Burun Estetiği Fiyatları 2019-2020

0
267
burun estetiği fiyatları 2019-2020

Burun Estetiği Fiyatları 2019-2020

Burun estetiği ya da teknik adıyla Rinoplasti, Kulak Burun Boğaz ya da uzman estetik doktorları tarafından uygulanan bir operasyondur. Gerek burundaki problemleri revize etmek gerekse de görünümü güzelleştirmek için uygulanmaktadır. Tabii ki bu aşamada gerek doktor tavsiyesi gerekse de hasta isteğine bağlı ortak karar verilmektedir. Ancak burun estetiği yaptırmak isteyen kişilerin ilk sordukları soru Burun estetiği fiyatları 2019-2020 olmaktadır.

Öncelikle burun estetiği operasyonunda fiyatları belirleyen bazı faktörlerden söz etmek gerekmektedir.

  • Doktor tercihi: Uzman estetisyen ya da KBB doktorları kendi unvanlarına, operasyon başarılarına ve hastalarından aldıkları tepkilere göre farklı fiyat uygulamasında bulunabilmektedirler. Dolayısıyla fiyatları belirleyen faktörlerin en başında doktorlar gelmektedir.
  • Hastane tercihi: Özel hastaneler kendi fiyat politikalarına göre operasyon ücreti alabilmektedirler. Bilhassa çok fazla tanınan ve yaygınlaşan özel hastanelerde burun estetiği yaptırmak pahalı olabilmektedir. Ancak burada önemli olan husus hastanın kendisini en çok güvende hissedeceği doktoru ve hastaneyi tercih etmesidir.
  • Burun Tipi ve Yapısı: Bazı doktorlar her burun için aynı operasyon ücretini istememektedirler. Özellikle nefes almada problem varsa ve aynı zamanda burunda estetik yapılması planlanıyorsa fiyatlarda değişkenlik oluşabilmektedir.

Burun estetiği yaptırmak isteyen kişilerin yapmaları gereken ilk şey, kendilerine iyi bir doktor belirlemektir. Fiyatların ikinci planda kalması hem hasta sağlığı açısından hem de alınacak sonuç bakımından son derece önemlidir. Özetle Burun estetiği fiyatları 2019-2020 için söylenecek şey bundan ibarettir. Yine de burun estetiği operasyonlarında hastane, doktor ve diğer fiyatlara bağlı olmak üzere 3000 ile 40 bin Türk Lirası arasında fiyatların değiştiğini söylemek mümkündür.

burun estetiği nedir

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği en başta burundaki kötü görünümü gidermek ve hastanın istenilen estetik görünüme kavuşması için uygulanmaktadır. Tabii ki burun estetiği yaptırmayı düşünen kişilerin kendilerini güvende hissedebilecekleri bir doktoru tercih etmeleri gerekmektedir. Bunun yanı sıra ihtiyaca göre Kulak Burun Boğaz (KBB) doktorları ile estetik doktorları arasında tercih yapmak doğru olacaktır. Eğer burunda nefes alma problemi mevcutsa ve hastanın yaşam kalitesi ciddi bir şekilde etkileniyorsa KBB uzmanlarıyla görüşmek en sağlıklısıdır. Şayet görüntü sebebiyle bir rahatsızlık söz konusuysa yapılması gereken hiç düşünmeden estetik cerrahi uzmanlarıyla görüşmektir.

Burun estetiği bilindiği üzere zor bir operasyon değildir. Doğru kişiler tarafından yapıldığı zaman hiçbir problem çıkmamakta ve hasta kısa bir süre içerisinde gündelik hayatına geri dönebilmektedir. Tabii ki Burun estetiği fiyatları 2019-2020 için de net bir söylemde bulunmak doğru olmayacaktır. Ancak fiyatların hastaneye, doktora ve burundaki problemlere göre artıp azalabileceği unutulmamalıdır.

Türkiye’de hem kadın hem de erkek pek çok kişi burun estetiği yaptırmaktadır. Tabii ki dünyadan da ülkemize bu konuda rağbet olduğunu söylemek mümkündür. Bilhassa yabancı uyruklu kişilerin yalnızca burun estetiği olmak için ülkemize geldiğini paylaşmak doğru olacaktır. Öncelikle fiyatların uygun olması ve hasta memnuniyetinin yüksekliği sebebiyle yabancıların Türkiye’yi tercih ettiklerini söylemek mümkündür.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiğinde kapalı ve açık olmak üzere iki farklı tekniğin uygulandığını söylemek doğru olacaktır. Bunun yanı sıra burnun yapısına göre doktor en doğru kararı verecek ve işlem için bir operasyon planı hazırlayacaktır. Eğer burun istenilenden daha da büyükse kemik kırma ya da fazla kemiğin alınması gibi işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Ancak burnu küçük ve şekil bakımından bozuk olan kişilerde daha farklı teknikler uygulanabilmektedir.

