Elmanın Saça Faydaları Saymakla Bitmiyor!

0
138
Elmanın Saça Faydaları

Elmanın Saça Faydaları Nelerdir?

Elmanın saça faydaları pek çok açıdan ele alınabilir. Günlük kullanılan birçok şampuan ve diğer saç bakım ürünleri, bileşen olarak elma özü içermektedir. Bunun ana nedeni elmadaki prosiyanidin B2’nin saç büyümesine yardımcı olmasıdır. Elma özü içeren saç bakım ürünleri saçların uzamasına ve yeniden büyümesine yardımcı olur ve mutlaka kullanılması gerekir. Aynı zamanda elmaları doğal ve düzenli olarak yemek de size fayda sağlar. Elma ayrıca hücrelerin yenilenmesine ve hücre hasarını önlemeye yardımcı olan antioksidan özelliklere sahiptir. Haftada 3 veya 5 kere elma yemek, mevcut saçlarınızın sağlığını korumaya yardımcı olur.

Saç derisi sağlığı saç durumunda önemli bir faktör olduğundan, elmalar kafa derisini güneşin olumsuz etkilerinden koruyan ve nemlendiren ve kurumasını önleyen bileşikler içerir. Toz, kir ve serbest radikaller gibi problemler saç derisinde kaşıntıya neden olabilir ve saç dökülmesine neden olabilir. Ayrıca elmanın faydalarından biri ise saç dökülmesini önlemek ve saçın canlanmasına yardımcı olmaktır.

Elmanın Saç İçin Faydaları

Elmanın Saç İçin Faydaları

Elmanın sadece saçlar için değil aynı zamanda cilt için de çok faydalı olduğu bilinmektedir. Bu açıdan elmanın saça faydaları neler sorusu merak edilmektedir. Elmalar saç ve tırnaklar için önemli olan biotin içerir. Saç dökülmesinden muzdarip insanlar diyetlerine biotin eklemelidir. Araştırmalar, biotinin saç büyümesini desteklediğini ve her bir teli daha güçlü ve daha kalın hale getirdiğini göstermektedir. Bu açıdan birçok insan uzun ve parlak saçlara sahip olmayı hayal eder. Bu lezzetli meyve, bu hayalinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır. Bunun nedeni elmaların prosinidin B2 içermesidir. Bu bileşen saç büyümesini destekler, saçı kalınlaştırır ve androgenetik alopesiyi önler.

Elma suda çözünen lifler, fenolik bileşikler, antioksidanlar ve vitaminler sayesinde saç dökülmesini önler. Her gün elma yemek de saç dökülmesini önler. Elmalarda bulunan antioksidanlar kafa derisinde dolaşımı teşvik eder ve saç büyümesini destekler. Saç derisine elma suyu uygulamak saç derisini dengeler ve kepek ve diğer saç derisi problemlerinden korur. Tek yapmanız gereken duştan sonra saçınızı elma suyuyla yıkamaktır. Bu yöntem sayesinde saçlarınız kepeksiz ve parlak olacaktır.

Uzun saç çoğu insanın hayalidir ve saç özellikle kadınlar için en önemli faktördür. Saçlarınızı uzatmak istiyorsanız biraz daha dikkatli olmanız gerekebilir. Bu açıdan saçlar için elma kullanımı sayesinde hayalinizdeki saçlara sahip olabilirsiniz. Elmadaki besinler saçınızı sağlıklı tutar ve birçok problemden uzak tutar. Saçınızı yumuşatmak ve uzatmak için elma maskesi kullanabilirsiniz. Elma kabuğunu saç maskesi olarak uygulamak çok uygundur.

Elmanın Saça Faydaları İçin Elma Nasıl Kullanılır?

Saç herkes için çok önemli bir bölgedir. Saçları güçlü ve görsel olarak güzel yapmak insanların en çok imrendiği durumlardan biridir. Saçları kırılan kişilerin saçlarını güçlendirmek için uygulayabilecekleri birkaç yöntem vardır. Bu açıdan saç için elma kullanmak bu yöntemlerden biridir. Elma sirkesi saça uygulanan güç artırıcı bir tedavidir. Bu aşamada elma saçta nasıl kullanılır sorusu ortaya çıkmaktadır. Bunun için elmaların yarısını rendelemeli ve bir tabağa koymalısınız. Ardından bu karışıma 1 yemek kaşığı elma sirkesi eklemelisiniz. Sirkeyi ekledikten sonra rendelenmiş elmalarla karıştırın. İyice karıştırdıktan sonra parmak uçlarınızla saç derisine uygulayın. Bu karışım saçın tüm bölgelerine uygulanmalıdır.

Sağlıklı saçlara sahip olmak herkesin hayali olabilir. Güçlü saçlar istiyorsanız bu elma sirkesi karışımını saçınıza uygulayabilirsiniz. Kaynayan suya 1 yemek kaşığı ekleyin ve iyice karıştırın. (1 bardak su ile elma sirkesini karıştırmanız yeterlidir.) Ardından 1 yemek kaşığı elma sirkesini ekleyin ve tekrar karıştırın. Karıştırma işlemi tamamlandıktan sonra, saç derisine uygulamaya başlamak için parmaklarınızı kullanın. Yaklaşık 30 dakika beklemek yeterlidir. Bunu haftada 3 kez tekrarlayın, saçlarınızı güçlü ve canlı hale getirebilirsiniz.

