Ceviz Tentürü Kullananlar İstenmeyen Tüylere Veda Ediyor

0
132
ceviz tentürü kullananlar

Ceviz Tentürü Kullananlar İstenmeyen Tüylere Veda Ediyor

Güzel görünmek günümüzde çok önemli bir olgudur. Bunun içinde yapmamız gereken şetlerin başında istenmeyen tüylerden kurtulmamız gelmektedir. Bugün sizlere istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanacağınız bir tariften bahsedeceğiz. Ceviz tentürü kullananlar hem istenmeyen tüylerinin çok rahat giderildiğini söylüyorlar hem de uygulamanın gayet basit olduğunu belirtiyorlar. Ceviz tentürü nasıl yapılır anlatmadan önce dilerseniz istenmeyen tüyler nedir biraz bundan bahsedelim.

İstenmeyen Tüyler İçin Ceviz Tentürü

İstenmeyen Tüyler İçin Ceviz Tentürü

Hemen hemen bütün kadınlar yaşamları süresince tüy ve kıl problemleri ile uğraşmaktadırlar. Bu tüy problemlerine aşırı tüylenme de eklendiği zaman sorunlar giderek büyümektedir. Aşırı tüylenme ise kandaki erkeklik hormonu olan androjenlerin artması ile doğru orantılıdır. Erkeklerde daha yüksek olan bu hormon sadece erkeklerde bulunmaz aynı zamanda kadınlarda da bulunmaktadır. İnce ve zayıf tüylerin sert kıllara dönüşmesine androjen hormonu yol açmaktadır. Kadınlarda bulunan bu erkeklik hormonun yükselmesine sebep olan belli başlı durumlar vardır. Bu durumlar;

  • Menopoz,
  • Genetik yapı,
  • İlaç yan etkileri,
  • Adrenal Bozuklukları,
  • Yumurtalık tümörleridir.

Eğer aşırı tüylenme probleminiz var ise sorunun kaynağını yapılacak bir hormon testi ile öğrenebilirsiniz. Hormon testleri sayesinde kandaki başta androjen olmak üzere diğer bütün hormonların seviyeleri ölçülmektedir.

İstenmeyen Tüylere Ceviz Tentürü Kullananlar

Kadınlar istenmeyen tüylerinden kurtulmak için birtakım yollar denemektedir. Bunların başında ise tüy dökücü kremler, tıraş, ağda ve epilasyon gibi yöntemler gelmektedir. Bizler ise bugün sizlere istenmeyen tüylere ceviz tentürü kullananlar ile ilgili bilgi vereceğiz. Ceviz tentürü uygulaması sayesinde sizler de istenmeyen tüylerinizden çok rahat bir şekilde kurtulabileceksiniz. Yalnız söylemekte fayda var ceviz alerjiniz var ise bu tentürü kullanmamanız gerekmektedir.

Ceviz Tentürü Nedir?

Ceviz Tentürü Nedir?

Literatürde tentür, bitkilerin kök, gövde, çiçek ve yaprak kısımlarının, bitkisel alkol, sirke ya da su ile karıştırılmasından elde edilen ürün diye bahsedilmektedir. Kuru ya da taze bitkiler ile hazırlanan tentürler, vücudumuz için kullanabileceğimiz bitkisel bir ilaçtır. Aynı zamanda oral yol ile sıcak içeceklere karıştırılarak da kullanılabilmektedir. Tentür elde etmek için kullanacağınız bitki taze ise bitkisel alkol ya da sirke şayet kuru ise saf alkolle harmanlamanız sizlere daha doğru sonuçlar verecektir.

Ceviz tentürü ise vücudunuzda istenmeyen tüyleri gidermek için kullanabileceğiniz tamamen bitkisel bir ilaçtır. Ceviz tentürü için ise karışımı hazırlarken ceviz içi perdesi kullanabilirsiniz. Yapılması son derece kolay olan ceviz tentürünü sizler de evinizde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Düzenli ceviz tentürü kullananlar gibi sizler de kullandığınız zaman istenmeyen tüylerinize kısa zamanda elveda diyebilirsiniz.

