En İyi Cildiye Doktoru

0
122
En İyi Cildiye Doktoru

En İyi Cildiye Doktoru

Birçok kişi cilt hastalıklarından muzdarip olmaktadır. Bu yüzden, internette en çok yapılan araştırmalardan birisinin en iyi cilt doktoru tavsiyesi olduğunu söyleyebiliriz. İnternet ortamında yapılan cilt doktoru araştırmaları neticesinde edinilen bilgilere göre cilt hastalıkları uzman seçimi yapılmaktadır. Kimi insanlar da Türkiye’nin en iyi cildiye doktoru şeklinde aramalar yaparlar.

En iyi cildiye doktoru aramaları sırasında hangi ihtiyacınız için doktor gereksinimi hissettiğinize göre aramalar yapmanız şarttır. Bir başka deyişle, doktorun uzmanlık alanları her şeyden önce gelmektedir. Örneğin, yüzünüzde çok sayıda sivilce varsa en iyi cildiye doktoru sivilce şeklinde araştırmalar yapmalısınız. Bu sayede, çok daha doğru sonuçlar elde edebilirsiniz. Türkiye’nin en iyi cildiye doktoru hastalığa göre farklılık gösterebilir. Bu yüzden de Türkiye’nin en iyi cildiye doktoru aramanız da bambaşka sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

En İyi Cildiye Doktoru Nasıl Bulunur

En İyi Cildiye Doktoru Nasıl Bulunur?

En iyi cildiye doktoru aramalarında “en iyi” kavramı sorgulanmalıdır. Bunun yanı sıra, yaşadığınız yere göre de doktor seçiminiz farklı olacaktır. Örneğin, en iyi cildiye doktoru İstanbul şeklinde arama yaptığınız takdirde bambaşka sonuçlara ulaşırsınız. Yine Ankara veya İzmir gibi büyükşehirler için de karşınıza bambaşka cildiye doktorları çıkacaktır.

İyi bir cildiye doktorunun tanı ve tedavi konusunda başarılı olması gerekir. Bu noktada, doktor arayışlarınız sırasında farklı yöntemlerden faydalanabilirsiniz. Örneğin, çevrenizdeki insanların size tavsiye ettiği doktorlara güvenebilirsiniz. Sivilce sorunundan şikayet ediyorsanız ve sizinle aynı sorundan muzdarip olan biriyle iletişiminiz varsa ona gittiği doktordan memnun olup olmadığını sorabilirsiniz. Doktor seçimlerinde referans son derece önemlidir. Bu yüzden, çevrenizde tanınan ve olumlu yorumlar alan bir doktorun sizin için de doğru bir tercih olacağını ifade edebiliriz.

Cildiye doktoru bulmak adına sağlık imkanlarınızdan da faydalanabilirsiniz. Cildiye doktoru anlaşmalı olanlar ile daha az seçenek arasından seçim yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra, bebek cildiye doktoru şeklinde de arama yapabilirsiniz. Bir başka deyişle, doktor aramalarınızı daha spesifik hale getirmelisiniz. Saç hakkında araştırıyorsanız, en iyi cildiye doktoru yerine saç uzmanı dermatolog şeklinde arama yapmanız daha doğru olacaktır. Bütçeniz fazla ve almak istediğiniz hizmet daha geniş kapsamlı ise özel cilt doktoru araması da yapabilirsiniz. Bu noktada, ünlü dermatoloji doktorları arasından da seçim yapmanız mümkündür. Önemli olan cilt hastalıklarında acil tanı için bir hekime muayene olmaktır.

Cildiye Doktoru Hangi Hastalıklara Bakar

Cildiye Doktoru Hangi Hastalıklara Bakar?

Dermatoloji uzmanına görünmek isteyen kişinin bu alanda bir probleme sahip olması şarttır. Cilt, saç veya tırnaklardaki sorunlar birçok kişinin canını sıkmaktadır. Neredeyse her insan hayatında en az bir defa dermatolojik hastalık belirtileri ile karşı karşıya gelmektedir.

 • Egzama
 • Siğiller
 • Mantar enfeksiyonları
 • Cilt kanseri
 • Uçuklar
 • Sivilceler
 • Cilt enfeksiyonları

gibi durumlardan şikayet ediyorsanız vakit kaybetmeden bir cildiye doktoruna görünmelisiniz. Cilt hastalıklarının tedavisinde birçok dermatolojik tedavi kullanılmaktadır.

 • Cerrahi
 • Topikal ilaç tedavisi
 • Sistemik ilaçlar
 • Fototerapi
 • Radyoterapi
 • Lazer tedavisi

İyi bir cildiye doktorunun yukarıdaki tedavi yöntemlerini kullanarak söz konusu cilt hastalıklarını ortadan kaldırması gerekli olacaktır.

