Days Comfort Erken Gebelik Testi Nasıl Kullanılır?

1
451
Days Comfort Erken Gebelik Testi Nasıl Kullanılır?
Days Comfort Erken Gebelik Testi Nasıl Kullanılır?

Days Comfort Erken Gebelik Testi Nasıl Kullanılır?

Son dönemlerde teknolojinin de ilerlemesi sayesinde gebelik testleri çok farklı yöntemler ile karşımıza çıkabilmektedir. Bu testler içerisinde yer alan idrar testi, kişilerin kendi evlerinde yapıp test edebilecekleri bir yöntem olma özelliğini taşımaktadır. Siz değerli ziyaretçilerimize recetebilgi.com olarak bu yazımızda Days Comfort Erken Gebelik Testi Nasıl Kullanılır? başlığı altında bilgiler aktarmadan önce Days Confort Erken Gebelik Testini biraz tanıyalım.

Days Comfort Erken Gebelik Testi Güvenilir mi?

Gebelik testleri denilince akıla gelen ilk soru gebelik testlerinin güvenilirliğidir. Kolay bir şekilde eczanelerden temin edilebilecek olan gebelik testleri idrar sayesinde sonuç verebilmektedir. Hem kolay bulunması hem de ucuz olması, kadınların bu testleri daha çok kullanmalarını sağlamaktadır. Aynı zamanda kan testinden daha çok tercih edilmesinin asıl sebebi de, kan testi yerine idrar testinin çok daha rahat bir şekilde alınabilir özellikte olmasıdır. Kan testi için doktora başvurmak gerekecektir. Bu alanda sizlere Days Comfort Erken Gebelik Testi Güvenilirmi? sorusunu yanıtlamadan önce Days Confort Erken Gebelik Testi ile bilmeniz gereken en önemli bilginin gebelik testleri arasında en hızlı ve erken çözüm üreten testin Days Confort olmasıdır.

Days Confort Erken Gebelik Testi Kullananlar

İdrar yolu ile yapılan Days Confort Erken Gebelik Testinde  asıl olarak HCG hormonuna bakılmaktadır. Aynı şekilde kan için de HCG hormonu geçerli olmaktadır. Bu şekilde yapılan testler sayesinde de hamilelik rahat bir şekilde gözlemlenebilecektir. İdrar testi üzerinde yer alan çizgiler sayesinde gebelik kontrolü yapılabilmektedir. Tek çizgi çıkması durumunda gebeliğin gerçekleşmediği görülür. Çift çizgi durumunda da gebeliğin pozitif olduğu yani hamile olunduğu görülebilecektir. Bu testin her zaman doğru sonuç vermediği de unutulmamalıdır. Eczanelerde yer alan farklı markalarda gebelik testleri bulunmaktadır. Markaların fiyat açısından da değişiklik gösterebildikleri görülür. Daha kaliteli olan markalarda sapma riski çok daha az olabilmektedir. Days Confort Erken Gebelik Testi  Kullananlarda bu sapma riskinin çok az olduğunu saptanmıştır. 

Days Confort Erken Gebelik Testi Prospektüsü

Days Confort Erken Gebelik Testi Prospektüsünde sırasıyla şu bilgiler yer almaktadır;

 • Days Confort Erken Gebelik Testi cinsel birliktelikten en erken 5 yada 7 gün sonra uygulandığında sonuç vermektedir.
 • Tek başına kullanılabilen bir gebelik testidir.
 • Midstream modeli bir gebelik testidir.
 • Gebeliğin erken tanısı için kullanılır.
 • Tek kullanımlık paketlerde satışa sunulmaktadır.
 • Her alüminyum folyo bir test çubuğu içermektedir.
 • Her bir test yüzde 99.8 oranında doğru sonucu göstermektedir.

Days Confort Erken Gebelik Testi Güncel Fiyatı Ne Kadardır?  

 • Days Confort Erken Gebelik Testi Fiyatı 1 adet perakende satış fiyatı 19.90 Türk lirasıdır.

Testin Kullanımı

Days Comfort Erken Gebelik Testi Nasıl Kullanılır?

Günün her hangi bir saatinde de kullanılabilen erken gebelik testlerinde  genel olarak en doğru sonucu alabilmek için sabah uyandıktan sonra yapacağınız ilk idrar ile testi uygulamaktır.  Testi kullanmadan önce zamanlama ölçümü yada telefonlarda ki kronometre sayacını çalıştırıp süreyi takip ediniz.

