En İyi Ağrı Kesici

0
197
En İyi Ağrı Kesici

En İyi Ağrı Kesici

İnsanlar yaşamlarına devam ederken gün içerisinde zaman zaman ağrılarla karşılaşırlar. Bazı insanlarda kronik bir şekilde gerçekleşen bu ağrılar bazılarında da dönemsel bir şekilde kendisini belli etmektedir. Bu yüzden de en iyi ağrı kesici ilaçlar, pek çok kişi tarafından ya belirli zamanlarda ya da düzenli bir şekilde kullanılmaktadır.

Karın ağrısı, baş ağrısı, diş ağrısı gibi pek çok durumlarda kullanılan ağrı kesiciler kullanıcıların ağrılarının geçmesini sağlamaktadır. Geçici bir çözüm sunarak ağrıların yok olmasını sağlayan bu ilaçların doktor kontrolünde alınması gerekmektedir. Doktora başvurmadan ve yoğun miktarda alınan ağrı kesiciler insan vücudunda olumsuz durumlar meydana getirebilmekte ve bünyeye ters etki edebilmektedir. Bu açıdan bakıldığında hastaların önce bir hekime başvurması ve daha sonra ağrılarının yok olması için ilaç bazlı çözümlere başvurması mantıklı olacaktır.

Doğal ve Kimyasal Ağrı Kesiciler

Doğal ve Kimyasal Ağrı Kesiciler

Farklı nedenlerden dolayı meydana gelen ağrıların pek çok çözümü bulunmakla beraber bunlar arasında doğal ağrı kesiciler de yer almaktadır. Geçmişten günümüze doğru bakıldığında bazıları bir rivayet odaklı olan bu doğal ağrı kesiciler arasında gerçekten işe yarayanlar da vardır.

Kimyasal nitelikte olan ilaçlar arasında da piyasada çok yaygın kullanımı olan ve insanların yakından tanıdığı ilaçlar bulunmaktadır. Ağrı kesici ilaçlar hemen hemen tüm evde bulunan hatta insanların bazılarının yanından hiç ayırmadığı ilaçlar arasında yer almaktadır. Bu açıdan eczanelerde de birçok ünlü ağrı kesici bulunmakla beraber bunların her birinin etki düzeyi birbirinden farklıdır.

Ağrı Kesicilerin Etkileri Kalıcı Mı?

Ağrı kesicilerin her biri farklı seviyede bir ağrı kesme potansiyeline sahiptir. Bazı ağrı kesiciler çok güçlüdür ve çok kısa bir süre içerisinde ağrının geçmesinde söz sahibi olurlar. Ancak bazıları o kadar etkili olmamakla beraber uzun bir sürede etkisini gösterebilir. Bununla beraber uzun süreyi de kenara bırakırsak hiç etki etmeyen ağrı kesicilere rastlamak da mümkün olacaktır.

Bunun yanında her ağrı kesici ilaç her insanda aynı özelliği göstermez ve aynı etkiyle onu karşı karşıya bırakmaz. Bazı ilaçlar bazı kişilerin ağrısını hemen dindirebilirken bazı insanlar onu ne kadar kullanırsa kullansın ağrısı geçmemektedir.  Ağrı kesiciler bir süre sonra etki ettiğinde kişilerin kendini daha iyi hissetmesini sağlar ve günlük işlerinde zorluk çıkaran ağrıların yok olmasına neden olur. Bu açıdan kişinin gündelik hayatta olumsuz etkilenmemesi için ağrıların çözüme kavuşturulması gerekmektedir.

Ağrı kesiciler kişilerin ağrısına anlık çözümler sunsa bile bu çözümleri sunmadan önce mutlaka bir doktora danışılmasında fayda vardır. Aksi halde ağrı kesicilerin bünyeye zararlı olabilmesi söz konusudur ve bu ağrı kesiciler bilinçsiz bir şekilde rastgele kullanıldığında her bünyede aynı etkiyi göstermeyeceği için oldukça zararlı olabilmektedir.

Ağrı Kesici Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Ağrı Kesici Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Kişilerin daha dikkatli olup bir doktorla görüşmesi çok önemlidir. Eğer bir doktorla görüşemeyecek kadar, durumları acilse mutlaka bir eczaneye başvurmalarında fayda vardır. Bu anlamda ağrı kesicilerin her biri aynı kişide aynı oranda etki etmeyeceği gibi bazı kişilerde oldukça fazla yan etkilere de sebep olabilmektedir. Bu doğrultuda da kişilerin bu ilaçları kullanırken daha dikkatli olmasında fayda vardır. Kişiler ağrı kesicileri kullanmadan önce mutlaka kullanma talimatına uymalı ve ilaçtan çıkan kağıdı ayrıntılı bir şekilde incelemelidir. Alerji, aksi bir durum meydana geldiğinde bunu kesin olarak doktoruna söylemeli ya da eczacıya danışmalıdır.

