En İyi Folik Asit

0
162
En İyi Folik Asit

En İyi Folik Asit

Kendisi bir vitamin çeşidi olup önemli rahatsızlıkların giderilmesi açısından takviye olarak kullanılması gerekmektedir. B9 vitamini olarak bilinen bu unsur pek çok kişi tarafından ek olarak alınmakta ve vücudunda bu vitaminle alakalı gerçekleşen sorunları aşmak için çabalamaktadır. Özellikle gebelik durumu bulunan kadınlar tarafından kullanılan bu vitamin, hamilelik süresince meydana gelen bu vitaminin düşüşünü dengelemeye yardımcı olur. Henüz doğmamış olan bebeğin sağlığında problemlerin meydana gelmemesi için ek olarak alınması gereken en iyi folik asit, anne adayı kişilere tavsiye edilmektedir. Bebeğinizin sağlıklı bir şekilde doğması ve sizin de sağlıklı bir birey olarak hayatınıza devam etmeniz için bu vitaminin eksiksiz bir şekilde alınması gerekmektedir. Eğer vücudunuzda bunun eksiklikleri görülüyorsa yaptırdığınız test sonucunda doktor tavsiyelerine uymanız lazımdır.

Folik Asit Ne İşe Yarar

Folik Asit Ne işe Yarar?

Folik asit vitamini de diğer vitaminlerde olduğu gibi oldukça önemli bir yapı olup vücudumuz için en gerekli olan detaylardan bir tanesini oluşturmaktadır. Vücudumuzda nasıl protein eksikliği, kan eksikliği, bazı önemli işlevsel eksiklikler meydana gelebiliyorsa vitaminler de bu anlamda oldukça önemli olup onların eksikliğinde ya da yokluğunda önemli rahatsızlıklar meydana gelebilmektedir.

Kalp ve damar gelişiminde çok etkili olan bu vitaminin eksikliğinde büyük sorunlar meydana gelebilmektedir. Özellikle bağışıklık sisteminin de güçlenmesi için bu vitaminin kontrolünü yaptırmak ve vücutta eksik görülmesi halinde bunun yerine getirilmesi gerekmektedir. Beslenme yoluyla da alınabilecek olan bu vitamin pek çok besinde yer almaktadır.

Vitaminin değeri özellikle hamilelik esnasında çok fazla anlaşılmakta ve bebeğin beyin gelişimi için de oldukça etkiye sahip olmaktadır. Bunu vitamin yoluyla karşılamanın yanında besinlerle desteklemeniz de tavsiye edilenler arasında yer almaktadır. Vitaminler vücudumuza alınması gereken en önemli unsurlar arasında yer alıp bu vitaminlerin eksikliği halinde pek çok sağlık sorunu meydana gelebilmektedir. Bu yüzden vitaminlerin vücutta eksik olup olmadığını anlamak için belirli aralıklarla test yaptırmak ve o testlerde çıkan sonuçlara göre kişinin eksik olan vitaminlerinin takviyesini doktor kontrolünde gerçekleştirmesinde fayda vardır.

Vitamin Eksikliği Sonucu Ne Olur?

Kişilerin vitaminler konusunda oldukça iyi bir araştırma yapması ve ilaçların yanı sıra vücutlarına doğal yollardan vitamin alınmasına şart gözüyle bakılmıştır. Vitaminlerin eksikliği halinde saç dökülmesi, tırnak güçsüzlüğü, tırnak kırılması, renk solukluğu, görme bozukluğu, deri bozuklukları gibi pek çok olumsuz durum meydana gelebilmektedir. Vitaminlerin eksikliği halinde pek çok sağlık sorunu yaşamamak için bunların vücudumuzda eksik olup olmadığını düzenli aralıklarla kontrol ettirmek mutlaka gereklidir.

Aksi takdirde vücudunuzda birtakım problemler meydana gelebilir ve bunları takip ettirmezseniz daha büyük sağlık sorunları ortaya çıkabilmektedir. Bu açıdan kişilerin sağlık sorunlarının üstesinden gelmek için bazı testlerini doğru ve uygun bir zamanda yaptırması hem kontrol hem de tedbir açısından oldukça önemlidir.

Vitaminler vücudumuzda oldukça gerekli olup bazı vitaminler yalnızca hap yoluyla değil doğal besinler yoluyla alınarak daha sağlıklı bir şekilde vücudumuza ulaşmaktadır. Bu da hem doğal yoldan bu vitaminlere olan ulaşımı sağlar hem de daha sağlıklı bir sürece adım atmamızı kolaylaştırır. Doğal yollardan elde ettiğiniz vitaminler hem sizin yeterli gıdaları takviye etmeniz açısından önemlidir hem de vücudunuzda gerekli görülen besinlerin alınması için son derece doğru bir kaynak oluşturmaktadır. Vitaminler pek çok açıdan kişilerin en çok tercih ettiği ek olarak aldıkları gıdalar olup onları gün içerisinde belirli aralıklarla pek çok kişi kullanmaktadır. Vitaminler sosyal sitelerde, alışveriş sitelerinde, eczanelerde, internet üzerinde pek çok alanda satılabildiği için onlara ulaşım kolaydır. Ancak yine de hangi vitaminin daha iyi ve daha güvenilir yerde meydana getirildiğine çok dikkat etmek lazımdır aksi halde merdiven altı üretimlerle karşı karşıya kalmak sağlığınız için büyük bir tehdit oluşturacaktır.

