En İyi Bit İlacı Hangisi? Bit İlaçları Listesi

0
245
En İyi Bit İlacı

En İyi Bit İlacı

En iyi bit ilacı, çocukluk yıllarımızın kabusu olan bitleri uzaklaştırmakta en etkili yöntemdir. Temas yoluyla saçtan saça bulaşan ve bu sayede çoğalan bitler; insanların saç diplerine yerleşmektedir. Buradan emdikleri kanla uzun süre hayatta kalan bitlerin altı bacakları bulunmaktadır. Beyaz ila gri tonlarında renkleri bulunan bitler; kan emdikleri zaman kırmızı veya bordo renge bürünebilirler. Yalnızca otuz gün hayatta kalabilen saç bitleri; açık havada bir başka deyişle insan saçından uzakta ise yalnızca tek bir gün hayatlarını devam ettirebilirler.

Saç bitleri; kafada sirke adı verilen ve saç tellerine yapışan yumurtalarını bırakmaktadır. Gözle görülemeyecek kadar küçük ve beyaz renkli olan sirkeler; 7-10 gün arasında yumurtadan çıkarak erişkin bit haline gelirler. Saç bitlerinin tırmanma özelliği bulunmaktadır. Zıplama özellikleri olmadığından dolayı ancak bitli bir insanla yapılan baş teması neticesiyle bulaşırlar. Yalnızca kısa süreli bir temasta dahi bulaşmalarına rastlanmaktadır. Kancaya benzer kıskaçlarından dolayı sıkı bir şekilde saça tutunurlar. Sirkeler ise ense, kulak arkası veya kahkül bölgesinde yer alır.

Saç Bitinin Belirtileri Nelerdir?

Saç Bitinin Belirtileri Nelerdir?

Saç bitinin varlığını anlamak oldukça basittir. Kafadaki kaşınmalar ve gıdıklanmalar büyük ihtimalle bir bitin varlığını işaret etmektedir. Kaşıntı ve gıdıklanma dışında herhangi bir gözle görülür belirtisinin olmadığını söylemeliyiz. Ancak, bitler; bit ilacı veya farklı bir şekilde ortadan kaldırılmadığı takdirde kaşıntılardan dolayı ciddi tahrişler meydana gelebilir. Bilhassa ortaya çıkan yaralanmalardan dolayı iltihaplanma söz konusu olabilir.

Bitlendiğinizden şüphe ediyorsanız başınızın parlak bir ışık altına tutulması, büyüteç ve sık dişlere sahip bir tarak yardımıyla kontrol edilmesi gerekmektedir. Bitin varlığının teşhis edilmesinin ardından iyi bir bit ilacı bulunarak pratik şekilde tedavi sağlanmalıdır. Ancak, ilacın doğru ve etkili olması şarttır. Çünkü, saç bitlerinin savunma mekanizması son derece gelişmiştir. Bir başka deyişle, kullanılan ilaç ve benzeri ürünlere karşı kendilerini geliştirerek koruma sağlayabilirler. Uzun süre hayatta kalabilirler. Bu noktada, bit ilaçları; bitlerin savunma sağlayamayacağı ve son derece etkisiz kalacakları türden bir ilaç olmalıdır.

En İyi Bit İlacı Şampuanı Tavsiyeleri

Paranit Bit İlacı Şampuanı

Paranit Bit İlacı Şampuanı

Saç bitlerinden kısa sürede kurtulmak istiyorsanız kesinlikle Paranit bit ilacı şampuanını tercih etmelisiniz. Baş biti ve sirke tedavisi için yüzde yüz etkili olduğunu söyleyebiliriz. Bu noktada, saçlarınızı yıkamak kadar kolay bir işlemin sonucunda uygulanmaktadır. Şampuanı kullanmadan evvel saçlarınızı kuru iken kontrol etmelisiniz. Bilhassa bitlerin daha çok bulunduğu kulak arkasını ve saç diplerini kontrol etmeniz şarttır. Bu noktada, tekrar bit bulaşmasını engellemek adına tarağınızı her kullanımın ardından sabunlu suyla yıkayarak temizlemelisiniz. Şampuanı kullanmadan evvel iyice çalkalamalısınız. Ardından, kuru saça eşit bir şekilde dağıtarak uygulamalısınız. Bilhassa enseye ve kulak arkalarına özen göstermelisiniz. Şampuanı tüm saça ve saç derisine yedirdiğinizden emin olmalısınız. Ürünü 15 dakika boyunca saçın üzerine bıraktıktan sonra durulama kısmına geçmelisiniz. Tüm bu işlemlerle beraber saçınızı yıkayarak süreci sonlandırmalısınız.

Anti-Bit Şampuanı

Anti – Bit Şampuan

Kafa derisine uygulanan bu şampuan son derece etkilidir. Açık sarı renkte berrak bir sıvıdır. Yanında özel tarağı bulunmaktadır. Kafada görülen bit salgınının önlenmesi ve tedavisinin yapılması noktasında işe yaramaktadır. Kullanım sırasında dikkatli olmanız şarttır. İlacın içeriğinde bulunan maddelerin herhangi birine karşı alerjiniz varsa kullanmayı bırakmalısınız. Altı aydan küçük bebeklerde kullanımı ise asla tavsiye edilmez. Ailenin genelinde bit salgını görülüyorsa toplu olarak uygulanmalıdır. Buna ek olarak, ailenin kullanmış olduğu kişisel eşyalar yıkanmalı ve temizlenmelidir.

