Diş Ağrısı İçin İlaç

0
399
diş ağrısı için ilaç

Diş Ağrısı İçin Ağrı Kesici İlaç Tavsiyeleri

Kimi zaman bütün gece kimi zaman bütün gün acı çektiren, günlerce kıvrandıran, bazılarına göre kabir azabıyla bir tutulan diş ağrılarının birçok sebebi olabilir. Bunlardan en önemlisi bir şey yedikten sonra diş üzerinde ve diş etlerinin arasında kalan gıda artıklarıdır. Dişlerimizin arasında kalan bu gıda artıkları bir müddet sonra zamanında temizlenmezse bir tür asit üretmeye başlar. Ve bu asitler dişlerimizi ve diş etlerimizi rahatsız etmeye başlar. Sonra ağrılar ve sızılar başlar. Diş ağrısını doğurabilecek diğer nedenler dişlerimizdeki çürükler, 20’lik diş çıkarmak, diş eti iltihaplanmaları, yaptırılan diş dolgularında oluşabilecek problemlerdir. Ayrıca bebeklerde ve küçük çocuklarda diş çıkarmak da diş ağrılarına sebep olabilir.

Diş ağrılarını dindirmek için geleneksel birçok yöntem uygulanır. Fakat sağlıklı ve kesin çözüm için ilaç tedavisi en doğru yoldur. Diş ağrısı için birçok ilaç, ağrı kesici ve antibiyotik kullanılır. Antibiyotikler, dişlerdeki iltihabı geçirmek için kullanılır. Fakat antibiyotikler ilk önce diş etlerindeki iltihabı toplar sonra kurutur. Bu sebeple antibiyotikler genellikle ağrı kesici ilaçlar ile birlikte kullanılır.

Diş ağrısı için kullanılabilecek antibiyotikler

Amoklavin-BID
               Amoklavin BID, Türk diş doktorları tarafından, diş ağrıları ve diş apsesi tedavilerinde en çok tavsiye edilen antibiyotiktir.

Klavunat-BID
Doktorlar tarafından diş ağrısı tedavisinde pek yazılmayan fakat kullanan hastaların birçoğunun diş ağrılarını geçirdiği yönünde olumlu yorumlar yaptığı bir antibiyotiktir.

Augmentın-BID
               Diş apseleri, diş ve diş eti enfeksiyonlarında kullanılan ve doktorlar tarafından reçetelere en sık yazılan antibiyotiklerin başında gelir.

Klamoks-BID
Daha çok, hafif ve orta şiddetli diş ağrılarının tedavisi için kullanılan bir antibiyotik olmasına rağmen diş ağrı ve sızılarına iyi gelen bir antibiyotiktir.

Rovamycine
İçeriğinde yoğun şekilde ağrı kesici bulunduran bu yüzden de beraberinde ağrı kesici ilaç kullanmanıza gerek olmayan bir antibiyotiktir. Diş apsesi ve diş ağrısı tedavisinde kullanılan fakat pek bilinmeyen bir ilaçtır.

Apranax Fort
Diş ağrısı tedavisinde en sık kullanılan, doktorlar tarafından reçetelere en çok yazılan antibiyotiklerden birisidir. Çok güçlü bir antibiyotik olması nedeniyle diş ağrısını çabucak keser. Doktorlar, diş çekimi sonrası hastalarına önerdikleri bu ilacın çok uzun süre kullanılmamasını tavsiye eder.

 Diş ağrısı için antibiyotiklerin yanında kullanılabilecek ağrı kesiciler

Majezik
Tesiri yüksek olan bir diş ağrısı ilacıdır. Doktorlar tarafından diş ağrısı antibiyotiğinin yanında en sık yazılan ağrı kesicilerdendir.

Parol
Genellikle baş ağrısı tedavisinde kullanılan Parol, diş ağrılarında da kullanılan bir ağrı kesicidir. Diş ağrılarında en son kullanılacak ilaç olmasıyla birlikte hamile kadınların da kullanabileceği bir ilaçtır.

Arvales
Diş ağrılarının yanında, kas, ameliyat ve çeşitli ağrılar için de kullanılan en güçlü diş ağrı kesicilerinden birisidir.

Majezik Oral Sprey
Ağrıyan diş bölgesine uygulandığında o bölgeyi uyuşturan ve ağrıyı dindiren bir spreydir. Ağza püskürtüldükten sonra yutulmaması gerekir. Bu yüzden karaciğer yetmezliği bulunan hastaların kullanmaması gerekir.

Minoset Plus
Genel olarak ateş düşürme ve baş ağrıları için kullanılan bir ilaç olsa da diş ağrısı tedavisinde de kullanılan bir ağrı kesicidir. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.