En İyi Balık Yağı Markaları

0
126
En İyi Balık Yağı Markaları

En İyi Balık Yağı Markaları

Kilo almak isteyenlere sıklıkla tavsiye edilen balık yağının ne olduğunu bilmiyorsanız bu yazı tam size göre! Gerçekten de vücut için birçok faydası bulunan balık yağı; tahmin edilebileceği üzere balık dokusundan elde edilmektedir. En iyi balık yağı markaları için kullanılan balık türleri arasında ringa balığı, ton balığı, hamsi ve uskumru yer almaktadır. Buna ek olarak, bazı hallerde, başka balıkların karaciğerinden de yağ üretilmektedir.

Omega 3; tıp ile ilgili olan herkesin bildiği gibi vücut tarafından üretilmez. Ancak, vücut için son derece gereklidir. Bu yüzden, Omega 3’ün kesinlikle dışarıdan alınması gerekir. Omega 3’ün faydalarını öğrendikten sonra balık yağının ne kadar gerekli olduğunu siz de anlayacaksınız.

Balık Yağının Faydaları Nelerdir

Balık Yağının Faydaları Nelerdir?

Balık yağı; birçok faydaya sahiptir. Her şeyden önce, birçok kişinin kabusu olan koroner kalp hastalığı riskini azaltmaktadır. Sağlıklı bir hayatım olsun en iyi balık yağı markaları ve ürünlerinin tüketimine başlayabilirsiniz. Balık yağının diğer faydaları ise şu şekildedir;

 • Kardiyovasküler sağlığı desteklemesinin yanı sıra sağlığın neredeyse tüm alanlarında size yardımcı olan bir besin kaynağıdır. Hem metabolik sağlığı hem de cildi destekleyen balık yağı sayesinde kendinizi daha sağlıklı ve huzurlu hissedebilirsiniz.
 • Balık yağı; zihinsel bozuklukların tedavi edilmesinde de işe yaramaktadır. İnsan beyninin yüzde 60’lık kısmı yağdan meydana gelmektedir. Bu yağın neredeyse tamamı ise Omega 3 olmaktadır. Bu yüzden, Omega 3’ün beyin gelişimi için son derece gerekli olduğunu söyleyebiliriz. Zihinsel bozukluğu olan insanların düşük Omega 3 kan seviyesine sahip olduğu yapılan araştırmalar ile kanıtlanmıştır. Bu noktada, balık yağı takviyesinin zihinsel bozuklukların önlenmesinde son derece faydalı olduğuna inanılmaktadır.
 • Balık yağı takviyesi; vücut sağlığının her noktasını olumlu etkilemekle kalmayıp fazla kilosu olan insanların bu kiloları vermesini de sağlamaktadır. Diyet ve egzersiz ile beraber balık yağı tüketiminin istenilen kiloya ulaşmanız noktasında işinize yarayacağını ifade edebiliriz.
 • Romatoid artrit ağrılarınız varsa bu ağrıları azaltmak adına balık yağı takviyesi alabilirsiniz. Eklem hassasiyetini azaltan, sabah tutukluğunu iyileştiren balık yağının faydaları son derece fazladır.
 • Balık yağının bir diğer faydası ise iltihapların azaltılması noktasında olmaktadır. Bağışıklık sisteminin enfeksiyonlarla mücadele etmesi ve yaraları iyileştirmesi için balık yağından faydalanmak şarttır. Bilhassa kronik iltihaplarınız varsa iyileştirilmeleri için balık yağı takviyesi almalısınız.
 • Astımın birçok insan için en önemli problemlerden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Bilhassa bebeklerde astım görülmesini istemiyorsanız onlara erken yaşta balık yağı vermelisiniz. Buna ek olarak, hamile anne adaylarının balık yağı tüketmesi de bebekleri adına faydalı olacaktır.
 • Son olarak, balık yağının kemik sağlığına son derece iyi geldiğini söylemeliyiz. Kalsiyum ve D vitamini kemik sağlığınız için her şeyden önce gelmektedir. Ancak, yapılan araştırmalar doğrultusunda balık yağının da kemik sağlığını olumlu etkilediği ortaya çıkmıştır.

En İyi Balık Yağı Markaları Tavsiyeleri

Balık yağı konusunda önünüzde çok sayıda seçeneğin olduğunu daha önce de dile getirmiştik. Bu noktada, aşağıda adını vereceğimiz markaların ürünlerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bu ürünleri satış noktalarından alabileceğiniz gibi internet üzerinden de sipariş verebilirsiniz.