Açık operasyonlarda burnun belirli bölgelerinden kesi yapılmakta ve deri altından gereken işlem başarıyla uygulanmaktadır. Ancak kapalı operasyonlarda burun deliklerinden giriş yapılarak burundaki problemler düzeltilmektedir. Her iki operasyonun da kendisine has avantaj ve dezavantajları olduğunu söylemek mümkündür. Bu arada burun estetiği fiyatları 2019 2020 de değişiklik göstermektedir.

Burun Estetiği Fiyatları

İnsanlar genel olarak burun estetiği fiyatlarının nasıl olduğunu sormakta ve net bir yanıt almaya çalışmaktadırlar. Aslında buradaki en önemli husus hastanın memnuniyetidir. Daha doğrusu fiyattan ziyade iyi bir doktor ve kaliteli bir hastanede operasyonun gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir. Dolayısıyla burun estetiği fiyatları 2019 2020 nasıl sorularına bu cevabı vermek mümkündür.

Burun estetiği ameliyatlarının fiyatlarındaki bir diğer etken ise ameliyatın hangi konuda yapılacak olmasıdır. Horlamayı gidermek için yapılan ameliyatların fiyatları 1.000 ile 3.000 TL arasında değişmektedir. Tamponsuz burun estetiği ameliyatı ise 2.000 ile 5.000 TL arasında değişmektedir. Genelde en çok tercih edilen burun küçültme ameliyatları ise 2.000 ile 8.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Unutmamak gerekir ki bu fiyatlar bahsettiğimiz üzere doktor ve hastane tercihlerine göre fark etmektedir.

Burun Estetiği Nerede Yaptırılır?

Burun estetiğini en uygun fiyatlarla yaptırmak isteyenler işlemin nerede gerçekleştirilebileceğini sormakta ve kesin bir yanıt almak istemektedirler. Tabii ki öncelikle devlet hastanelerinde burun estetiği yaptırmak mümkündür. Ancak hastaların randevu almaları ve bir süre beklemeleri gerekmektedir. Neticede devlet hastanelerinde operasyon tarihleri birkaç ay sonraya atılmaktadır.

Burun estetiği sadece devlet hastanelerinde değil, bu konuda yetkili olan özel hastanelerde de yapılmaktadır. Ancak Burun estetiği fiyatları 2019-2020 noktasında değerlendirildiğinde fiyatlar hastanenin niteliğine göre değişmektedir. Eğer iyi bir hastane ile anlaşılırsa fiyatın artacağını ifade etmek mümkündür.

burun estetiği olanlar memnun mu

Burun Estetiği Olanlar Memnun Mu?

Burun estetiği son derece şahsi bir operasyondur. Neticede bir insanın burun estetiği yaptırıp memnun kalması, diğer kişiyi hiçbir şekilde bağlamamaktadır. Sonuç olarak bir kişi yapılan estetikten mutlu olurken diğeri mutsuz olabilmektedir. Dolayısıyla bu duruma kişi özelinde bakmak doğru olmayacaktır.

Burun estetiği yaptıranların önemli bir bölümü memnun kalmaktadır. Bunun sebebi daha önce çok kötü bir burna sahip olmaları ve yapılan işlemin ardından istedikleri görünüme kavuşmalarıdır. Ancak başarısız operasyonların ardından mutsuz olan ve revizyon ameliyatı geçiren kişilerin olduğunu da söylemek mümkündür. Yine de temel hatlarıyla değerlendirildiğinde burun estetiği operasyonlarının önemli bir kısmı başarıyla sonuçlanmaktadır.

Burun estetiği fiyatları 2019-2020 yılı için değişmekle birlikte hastane ve doktor faktörü burada kilit rol oynamaktadır. Ancak unutulmaması gereken husus, ücret ile alınacak performans arasında bir bağ bulunmamasıdır. Yani çok para veren bir hastanın burnunun çok iyi olacağını düşünmek mantıklı değildir. Bu nedenle en önemli şey doğru bir hekimden destek almak ve uygun hastanede operasyonu yaptırmaktır.

Sonuç olarak sağlığınız için hastane ve doktor tercihinin ön plana alınması bir hayli kıymetlidir. Alanında uzmanlaşmış hekimler sizlerin sorunlarına daha yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.