Days Comfort Erken Gebelik Testinin Kullanımı;

 • Öncelikle Days Confort Erken Gebelik Testini ambalajın içerisinde ki folyodan çıkarınız.
 • Emici kısmın kapağını yavaşça çıkararak testi açın.
 • Testi tutma sapından tutun.
 • Emici kısmı idrar akımına doğru yaklaşık olarak 10 saniye boyunca uzatın.
 • Eğer 10 saniye boyunca emici kısım yeterince ıslanmamış ise ıslanana kadar tutun.
 • Islandıktan sonra test çubuğunu ters çevirmeden aşağı doğru tutmaya devam edin.
 • Testi idrar örneğini temiz ve kuru bir kaba alarak da uygulayabilirsiniz. Ancak bu süre boyunca idrarı fazla beklememeniz gerekir emici kısım üzerinde.
 • Emici kısmı idrarin içerisinde 10 saniye kadar bekletin.
 • İdrar seviyesinin test çubuğunun plastik kısmına geçmemesine özen gösterin.
 • Kapağı test çubuğuna takın.
 • Test çubuğunu okuma pencerelerini görebileceğiniz şekilde düz bir zemine koyun.
 • 5 dakika sonunda çıkan sonuç testin sonucudur.
 • Yaklaşık olarak 7 dakika ve yukarısında ki sonuçlar değişkenlik gösterebilir. 5’inci dakikada ki sonuç test çubuğunun gösterdiği gerçek sonuçtur. Dakikalar geçtikçe test çubuğunda ki sonuçlar değişkenlik gösterebilir.

Days Confort Erken Gebelik Testi Sonuç Tespiti

Testi tamamladıktan sonra hamile olup olmadığınıza bakmaksızın kontrol penceresinde pembe yada mora benzer bir çizgi oluşacaktır. Bu çizgi testin doğru çalıştığını göstermektedir. Days confort silik çizgi, pembe yada mor çizgilerle test sonucunu aşağıda ki şekilde doğrulayınız;

Days Confort Negatif: Yalnızca bir pembe yada mor çizgi görünür. Bu hamile olmadığınızı gösterir. C bölgesinde çizgi oluşur ancak T bölgesinde oluşmaz ise hamile değilsiniz.

Days Confort Pozitif: İki pembe yada mor çizgi görünür. Bu hamile olduğunuzu gösterir. C ve T bölgesinde çizgi var ise hamilesinizdir.

Days Confort Sonuçsuz: Kontrol penceresinde 5 dakikadan sonra çizgi oluşmaz ise bu testin geçersiz olduğunu gösterir. 7 dakikadan sonra çıkacak çizgilerin göstereceği sonuç geçersizdir. C bölgesinde çizgi oluşmaz ise T bölgesinde oluşacak çizginin hiç bir önemi yoktur. Test yine geçersizdir. Çünkü olumlu yada olumsuz durumda mutlaka C bölgesinde çizgi oluşmalıdır. Ancak C bölgesinde çizgi oluştuktan sonra T bölgesinde oluşacak yada oluşmayacak çizgiyi dikkate almanız gerekmektedir. Bu durumun nedeni olarak test çubuğunuzun emici kısmında yeterince idrar teması sağlanmamasıdır.

Days Confort Erken Gebelik Testi Hakkında Yorumları bu sayfa altında ki yorum kısmından bizlerle paylaşmanız sizleri aydınlatmamız açısından faydalı olacaktır. Days Confort Erken Gebelik Testi yorumları unutmayın ki sadece sizin için değil tüm bayanlar için aydınlatıcı fikirler oluşmasını sağlar. O yüzden yorumlarınızı bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Days Confort Gebelik Testi Uyarı ve Önlemleri

 • Tüm gebelik testleri bir testin sonucunu olduğu için kesin sonuç olmayabilir. Ancak teşhis amaçlıdır.
 • Test sonuçlarından elde edilen pozitif sonuçlar sonunda mutlaka doktor tarafından en yakın sağlık kuruluşunda kan testi yada benzeri laboratuvar yöntemleri ile kesin sonucu elde edin.
 • Bu testi kullanmadan önce mutlaka Days Confort Erken Gebelik Testi Kullanma Talimatını okuyun.
 • Bütün test cihazları tek kullanımlıktır. Kullandıktan sonra çöpe atınız.
 • Son kullanma tarihi geçen ürünleri kullanmayınız.
 • Kontrol penceresine elle temasta bulunmayınız.
 • Test cihazının yer aldığı folyo açıldıktan sonra test cihazınızı hemen kullanınız. Ortalama yarım saat sonra kullanılmayan test cihazları doğru sonuçlar vermeyebilir.

Bu makalemizde siz değerli ziyaretçilerimize Days Comfort Erken Gebelik Testi Nasıl Kullanılır? başlığı altında bilgiler aktardık. Lütfen yorumlarınızı ve görüşlerinizi bizlerden esirgemeyiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.