Yağlı saçlar için elma sirkesi karışımıyla saçınızın kontrolünü elinize alabilirsiniz. Bu, yağlı saçlarla savaşmanın önemli bir doğal yoludur. Elmaların yarısını rendeleyin ve bir tabağa koyun. Ardından, bir yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin ve karışımı parmak uçlarınızla saçınızın her bölümüne uygulayın. Temizlemeden önce 20 dakika bekleyebilirsiniz.

Saçınızdaki kepeklerden kurtulmak için yapacağınız bu uygulama işinize yarayabilir. Yapılacak ilk şey yarım bardak elma sirkesini yarım bardak su ile karıştırmaktır. Saç hala hafif ıslakken karışımı temiz parmak uçlarıyla masaj yaparak köklere uygulayın. Saçı streç film ile kaplayın, 1 saat bekletin ve normal şampuanla yıkayın. Düzenli olarak kullanmaya devam ederseniz, kepekte bir azalma fark edebilirsiniz. Böylelikle elmayı saç için kullanmak isteyen herkes doğal çözümlerle kullanabilir.

Elma Saçta Ne İşe Yarar

Elma Saçta Ne İşe Yarar?

Elmanın saç üzerindeki etkilerinden yararlanmak için elma içeren ürünler kullanmak şart değildir. Bu faydalar sadece elma yiyerek da elde edilebilir. Haftada dört veya beş kez elma yemek yeterlidir. En etkili saç ürünü elma özü içeren bir şampuandır. Bu tür şampuanların kullanımı saç üzerinde çok olumlu bir etkiye sahiptir. Aynı zamanda elma içeren saç kremin saça sürülmesi de etkilidir. Elmanın bir diğer avantajı da saç dökülmesini önlemesidir. Bu nedenle kişilerin daha uzun saçlara sahip olmasını sağlar. Elma ayrıca saç uzamasına da yardımcı olur. Antioksidan özelliklerinden dolayı saç lifleri saç köklerine daha sıkı yapışır. Bu nedenle saç dökülmesi riskini azaltır.

Çeşitli saç bakım ürünlerinin yapısında bulunan elma özü, saçların beslenmesinde ve uzamasında oldukça etkilidir. Elmanın yapısında prosiyanidin B2 vardır. Bu vitamin saç bakımı için de önemlidir. Saçın kararmasını önler. Sonuç olarak, saçlar daha parlak bir hale gelir. Ayrıca insanların genel kepek sorununa da çözüm niteliği taşır. Elma yapısı sayesinde bakterileri vücudunuzdan uzak tutmaya ve cildinizin daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Sonuç olarak kepek oluşumunu engeller.

Gri saçın görünümü sadece yaşlılarla sınırlı değildir. Genç nesilde siyah saçla karışık gri saçlar olabilir ki bu çok endişe vericidir. Bunun için elmanın saça yararları konusundan yararlanmayı düşünmenizi öneriyoruz. Zayıf saç derisi sağlığı, yetersiz beslenme, stres vb. dahil olmak üzere gri saçların ortaya çıkmasına neden olan çeşitli faktörler vardır. Bu sorundan kurtulmak için elmaları karıştırıp saç dibine uygulamalısınız. Elmadaki polifenol içeriği saçı iyileştirmeye yardımcı olacak ve siyah rengi de verecektir.

Saç İçin Elma Kullanırken Nelere Dikkat Edilir

Saç İçin Elma Kullanırken Nelere Dikkat Edilir?

Elmanın saça etkisi için dikkat edilmesi gerekilen bazı noktalar vardır. Bu açıdan elma sirkesini doğrudan saçınıza uygulamamalısınız. Aynı zamanda karışımı hazırlarken su miktarına dikkat etmelisiniz. Ne kadar çok su kullanırsanız o kadar çok elma sirkesi eklemeniz gerekir. Ancak cildiniz hassas ise bu oranı 3 su ve 2 elma sirkesi oranı ile dengelemelisiniz. Taze yaptığınız karışımı sıcak su ile sprey şişesine aktarın veya direkt duşta kullanın.

Sprey ile yapılan uygulamanın daha homojen olacağını unutmayınız. Elma sirkesini 2 haftaya kadar bir buzdolabı sprey şişesinde saklayın. Duşta şampuanladıktan sonra kaptaki elma sirkesi solüsyonunu her zamanki gibi saçınıza uygulayabilirsiniz. Saçınız işlem görmüş veya zarar görmüşse saç kreminden sonra kullanabilirsiniz. 10 dakika saçınızda beklettikten sonra nazikçe durulamalısınız. Eğer elma özlü şampuan kullanmak istiyorsanız, aşınmayı azaltmak için organik bir şampuan seçmelisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.