardından maskemizi ince bir tabaka halinde sürüp yaklaşık yarım saat bekletelim ve kuruduktan sonra duru su ile bir güzel yıkayalım. Haftada 2 kez tekrarladıktan sonra kısa süre içinde sivilcelerinizdeki farkı göreceksiniz.

 • Ve gelelim esas meseleye bebek pudrası ile makyaj yapacak olursak daha uzun süre sabit kalacak ve yüzünüz adeta bebek cildi gibi pürüzsüz olacaktır.
bebek pudrası ile makyaj nasıl yapılır

Bebek Pudrası İle Makyaj Nasıl Yapılır?

Biraz kulağa garip gelse de bebek pudrası ile makyaj yapabilirsiniz. Normal de de makyaj yaptığımızda gün içerisinde yağlanma olmaması ya da terleme olmaması için cildimize zaten pudra uyguluyoruz. Hatta pudra uyguladığımızda fondöten daha da dayanıklı olduğunu biliyor muydunuz? Peki bu işlemi bebek pudrası ile nasıl yapacağız?

İlk önce makyaj öncesinde cilt temizleme rutininiz nasılsa o şekilde cildinizi temizlemenizi ve toniklemenizi ve kremlemenizi öneririm. Ardından cilt tipinize uygun bir fondöteni fırça ya da sünger yardımıyla yüzünüze sürmelisiniz. Fondöten yüzünüze oturduktan sonra bir miktar bebek pudrasını allık gibi bir fırça kullanarak yüzünüze ince bir tabaka şeklinde uygulayabilirsiniz. Böylece hem makyajınız sabitlenmiş hem de porselen gibi bir cilde sahip olmuş olacaksınız. Biraz bekleyip bebek pudrasının emilmesini sağlamalısınız ve ardından istediğiniz şekilde rimel, far, ruj ve allık gibi ekipmanlarla makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Bir başka seçenek ise yine fondöteninizi sürdükten sonra bebek pudrasını sadece göz altlarınıza aydınlatıcı ve kapatıcı işlem görmesi açısından uygulayıp harika sonuçlar alabilirsiniz.

Eğer cildime fondöten sürmek istemiyorum diyorsanız ve porselen gibi bir cilt seviyorsanız temizlediğiniz ve kremlediğiniz cildinize sadece bebek pudrasını bir fırça yardımıyla ince bir tabaka olarak sürerseniz yine harika bir sonuç elde edeceksiniz.

bebek pudrası ile makyaj yapanların görüşleri nelerdir

Bebek Pudrası İle Makyaj Yapanların Görüşleri Nelerdir?

Birçok insan artık her yerde biraz daha doğal malzemeler kullanmaya yöneliyor. Hal böyle olunca bebeklerin bile kullandığı pudrayı bizim kullanmamamız biraz tuhaf olmaz mıydı? Bakalım bebek pudrası ile makyaj yapanlar ya da farklı bir işlev için bebek pudrası kullananlar ne gibi yorumlarda bulunuyor.

 • Önerdiğimiz sivilce maskesini kullanan kişiler sonuçtan gayet memnun olduklarını dile getiriyorlar.
 • Yüzünde aşırı yağlanma olan kişiler ise gün içerisinde fırçayla süpürür gibi bebek pudrası sürdüklerinde memnun kaldıklarını dile getiriyorlar.
 • Bebek pudrası ile makyaj yapanlar makyajının daha fazla sabit kaldığını ve parlama sorununa çözüm olduğunu dile getiriyorlar.
 • Fazla kullanılan bebek pudrasının gözeneklerde kapatıcı etki yarattığını gözlemleyen bir kullanıcımız ise ince tabaka halinde kullandığında sıkıntının ortadan kalktığını dile getirdi.
 • Bebek pudrası ile makyaj yapan bir kullanıcımız ise makyajı bitirdikten sonra rujunun üzerine de bebek pudrası ince bir tabaka halinde geçtiğinde daha fazla kalıcı olduğunu dile getirdi.

Sonuç olarak bebek pudrası ile makyaj yapmak oldukça hesaplı ve zahmetsiz bir işlem olduğu gibi sonuçları da pahalı makyaj malzemelerine göre oldukça güzel.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.