Baybit Şampuan

Baybit Şampuanı

Şampuanın ne kadar uygulanacağı tamamen saçınızın uzunluğuna ve dolgunluğuna bağlıdır. Şampuanı ıslak saçınıza sürerek ilk adımı atabilirsiniz. Saçlara ve özellikle saç cildine tamamen uygulanana kadar masaj yaparak yedirmelisiniz. Şampuanı sürdükten sonra üç dakika beklemelisiniz. Ancak, çok daha uzun ve dolgun saçlarınız varsa bekleme süreniz biraz daha fazla olabilir. Bitleri ve bit sirkelerini çıkarmak için saçlarınızı taramalısınız. Şampuanı uyguladıktan yirmi dakika sonra saçları bit sirkesi tarağı ile perçem perçem taramalısınız. Baybit şampuanını tüm saça uyguladıktan sonra saçın kendiliğinden kurumasını beklemelisiniz. Kurutma makinesi kullanmanız asla tavsiye edilmez. Şampuan uygulanmış saçlar ile normal hayatınıza devam edebilirsiniz.

Plusnit Bit Spreyi

Plusnit Bit Spreyi

Son derece kaliteli bir bit şampuanıdır. İçerisinden çıkan büyüteçli metal tarak sayesinde saçınızın hangi kısmında bitlerin olduğunu görebilirsiniz. Tespit yapmanızın ardından bit spreyini 8-10 cm mesafeden kuru saça ve baş derisine sıkmalısınız. Spreyi eşit mesafede sıkmanız son derece önemlidir. Tüm saç derisine eşit olarak dağıttığınız takdirde spreyden tam verim alırsınız. Spreyi uyguladıktan sonra ölen bitleri ayıklamak adına yine tarak kullanmalısınız. Saç bitlerinin bir örtü veya havlu üzerine dökülmesini sağlayabilirsiniz.

Elimax Bit ve Sirke Şampuanı

Elimax Bit ve Sirke Şampuanı

Son derece kullanışlı bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. Bit ve sirkeleri yok ederken aynı zamanda yeni bitleri de uzak tutmaktadır. Başka bir şampuan kullanmaya gerek kalmadan saçınızı temizlemekte ve korumaktadır. Şampuanı kullandıktan yedi gün sonra saçlarınızı kontrol etmelisiniz. Çünkü, bazı sirkeler kurtulmuş olabilir. Kurtulan sirkelerin yedi gün sonra bite dönüşme ihtimalinden dolayı saçların yedi gün sonra tekrardan kontrol edilmesi şarttır. Bu noktada, hala gerekli olduğu takdirde tekrardan şampuan kullanabilirsiniz. Bu şampuan bit ve sirkeleri boğarak öldürmektedir. Ayrıca, susuz bırakarak kurutmaktadır.

Miraderm Bit İlacı Şampuanı

Miraderm Bit İlacı Şampuanı

Aslında şampuan ve sprey olarak set halinde satılan versiyonları bulunmaktadır. Kullanımı da son derece basittir. Kuru saçı tutam tutam ayırdıktan sonra kutunun içerisindeki ince dişli bit tarağını kullanarak saçlarınızı kontrol etmelisiniz. Şampuanın tüm saçı ve saç derisini kapladığından emin olmalısınız. Boyun ve kulak arkalarından başlayarak saç kökleri ve uçlarına kadar uzanan son derece geniş bir masaj işlemleri şeklinde şampuanı uygulamalısınız. Masajın ardından 10 dakika boyunca beklemelisiniz. Saçınız için yeterli olacak miktarda suyla saçınızı köpürtmelisiniz. Saçınızı iyice yıkayıp duruladıktan sonra işlemler sonlanacaktır. Düzenli olarak kullanmanız şarttır. Yedi gün sonra bu iş için özel olarak üretilmiş bir tarak yardımıyla saçlarınızı kontrol etmelisiniz.

Prolice Bit Şampuanı

Prolice Bit Şampuanı

200ml olarak satılan bu ürün; son derece uygun fiyatıyla dikkatleri üzerine toplamaktadır. Fiyat performans oranı bakımından son derece başarılıdır. Etkisini kısa sürede göstermektedir. Klinik olarak test edilmesiyle beraber hem yetişkinlerde hem de iki yaş üzeri çocuklarda etkili sonuç vermektedir. İçeriğinde bulunan mineral yağı; bitlerin ve sirkelerin koruyucu tabakalarını çözerek onları kurutmaktadır. Bunun yanı sıra, bitin solunum yolunu bloke ederek biti boğmaktadır. Kuru saça uygulanmaktadır. Saç diplerinden başlanarak uçlarına kadar masaj yapılarak uygulanır. On dakika beklenmesinin ardından su yardımıyla saçlar iyice köpürtülmelidir. Son olarak, saçlar durulanmalı ve beklemeye geçilmelidir.

Sonuç olarak, yukarıda adı geçen bit şampuanı veya spreylerinden herhangi birisini kullanabilirsiniz. Bu noktada, bilhassa çocuğunuzda herhangi bir bitlenme varsa acilen müdahale etmelisiniz. Aksi takdirde, çocuğunuz kısa süre içerisinde iltihap kapabilir. Kaşınmaların etkisi artabilir. Bunun yanı sıra, tüm ailenin bit şampuanı kullanması tavsiye edilmektedir. Şampuan kullanmak kadar tüm yastık ve çarşafların dezenfekte edilmesi de son derece önemlidir. Temizleme işlemlerinin yapılmasının ardından yedi günde bir olmak üzere süreç tekrarlanmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.