Cildiye doktoru; tırnak, saç, deri, ağız mukozası gibi vücut giriş kapıları veya cinsel yollarla bulaşan hastalıkların teşhis ve tedavi edilmesiyle ilgilenmektedir. Yukarıdaki hastalık kategorilerinden birisine sahip olan hastanın nedenine bakmadan cildiye doktoruna görünmesi gerekir. Deri ve zührevi hastalıklar bölümü; bu rahatsızlıklarla ilgilenmektedir. Dermatoloji uzmanı; kişinin rahatsızlığını detaylı bir şekilde inceleyerek ona uygun bir tedavi sunacaktır.

İyi Bir Cildiye Doktoru Nasıl Olmalı

İyi Bir Cildiye Doktoru Nasıl Olmalı?

Cildiye doktoru seçiminde dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Her şeyden önce, en az beş yıllık tıbbi deneyiminin varlığı gerekmektedir. Bunun yanı sıra, bakmış olduğu hastaların doktor hakkında olumlu görüşleri bulunmalıdır. Zor ve rahatsız edici cilt hastalıklarının üstesinden gelebilen bir doktorun seçimi son derece önemlidir. Güneş hasarı, akne ve akne izleri, varisler, kırışıklıklar, saç dökülmesi, kellik, sedef hastalığı, vitiligo, tırnak batması, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, genital bölge estetiği, idrar kaçırma ve daha birçok konuda son derece geniş bir yelpazede hizmet sunuyor olması son derece önemlidir.

İyi bir cildiye doktorunun eğitiminin eksiksiz olması şarttır. Hasta için en doğru tedavinin bulunması noktasında teşhis işlemlerini başarılı şekilde yapabilmelidir. Bilhassa uzmanlık eğitimi sırasında yurtdışı görmüş bir doktorun sizin için daha doğru bir tercih olacağını söyleyebiliriz. Tüm bunlara ek olarak, iyi bir cildiye doktoru; teknolojik gelişmelerden de faydalanmalıdır. Bilhassa lazer teknolojileri ve kozmetik ile dermatolojik cerrahi konularında yapılan son teknolojik gelişmeleri takip etmesi ciddi bir avantaj olacaktır.

İyi Bir Cildiye Doktorunda Hangi Özellikler Olmalı?

İyi bir cildiye doktorunun daha önce de söylediğimiz gibi kendisini geliştirme konusunda ısrarlı olması gerekir. Günümüzde her gün yeni bir hastalık, tıbbi çalışma ve yeni bir ilaç ortaya çıkmaktadır. Bir doktor başarılı olmak istiyorsa sürekli okumalı ve yeni şeyler öğrenmelidir.

 • Birçok doktor bu işi büyük bir ciddiyetle yapsa da parayı ön planda tutan doktorlar da bulunmaktadır. Ancak, iyi bir cildiye doktoru için para ikinci planda olmalıdır. Çünkü, doktorluk; kutsal ve sıradan olmayan bir iştir.
 • Cildiye doktorunun tutkulu olması şarttır. Hırslı bir insan başarı adına kendini her zaman yenilemektedir. Hastasına daha iyi bir tedavi sunmak isteyen doktorun da kendini en iyi şekilde yenilemesi şarttır.
 • İyi bir cildiye doktoru; sorunlar kadar detaylar ile de ilgilenmelidir. Hekimlikte detayların önemi son derece fazladır. Bir hastalığın teşhis edilmesi gizli bir kelime veya belirtiden ibaret olabilir.
 • Cildiye doktoru; sorumluluklarının farkında olmalıdır. Hekimlik her şeyden önce sorumluluk işidir. Bu yüzden, atılan her adım sorumluluk gerektirmektedir.
 • Daha önce de söylediğimiz gibi hekimlikte tıbbi bilgi kadar iletişim becerisi de son derece önemlidir. İyi bir cildiye doktoru; zamanı varsa iletişim dersleri alabilir. Bu sayede, hastalarına ileteceği iyi veya kötü haberleri olması gerektiği gibi iletebilir.
 • İyi bir cildiye doktorunun başarıya ulaşmak adına sabırlı olması gerekir. Bilhassa dermatoloji alanında neredeyse tüm doktorların popüler olmak için çaba gösterdiği aşikardır. Ancak, önemli olan şöhret kazanmaktan ziyade hastaların sorunlarını çözmektir.

En iyi cildiye doktorunu bulma noktasında internetten araştırma yapıldığını söylemiştik. Bu noktada, kendisine ait bir web sitesi olan doktorların avantajlı olduğunu ifade etmeliyiz. Bu sayede, vermiş oldukları hizmetlerden bahsederek daha çok kişiye ulaşırlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.