Ceviz Tentürü Hazırlarken Önemli Noktalar

Ceviz Tentürü Hazırlarken Önemli Noktalar

Ceviz tentürü ya da herhangi bir bitkisel tentür hazırlarken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisi de tentürü hazırlarken kullanacağınız kap, şişedir. Tentürü bekleteceğiniz kap, şişe koyu renkli cam ya da porselen olması gerekmektedir. Bu sayede hazırlayacağınız tentür güneş ışığından uzak tutulmuş olur. Tentür güneş ışığından muhafaza edilirken kabın ağzı da hava almamalıdır.

Ceviz tentürü hazırlarken önemli noktalardan bir diğeri de kullanacağınız alkol oranıdır. Alkol oranı %15 ya da %25 olduğu zaman hazırlayacağınız tentür daha uzun ömürlü olacaktır. Aynı zamanda kullandığınız cevizin özünün daha rahat çıkmasına yetecektir. Yalnız burada önemli nokta belirtilenden daha fazla alkol kullanmamalısınız. Fazla ekleyeceğiniz alkol düşündüğünüz gibi daha fazla özsuyu çıkartmaz. Şayet alkolü verilen ölçüden daha az kullanmanız durumunda da tentürün çürümesine sebep olabilirsiniz. Bu nedenle kullanacağınız alkol oranı son derece önemlidir.

Ceviz Tentürü Reçete Tarifi

Şimdi dilerseniz sizlere istenmeyen tüyleriniz için kullanabileceğiniz son derece bitkisel bir çözüm olan ceviz tentürünün tarifini verelim. Vereceğimiz tarif 5e 1 oranında bir ölçüdür.

Malzemeler

100 gr ceviz içi perdesi tozu

500 gr 80 derece alkol ve su

Yapılışı

Sizlere vermiş olduğumuz malzemeler hemen hemen 2 bardak ceviz içi perdesi tozuna ve 2 bardak 80 derecelik alkole denk gelmektedir. 500 ml’lik bir tentür hazırlarken kullanacağınız su ve alkol oranı yüzde 5 su ve yüzde 95 alkol şeklindedir. Bu tentürü hazırlarken kullanacağınız su ise musluk suyu olmamalıdır. Mümkün derecede dinlenmiş ya da hazır su olmalıdır.

Kavanozunuza 100 gr ceviz içi perdesinin koyun. Kavanoza yerleştirdiğiniz bu tozun üzerine alkol ve suyunuzu ilave edin. Kapağı hava almayacak şekilde kapatın. 3 hafta kadar güneş ışığından uzakta bekleteceğiniz tentürünüzü 3 ya da 4 günde bir çalkalayabilirsiniz.

Ceviz Tentürü Kullanımı

Ceviz Tentürü Kullanımı

Sizlere vermiş olduğumuz ceviz tentürü tarifini hazırladıktan sonra bu tentürün nasıl kullanılacağı da önemlidir. İstenmeyen tüylerin üzerine direkt temas halinde istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz. Bundan ötür hazırlamış olduğunuz ceviz tentürünü epilasyon ağda ya da tıraştan sonra bu bölgelere sürmeniz gerekmektedir. Kıl köklerinize sürdüğünüz tentür zaman içerisinde kıl köklerinizi zayıflatacak ve yok edecektir. Düzenli kullandığınız takdirde, istenmeyen tüylerinize sonsuza dek elveda diyebilirsiniz.

Ek olarak başka bitkilerden hazırladığınız tentürlerin hepsini bu şekilde kullanmanız gerekmez. Tentürü sıcak suya, çaya damlatarak kullanabilirsiniz. Vücudunuzdaki hastalıklı bölgeye sürebilirsiniz. Tentürler bitki çaylarından çok daha hızlı etki eder ve çok daha iyi sonuçlar gösterir. Bir diğer kullanım şekillerinden birisi banyo yaparken suya eklenerek kullanılabilmesidir. İçerisinde alkol olduğu için oral yolla almak istemeyen kişiler olabilir. Ancak tentürü sıcak suya ya da çaya damlattığınızda içerisindeki alkol etkisini yitirir ve sizlere sadece kullandığınız bitkinin etken maddesi kalır. Sizler de evinizde diğer kuru bitkilerden bu tarif ile başka tentürler hazırlayabilirsiniz.

Ceviz Perdesi Maranki tarafından da önerilmektedir. Ceviz perdesi faydaları hakkında hazırladığımız diğer yazımızı da henüz okumadıysanız, okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.