Diş Beyazlatma

0
216
dişe beyazlatma

En Etkili Diş Beyazlatma Yöntemleri

Bembeyaz renge sahip olan ve parıldayan dişlere sahip olabilmek her insanın talep edeceği kavramlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Nitekim dişlerin genel sağlığı ile ilgili olarak farklı faktörlerden etkilendiklerini ve çabuk bir yıpranma sürecine girebilecekleri bilgisini de vermek bu aşamada doğru olacaktır.

Öyle ki düzenli diş fırçalama, diş bakımı, diş fırçasını belirli aralıklar ile değiştirme gibi farklı olgular da diş sağlığı açısından son derece kritik işlemler arasında yer almaktadır. Bunlara ek olarak dişleri beyazlatma operasyonu da hem evde kendi yöntemleriniz ile hem de uzmanların kontrolünde gerçekleşmesine olanak tanıyacağınız durumlardan bir tanesi. Gülüşünüz ile herkesi etkilemek veya dişlerinizi gizlemek durumunda kalmamak adına çeşitli diş beyazlatma tavsiyelerini de sizlerin huzuruna sunuyoruz.

Diş Beyazlatma Yolları

Bir karşı karbonat, bir kaşık ada çayı ve yarım limon kabuğu rendesini öncelikli olarak karıştırın. Bu karışımı haftada iki kez uygulamanız son derece önemli bir noktada yer almaktadır. Yaptığınız karışım ile beraber dişlerinizi fırçalamanızın ardından ortaya çıkan farklı dişlerinizi görmeniz de çok uzun zaman almayacaktır.

Çilek ile Beyazlatın

Çilek içerisinde biriktirmiş olduğu bileşenler ile beraber farklı noktalara da olumlu temas etmektedir. Nitekim diş beyazlatma yolunda da önemli emarelerin çileklerde bulunduğunu belirtmeden geçmeyelim. Yüzeydeki zorlanmaları yok edici yapısının yanı sıra plak oluşumunun karşısında set oluşturan çileğin mevsiminde tüketilmesi diş sağlığı açısından da faydalı olacaktır.

Muz Kabuğu Kullanımı

Dişlerinizi fırçalamanız ile beraber muz kabuğunun devreye girdiğini söylemek gerekiyor. Potasyum ve magnezyum zengini olması ile de bilinen muz kabukları ile dişlerini ovmanız ferah bir görünüme kısa bir zaman sonra kavuşmanızın da ön ayaklarından bir tanesi olacaktır.

Limon ve Karbonat

Hemen hemen herkesin aşina olduğu diş beyazlatma yöntemlerinden bir tanesi de limon ve karbonat karışımından elde edilen üründür. Karbonatın içerisine sıkacağınız limon damlaları ile beraber diş fırçalama işlemini yapmanız inci gibi dişlere sahip olmanız konusunda sizlere oldukça yardımcı olacaktır.

Diş beyazlatma yöntemlerinin hem kolay malzemeler ile yapılabilmesi hem de herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmeden uygulanabiliyor olması tabi ki insanların da hayalinde olan durumlardan bir tanesidir. Yukarıda saymış olduğumuz yöntemlerin isterseniz tamamını isterseniz size en uygun olanını seçerek beyaz dişlerin kapılarını ardına kadar arayabilirsiniz. Bu yöntemlerin etki süreleri farklılık gösteriyor olsa da genel olarak kısa vadede ilk belirtilerin ortaya çıktığını da vurgulamış olalım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.