 • Ocean Plus
 • Easyvit
 • Ocean Multi Şurup
 • Möllers Omega 3
 • Nutrigen
 • Balen
Ocean Plus 1200 mg 50 Kapsül Balık Yağı

Ocean Plus 1200mg 50 Kapsül Balık Yağı

En çok tercih edilen balık yağı ürünlerinden birisi olduğunu söyleyebiliriz. İçeriğinde bulunan Omega 3 asitleri ile sizi gün boyunca zinde tutacaktır. Buna ek olarak, kalp ve damar hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığa karşı iyi geldiğini söylemeliyiz. Diyetinizde eksik kalan bileşenleri tamamlamak adına da balık yağı tüketebilirsiniz. Orzax firması tarafından üretilen bu ürün; içeriğinde 50 adet balık jelatini ile kaplı kapsüllerde Omega 3 yağ asitlerinden EPA ve DHA bulunduran bir gıda takviyesidir. Ağzınızda asla kötü koku bırakmayan bir üründür.

En İyi Balık Yağı Markaları EasyVit EasyFishoil Omega 3

Easyvit Easyfishoil Omega 3

Tadının mükemmel olduğunu söyleyebiliriz. Bilhassa çocukların rahatlıkla tüketebileceği bu ürün sayesinde çocuk gelişimi ve sağlığı garanti altına alınmaktadır. Jel tablet formu ve lezzetiyle öne çıkmaktadır. Balık tadını ve kokusunu asla alamazsınız. Kolayca çiğnenebilecek bir üründür. İçeriğinde kesinlikle şeker ilavesi bulunmaz. Özel ambalajı sayesinde tazeliğini ilk günkü gibi korumaktadır. Standart balık yağlarına kıyasla %44 daha fazla emilmektedir. Birçok balık yağı kullanıcısı; reflü ve gaz şikayetlerinde bulunmaktadır. Ancak, Easyfit’in bu ürününde bu tip şikayetlere kesinlikle rastlayamazsınız.

Ocean Multi Şurup

Ocean Multi Şurup

Multi vitamin, multi mineral balık yağı arayışında iseniz bu ürün tam size göre! Ballı ve portakal aromalı bu ürünün hem kullanımı son derece basittir hem de kalitesi yüksektir. Çocuğunuzun yemek yememesinden şikayet ediyorsanız bu şurubu içirebilirsiniz. Bağışıklığı zayıf olan ve aynı zamanda kabızlık sorunu bulunan çocuklarınız için son derece faydalı bir üründür.

En İyi Balık Yağı Markaları Möller's Omega 3 Balık Yağı

Möller’s Omega 3 Balık Yağı

Limon aromalı bu üründe A, D ve E vitaminleri bulunmaktadır. Zengin ve güçlü bir içeriğe sahiptir. Doğal tutti frutti tadını alabileceğiniz bu ürünün saflığı ve kalitesi tartışılmazdır. Yapay aroma ve koruyucu içermez. Norveç’te üretilen bu ürünün bilhassa Avrupa’da en sık tüketilen balık yağı olduğunu söylemeliyiz. Son olarak, klinik araştırmalar ile sağlığa olan olumlu etkisi belirlenmiştir.

Nutrigen Balık Yağı Şurubu

Nutrigen Balık Yağı Şurubu

Özellikle çocuklar için harika bir gıda takviyesi olduğunu söylemeliyiz. İçerisinde bulunan D vitamini, K vitamini, L arjinini ve çinko ile kalitesini ispatlamaktadır. Bilhassa D vitamininin çocuklarda normal büyüme ve kemik gelişimi açısından son derece gerekli olduğunu söyleyebiliriz. K vitamini ve çinko ise normal kemiklerin korunması noktasında faydalıdır. Bir başka deyişle, beslenmesini zayıf gördüğünüz bir çocuğunuz varsa bu ürünü satın alarak harika bir gıda takviyesi elde etmiş olursunuz.

Balen Omega 3 Norveç Balık Yağı

Balen Omega 3 Norveç Balık Yağı

Norveç’in balık yağı konusunda ne kadar başarılı bir ülke olduğunu biliyoruz. Trigliserid formlu bu ürünü gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz. Yetişkinler için günde iki kapsül kullanımı tavsiye edilmektedir. 200 kapsülden ibaret olan bu ürün uzun süre boyunca balık yağı ihtiyacınızı karşılayacaktır. Fiyat performans oranı bakımından son derece başarılıdır. Aromasız olduğunu da eklemeliyiz.

Sonuç olarak, yukarıda adı geçen balık yağı ürünlerinin piyasada en çok satın alınan ürünler olduğunu söyleyebiliriz. Bu noktada, siz de ihtiyaçlarınıza uygun olarak seçim yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.