En İyi Gebelik Testi Markaları Listesi

0
186
En İyi Gebelik Testi

En İyi Gebelik Testi

Anne olmak; hiç şüphesiz her kadının hayalidir. Dokuz aylık sürecin ardından bir çocuk dünyaya getirmek; dünyanın en güzel olaylarından birisi! Ancak, takdir edersiniz ki, anne olmak adına hamile kalmak şarttır. Bu noktada, gebelik testi sayesinde kadınlar gebe olup olmadıklarını öğrenirler. Peki, gebelik testi yapmak için hangi markaların ürünleri tercih edilmeli? Bu yazıda, en iyi gebelik testi hakkında bilgi alabilirsiniz!

Gebelik Testi Nedir?

Gebelik Testi Nedir?

Gebelik testi; adından da anlaşılacağı üzere hamile olduğunu düşünen kadınların yaptırdığı bir testtir. Bu testi isterseniz kendiniz yapabilirsiniz. Ayrıca, hastane ortamında yaptırmanız da mümkündür. Hem kan hem de idrar testi olarak yapıldığını söyleyebiliriz. Kan ve idrar testlerinde gebeliğin belirtisi olan HCG hormonu aranır. Bu hormona rastladığınız takdirde hamile olduğunuzu anlayabilirsiniz.

Gebelik testi yaptırmak istiyorsanız sabah saatlerini tercih etmelisiniz. Çünkü, sizden genellikle sabah idrarı istenecektir. Buna ek olarak, kanda aranan HCG hormonu ile de hamile olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. Hem kan hem de idrar testi pozitif çıktığı takdirde anne adayı olduğunuzu anlayacaksınız. Gebelik testi; her geçen gün daha da popüler oluyor. Ancak, bu teste hemen başvurmanız doğru olmaz. Kendinizde birkaç gebelik belirtisi hissediyorsanız bu testi yapmayı veya yaptırmayı tercih edebilirsiniz. Gebelik testinin psikolojik açıdan olumlu taraflarının bulunduğunu söyleyebiliriz. Anne olmak; kadınları çok mutlu eden bir durum! Bu yüzden, bu test sırasında kadınların heyecanlı olacağını söyleyebiliriz.

Gebelik testi; anne adaylarını zorlayan bir test değildir. Umut verici ve heyecan verici bir testtir. Bu yüzden, bu testi başkalarından saklamanıza gerek yoktur. Ancak, yine de testi evinizde kendi başınıza yapmanız gerekebilir. Neredeyse her eczanede bulunan bir test olduğunu söylemeliyiz. Evde idrarınız ile bu testi uygulayabilirsiniz. Testin sonucu ise tahmin edeceğiniz üzere pozitif veya negatif olur. Testi uygulamanızın ardından çift çizgi ile karşılaştıysanız sonucun pozitif olduğunu söyleyebiliriz. Bir başka deyişle, hamile olduğunuzu anlamalısınız. Ancak, tek çizgi varsa test negatiftir. Hamile olmadığınızı ve belirtilerinizin yersiz olduğunu ifade etmeliyiz.

Gebelik testinin ne kadar güvenilir olduğuna dair endişeleriniz olabilir. Ancak, bu testin yüzde 90 oranında doğru sonuçlar verdiğini söylemeliyiz. Hastane ortamında yaptırmış olduğunuz gebelik testinin sonuçları yüzde 98 oranında güvenilirdir.

En İyi Gebelik Testi Markası Hangisidir?

Gebelik şüphesine sahip olduğunuz takdirde gebelik testine başvurmanız doğru olur. Öncelikli olarak, evde yapılan gebelik testlerini denemelisiniz. Daha önce de söylediğimiz gibi idrar ile evde uygulanan bu testler büyük oranda doğru sonuç verir. Fakat, kitin hatalı olması yüzünden yanlış sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra, yanlış uygulamadan dolayı da farklı bir sonuç alabilirsiniz. Bu noktada, idrar testine ek olarak kan testine de başvurmalısınız. Gebelik şüphesinden dolayı gebelik testi yaptırmayı düşünüyorsanız piyasadaki en iyi testi araştırmalısınız. Aşağıdaki en iyi gebelik testi önerilerini deneyebilirsiniz. Çünkü, bu markaların ürünlerini birçok kişi kullanmıştır.

Predictor Early Gebelik Testi

Predictor Early Gebelik Testi

Özellikle sosyal medyada en çok tavsiye edilen test bu markaya aittir. Hamile olup olmadığınızı en kısa zamanda öğrenmek istiyorsanız bu testi tercih etmelisiniz. Bu testin avantajlarından birisi de adet gecikmesini beklemenize gerek olmaması! Adet gecikmesinden altı gün öncesine kadar uygulayabileceğiniz bir test olması ciddi bir avantaj! İdrar kullanılarak yapılan bu test sonucunda kanda HCG hormonu bulunduğu takdirde hamilesiniz! Ancak, testi uygularken emici ucunu idrara denk gelecek şekilde tutmalısınız. Bunun yanı sıra, temiz bir kaba alınan idrar örneğini kullanabilirsiniz. Testi uygulamanızın ardından üç dakika sonra sonuç kısmında iki pembe çizgi bulunuyorsa hamile olduğunuzu anlayabilirsiniz. Daha önce de söylediğimiz gibi tek çizgi varsa hamilelik yok!