Kişiler ağrı kesicilerini almadan önce öncelikle ağrının devam edip etmediğinden emin olmalı ve daha sonra ilacı almalıdır. Özellikle regl ağrılarında kadınlar bu konuda dozu iyi ayarlamaya ve çok zorlanmadıkça ilaç almadan uzak durmaları gerekmektedir. Aksi halde bünyeleri bu ilaca alışabilir ya da daha kötü reaksiyon gösterebilir.

Bu nedenle de herkesin ilaçtan ve kimyasal maddelerden uzak durması zaten sağlık açısından en gerekli görülen uyarılardan bir tanesidir. Bu yüzden kişilerin ilaçları almadan önce mutlaka bir uzmandan yardım alması ve gerekli tıbbi araştırmaları yapmasında fayda vardır. Ayrıca evde ya da bulunduğunuz ortamda çocuk varsa onların ulaşamayacağı bir yerde bu ilaçları saklamanız çok önemlidir. Onlar bu ilaçları kullandığında kendilerinin bünyesine uymadığı için kötü sonuçlar meydana gelebilmektedir.

En İyi Ağrı Kesici Listesi

Listemize geçmeden önce tekrar hatırlatmakta fayda var. Listemiz hazırlanırken tanıtım amaçlı hazırlanmıştır. Herhangi bir ağrı kesiciyi doktor ya da eczanıza sormadan kullanmayınız.

Dolorex Ağrı Kesici

Dolorex

Özellikle son senelerde oldukça fazla tercih edilen bir ilaç olup regl ağrısı çeken kadınlar tarafından da çok fazla kullanılmaya başlanmıştır. En yaygın ağrı kesiciler arasında kendisine önemli bir yer edinen bu ilaç yan etkileri hakkında olumsuz bilgiler bulundurmamaktadır. Kullanıldıktan kısa bir süre sonra ağrının geçmesini dizginlenmesini ve daha sonra da geçmesini sağlayan bu ilaç oldukça iyi bir ağrı kesici olmasıyla bilinmektedir. Özellikle baş ağrılarında çok fazla kullanılan bu ilaç birçok kişinin dönemsel etki eden sağlık sorunlarında kendisine görev belirlemiştir.

Novalgin

Novalgin

Özellikle baş ağrısında kullanılan bir ilaç olup kullanılmasından sonra çok geçmeden ağrının hafiflemesini sağlamaktadır. Bu açıdan pek çok kişi tarafından tercih edilen ağrı kesici listesinde kendisine iyi bir sıralamada yer verilmesini sağlamıştır. Ancak kullanıldıktan sonra bazı yan etkileriyle karşılaşan insanların varlığı mevcuttur.

Apranax Ağrı Kesici

Apranax

Çok güçlü bir ağrı kesici olmasıyla beraber kişilerin genel ağrılarında da oldukça etki sahibi olmuştur. Şiddetli baş ağrıları görülen pek çok hastada da kullanılan bu ilaç oldukça yoğun iyileştirme gücüne sahiptir.

Panalgine

İlacın çok fazla yan etkisi bulunması onun kullanımında biraz endişeye düşürmektedir ancak oldukça güçlü bir ağrı kesme özelliği bulunmaktadır. Ağrıların bitmesinde çok hızlı bir şekilde etki eden bu ilacın içinde diğerlerinde bulunmayan bazı etken maddeler de yer almaktadır.

Majezik

Özellikle regl dönemlerinde en çok tercih edilen ilaçlardan bir tanesi olup kadınların genel olarak memnun kaldığı bir ilaçtır. Kendisi kısa bir süre içerisinde ağrıyla mücadele işleminde başarıyla ulaşmış olup Türkiye’de en yaygın kullanılan ağrı kesiciler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Çok ünlü bir ağrı kesici olan bu ilaç çok geçmeden ağrının dindirilmesini sağlayarak günün devamında kişilere rahatlık sağlamaktadır.

Advil

Baş ağrılarının devamlı seyrettiği hastalarda çok fazla kullanılan bu ilaç en kısa sürede etki vermesi nedeniyle çok fazla tercih edilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.