En İyi Göz Kremi Markaları Listesi

0
221
en iyi göz kremi

En İyi Göz Kremi

Cildimizin en hassas bölgelerinden birisi kuşkusuz göz çevresidir. Bundan dolayı özellikle belli bir yaştan sonra göz çevresini çok iyi bir şekilde nemlendirmek gerekir. İşte tam da bu noktada en iyi göz kremi devreye giriyor. Gerek göz altı morluklarını gidermek gerek göz çevresindeki kırışıkları önlemek ya da şişkinlikleri gidermek için imdadımıza yetişiyor. Bütün bu etkenlerden dolayı en iyi göz kremi vazgeçilmez hale gelmektedir. En iyi göz kremi markalarına geçmeden önce dilerseniz göz kremlerinin faydalarından biraz daha bahsedelim.

Göz Kreminin Faydaları

Göz Kreminin Faydaları

Öncesinde de belirttiğimiz gibi göz kremlerinin hayatımızdaki önemi çok büyüktür. İhtiyarlamanın gecikmesi, genç ve daha güzel görünmek için uygulanması gereken en önemli bakımlardan birisidir. Herkesin bildiği gibi vücudumuzda yaşlılığın ilk gözüktüğü yer göz çevresinden başlamaktadır. Aynı zamanda göz çevresi uykusuzluk, dengesiz beslenme, stres ve genetik faktörlerden ilk etkilenen bölge olmaktadır. İşte bütün bu sebeplerden ötürü sağlıklı görünmek için göz çevresine yapacağımız bakımlar çok büyük bir önem taşıyor.

Bir diğer önemli nokta ise kullanacağımız göz kremlerini seçerken dikkat etmemiz gereken noktalar olmaktadır. Örneğin göz kremi seçerken içerisinde kimyasal madde bulundurmamasına dikkat etmeliyiz. Aksi takdirde göz çevresine yapacağımız bir bakım, bakım olmaktan çıkıp zarar verici bir aktiviteye dönüşecektir. Aynı zamanda göz çevresi en hassas noktalardan birisidir. Bundan dolayı göz çevresine uygulanan bakımda ve temizlikte fazla aşırıya da kaçınılmamalıdır.

Gözaltı kremi doğru ve düzenli kullanıldığı sürece kısa zamanda olumlu sonuçlar vermektedir. Gözaltı kremlerinin faydalarını sıralayacak olursak;

  • Gözaltında bulunan derimizi güneş ve diğer ışıkların etkilerinden ve oluşacak lekelerden korur.
  • Gözaltı derimizin nemlenmesine olanak verip kırışıkların oluşmasını engeller.
  • Cildimizin genç, diri ve sağlıklı görünmesini sağlar.
  • Özgüvenimizin artmasını sağlar.
  • Makyaj öncesinde kullanılan gözaltı kremi makyaj ürünlerinin zararlı etkilerine karşı ciltte bir bariyer oluşturarak koruma sağlar.
  • Cildi besler ve cilt altındaki kan dolaşımının hızlanmasını sağlar.
  • Gözaltı morluklarının ve torbaların oluşmasını engeller.

Göz Kremi Kullanırken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Göz çevresine uygun bir bakım uygulamak genç görünen bir cilt için oldukça önemlidir. Bu nedenle ilk önce göz çevrene nasıl bir bakım uygulamak istediğine karar vermelisiniz. Göz kremi uygularken temiz olmasına özen göstermelisiniz. Göz makyajını nazik bir temizleyici ile çıkardıktan sonra göz bakımını uygun bir şekilde uygulayabilirsiniz. Gözlerinizi temizledikten sonra, göz çevresine uygun bir şekilde göz kremi ile nazikçe bakım yapılmalıdır.

Bir diğer sorunumuz ise kaz ayakları olmaktadır. Hemen hemen 30 yaş üstü her kadın kaz ayağı problemiyle yüzleşir. Bu da istenmeyen kırışıklıkların oluşmasını sağlar. Göz Çevresi Bakım Kremi ile göz çevresi kırışık ve koyu halka oluşumuna ve son verebilirsiniz. İşte bu noktada sizler için hazırladığımız En iyi Göz Kremi listesi yardımcınız olacaktır.

En İyi Göz Kremi Listesi

BioBellinda Göz Çevresi Bakım Kremi

BioBellinda Göz Çevresi Bakım Kremi

Hyaluronic Göz Çevresi Bakım Kremi, istenmeyen kaz ayağı kırışıklıklarının oluşmasını engellemektedir. Cilt yenilenmesinde etkili olan hyaluronic, cilde ihtiyacı olan nemi kazandırır. Böylece daha esnek olan cilt kendini hızlı bir şekilde yeniler. Hyaluronic Göz Çevresi Bakım Kremi ile göz çevresi kırışık ve koyu halka oluşumuna ve son verebilirsiniz.