En İyi Folik Asit Vitamin Nereden Alınır

En İyi Folik Asit, Vitamin Nereden Alınır?

Kişilerin vitamin alırken mümkünse eczanelerden faydalanması ve bunu alırken de bir doktor tavsiyesine uyması gerekmektedir. Çünkü vücudunda o vitaminle alakalı bir eksiklik yoksa onu kullanmasına dair herhangi bir durum meydana gelmemiştir. Bu da onun vitamini kullanması için bir neden teşkil etmez ve boş yere vücudunuza ekstra vitamin yüklemiş olursunuz. Çok vitamin almak demek her zaman iyi bir duruma neden olmayacağı için de bu konuda dikkatli olmanızda ve vücudunuzun olumsuz bir reaksiyon göstermemesi için dikkatli olmanızda fayda vardır.

Bu yüzden mutlaka bir uzmanla görüşmeniz ve onun uygun gördüğü vitaminleri takviye olarak almanız daha doğru bir adım olacaktır. Folik asit de en önemli vitaminlerden biri olup yine uygun bir test sonucunda bu vitamine olan gereksiniminizin derecesini kavramak mümkün olacaktır. Yaptırmış olduğunuz test sonucunda eğer bu vitamin hakkında bir eksikliğiniz yoksa onu ek olarak almanız gerekmeyebilecektir. Ancak bu durum yine doktorunuzun karar vereceği bir mesele olup kendisi sizin test sonuçlarınız doğrultusunda önemli detaylara ulaşarak sizi bilgilendirecektir.

Vitaminin Eksikliğinin Belirtileri Nelerdir?

Vücudunuzda vitamin eksikliği olduğunda bunu birkaç belirgin belirtisi olmaktadır. Ancak yine de bu belirtilerden herhangi biri ile karşılaşınca vitamin takviyesi almak yerine önce doktorunuza başvurmalsınız.

 1. Kendini çok yorgun hissetmek
 2. Kansızlık
 3. Baş dönmesi
 4. Uykulu hissetme
 5. Nefes darlığı
Vitamin Hangi Besinlerde Bulunmaktadır

Vitamin Hangi Besinlerde Bulunmaktadır?

Aşağıda belirttiğimiz besinler vitamin açısından oldukça zengindir. Organik ve doğal olanlardan tüketmenizi tavsiye ederiz.

 1. Yeşil sebze
 2. Turunçgiller
 3. Kuş konmaz
 4. Avokado
 5. Brokoli
 6. Kuru fasulye
 7. Mercimek

Vitaminin Sağladığı Yararlar Nelerdir?

Vitaminin vücudumuza sağladığı birtakım yararlar şu şekildedir;

 • Yorgunluk hissinin azalmasını sağlar
 • Bitkin hissetmenin önüne geçer
 • Bağışıklık sisteminin normal seyre dönmesini sağlar
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir
 • Normal kan oluşumuna etki eder
 • Dna sentezine olumlu etki eder
 • Hücre bölünmesine etki eder
 • Hamile olan kadınlar tarafından çok kullanılmaktadır

En İyi Folik Asit Listesi

Sizler için ek gıda takviyesi olarak alabileceğiniz birkaç folik asit ek gıda markasını listeledik. Yine de hatırlatmak isteriz ki herhangi bir uzmana başvurmadan bu ilaçları kullanmaya başlamayın.

Solgar Folik Asit

Solgar Folik Asit

 • Kosher sertifikalıdır.
 • Helal sertifikalıdır.
 • Vejetaryenlere uygundur.
 • Veganlar için uygundur.
 • 400 mcg bu ilacın her servisinde bulunan miktardır.
Natures Supreme Folik Asit

Nature’s Supreme Folik Asit

 • Vejetaryen beslenen kişilere uygun olan kapsülleri de mevcuttur.
 • Helal sertifika.
Dermoskin Medobiocomplex

Dermoskin Medobiocomplex

 • İçerisinde farklı proteinler yer alan bu ilaç oldukça etkilidir ve bunun yanında farklı alanlarda da etkisi mevcuttur.
 • Saç için besleyici maddelerin yer aldığı bu ilaçta ayrıca minerallerin de yer aldığı bilinmektedir.
 • B vitaminlerinin bulunduğu bu ilaç çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.