Freely Gebelik Testi

Freely Gebelik Testi

Yüzde 99,8 doğruluk oranına sahip oluşuyla dikkat çeken bir test olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle erkenden sonuç almak istiyorsanız bu testi tercih edebilirsiniz. Cinsel ilişkiye girmenizin ardından 8-10 gün içerisinde bu testi uygulayabilirsiniz. Testte idrar için ayrılan kısma birkaç parça idrar damlatmalısınız. Ardından, sonucu beklemelisiniz.

Certain Gebelik Testi

Certain Gebelik Testi

Adından da anlaşılacağı üzere doğruluk oranı yüksek bir testtir. Diğer testlerle benzer özelliklere sahiptir. İdrardaki HCG hormonunun artışını tespit eden bir testtir. Testte idrar için ayrılan kısma yalnızca dört damla idrar damlatarak sonucu beklemelisiniz. İdrardaki hormonun yoğunluğuna göre en geç beş dakika içerisinde sonuca ulaşırsınız.

Laboquick Gebelik Testi

Laboquick Gebelik Testi

Kadınlar arasında en çok kullanılan test olduğunu söylemeliyiz. Markanın yüzde 99 doğruluk oranına sahip sonuçlar vermesi ciddi bir avantaj! Buna ek olarak, testin sonuçları da en kısa sürede çıkar. Hatta, cinsel ilişkinin ardından beş gün sonra sonuca ulaşabileceğiniz bir testtir. Ancak, testi uygularken bazı kurallara uymalısınız. Her şeyden önce, idrarın bir kısmını temiz ve kuru bir kaba yapmalısınız. Bir sonraki aşamada, paketten çıkan damlalık ile birkaç damlayı kite damlatmalısınız. Testin sonuçlarına 4-5 dakikada ulaşabilirsiniz.

Ovula

Ovula

Gebelik testi araştırdığınız takdirde size en çok bu markanın ürünü tavsiye edilecektir. Yüzde 99 oranında doğru sonuç vermesi ciddi bir avantaj! Bu testi eczaneden satın alıp evinizde uygulayabilirsiniz. 3-4 damla idrarı kite damlattığınız takdirde yalnızca birkaç dakika içerisinde sonuç alabilirsiniz. Bazı durumlarda, tek veya çift çizgiye rastlayamazsınız. Çizgi yoksa bu defa testin geçersiz olduğunu anlamalısınız.

Days Comfort

Days Comfort

Özellikle erken gebelik açısından başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Cinsel ilişkinin ardından 8-10 gün geçtikten sonra uygulayabilirsiniz. Testin %99,8 oranında doğru sonuçlar vermesi ciddi bir avantaj! Days Comfort; diğer markaların ürünlerine kıyasla uygun fiyatıyla dikkat çekiyor. Ayrıca, idrar ile uygulandığını da söylemeliyiz. Testi uygularken ilk olarak idrarı kite damlatmalısınız. Ardından, yalnızca 3-4 dakika içerisinde sonuç alabilirsiniz.

Al Bi

Al Bi

Adını çok fazla duymadığınız bu testin de iyi bir alternatif olduğunu söylemeliyiz. Uygulanma prensibi; diğer gebelik testleriyle benzerlik gösteriyor. İçerisinden çıkan damlalık yardımıyla idrarı kite damlatmalısınız. Birkaç dakika sonra nihai sonuca ulaşabilirsiniz. Ancak, 10 dakika geçtikten sonra gelen sonucu dikkate almamalısınız.

Oncomed

Oncomed

Bu testi hem eczaneden hem de internetten sipariş ederek satın alabilirsiniz. Uygulamak için adet gecikmesini beklemenize gerek yok! İdrardaki HCG hormonunu ölçerek hamile olup olmadığınızı belirleyen bir testtir. Test kitine yalnızca birkaç damla idrar damlatıp sonucu beklemelisiniz.

Bebe Time

Bebe Time

Son yıllarda piyasaya çıkan bu testi de gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz. İçerisinden çıkan damlalık yardımıyla kontrol paneline yalnızca birkaç damla idrar damlatmalısınız. Ardından, herhangi bir sonuç almak adına 4-5 dakika beklemelisiniz. Çift çizgi varsa hamilesiniz. Ancak, tek çizgi varsa böyle bir durum söz konusu değil!

Sonuç olarak, yukarıdaki testlerin her birini uygulayabilirsiniz. Testler arasında seçim yaparken fiyatlarını, doğruluk oranlarını ve marka tanınırlığını dikkate alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.