Vichy Minéral 89

Vichy Minéral 89

Vichy Minéral 89 ile göz altı morluklarını, göz altı torbalarını ve yorgunluk belirtilerini cildi ferahlatarak ve nemlendirerek giderebilmektesiniz. İçeriğindeki etken maddelerden termal su, hyalüronik asit ve kafein sayesinde göz çevresini nemlendiren bir krem olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda cildinizin daha sağlıklı ve daha canlı görünmesine de yardımcı olmaktadır. Morlukları ve torbaları azaltmaya yardımcı olan bu göz kremini, düzenli kullandığınız takdirde farkı sizler de göreceksinizdir.

L'Oréal Paris Hyaluron

L’Oréal Paris Hyaluron

Listemizin üçüncü sırasında L’Oréal Paris Hyaluron bulunmaktadır. Yüksek moleküler hyaluronik asit ve mikro hyaluronik asit olarak 2 çeşit hyaluronik asit içeren bu göz kremi, göz çevresini derinlemesine nemlendirmektedir. Bunun yanı sıra cildinize dolgunluk kazandırdığı için göz çevresindeki kırışıklıklara da etki ediyor. Bizler de bu noktada nemlendirici özelliğe sahip göz kremlerini tercih etmenizi öneririz.

Lancôme Génifique Yeux Göz Kremi

Lancôme Génifique Yeux Göz Kremi

Lancôme’un Genifique Yeux Youth Activating göz kremi, isminin içerisinde geçen gençlik kelimesinden de anlayacağınız gibi yaşlanma karşıtı özelliği de barındırıyor. Aynı zamanda cildinizde parlaklık, sıkılaştırma ve cilt dokunuzda düzelme sağlamaktadır. Özel kadifemsi dokusuyla göz çevresine yoğun nem kazandırıyor.

Chanel Sublimage La Crème Yeux

Chanel Sublimage La Crème Yeux

Özellikle hassas göz çevresi için formüle edilmiş yaşlanma karşıtı bir göz kremidir. Madagaskar’dan toplanan ‘Vanilla Planifolia’ gibi nadir bulunan etkili botanik maddeleri içermektedir. Göz çevresindeki yaşlanma belirtileriyle savaşırken de cilde büyük bir oranda daha aydınlık bir görünüm kazandırmaktadır.

Shiseido Future Solution LX

Shiseido Future krem, yaşlanmanın gözle görülür belirtilerini ele almaktadır. Bu onarıcı kremi göz çevresinin etrafındaki çizgilerin görünümünü gözle görülür bir şekilde azaltmaktadır. Bunun yanı sıra dudak bölgesinin etrafındaki çizgilerin görünümünü de etkin bir şekilde düzeltilmesi için ideal bir kremdir. İçeriğinde kaz üzümü yaprağı ekstresi bulunan bu krem göz çevresi bakımı için tercih edebileceğiniz bir üründür.

L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Göz Bakım Kremi

L’oreal Paris’in bir diğer kremi Revitalift Lazer X3 listemizdeki bir diğer etkili göz kremlerindendir. İçerisinde Pro-Xylane barındıran bu göz bakım kremi, kırışıkların görünümünü etkili bir şekilde azaltmaktadır. En çok sevilen özelliği ise serinletici metal başlığa sahip olması olarak karşımıza çıkıyor. Bu metal başlıklar göz torbalarının görünümünü azalmasına destek oluyor.

Garnier BB Krem

Garnier BB Krem herkesin bildiği BB kremlerin göz altına uygulanabilir olan çeşididir. Tek seferde koyu halkaları ve gözaltı torbalarının görünümünü sihirli bir şekilde yok eden bu göz altı morluk kremini kullanan birçok kadın bulunmaktadır. Uykusuz görünmekten kurtulmak için sabahları sürmek çok etkili olmaktadır.

La Prairie Skin Caviar Luxe Eye Lift Cream

La Prairie Skin Caviar Luxe Eye Lift Cream cildimizin nemlenmesini sağlarken oluşturduğu ekstra tabaka ile nem kaybını en aza düşürmektedir. Ayrıca havyardan oluşan bileşeni ile cilde enerji verip sıkılaştırırken torbalanmayı da azaltmaktadır.

Peter Thomas Roth Retinol Fusion PM Eye Cream

Listemizin sonuna geldiğimizde karşımızda Peter Thomas Roth markasının Retinol Fusion PM Eye Cream ürünü çıkıyor. Bu göz kreminin kırışıklık ve sarkmalara karşı büyük bir pozitif etkisi bulunmaktadır. Retinol bakımından zengin ve güçlü olan kremin en önemli özelliği, içeriğinde göz çevresini yatıştıracak shea yağı ve derinlemesine tazeleyecek yoğun antioksidanlar bulundurmasıdır. Aynı zamanda bu göz kreminin cildinizi daha genç gösterdiğini söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.