En İyi Gözlük Markaları

0
158
En İyi Gözlük Markaları

En İyi Gözlük Markaları

Güneş gözlüğü; hiç şüphesiz en sevdiğimiz aksesuarlardan birisi! Yılın dört mevsiminde de güneş gözlüğü takabilirsiniz. Hem sağlık hem de estetik açısından önemi bulunan güneş gözlüğünü seçerken birtakım hususlara dikkat etmelisiniz. Çünkü, güneş gözlüğü seçimi; sizin sandığınızdan çok daha önemli bir husustur. Bu yazı sayesinde güneş gözlüğü seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar ve en iyi gözlük markaları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Güneş Gözlüğü Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Güneş Gözlüğü Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Güneş gözlüğü satın alırken sorun yaşayanların sayısı bir hayli fazladır. Buna ek olarak, bu ürünü hiç düşünmeden satın alanlar da yok değil. Her ne olursa olsun, güneş gözlüğü seçerken dikkat edilmesi gereken hususları çoğu kişi bilmiyor. Bu noktada, aşağıdaki ayrıntılara önem vermelisiniz.

  • Güneş gözlüğü seçimi, her şeyden önce yüz şekline göre yapılmalıdır Bir başka deyişle, güneş gözlüğünün yüzünüze tam oturan bir model olmasına dikkat etmelisiniz. Suratınızda büyük veya küçük duran bir güneş gözlüğü ile sorun yaşayabilirsiniz. Ayrıca, güneş gözlüğünün çerçevesi yanağınıza değmemelidir. Buna ek olarak, kaşınızla aynı hizada olan bir güneş gözlüğü kullanmamalısınız. Güneş gözlüğünün hem biçimi hem de rengi, yüz şeklinizle uyumlu olmalıdır. Birçok genç kadının dar ve ince bir yüz yapısına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu tür bir yüz yapısı için ince güneş gözlüklerini tercih etmeniz doğru olacaktır. Kemerli burun; birçok kişinin sorunu olarak biliniyor. Sizin de böyle bir burun yapınız varsa kemerli burnu kapatacak bir güneş gözlüğü tercih etmelisiniz.
  • Güneş gözlüğünün cam özellikleri de son derece önem arz eder. Kaliteli camları olan bir güneş gözlüğü tercih etmelisiniz. Güneş gözlüğü camlarının UV ışınlarına karşı koruyucu olması gerekir. UV filtreli olmayan güneş gözlüğü camları yüzünden ileride sorun yaşamanız kaçınılmazdır. Güneş gözlüklerinin ışığı bloke etme seviyesine önem vermelisiniz. UV200, UV400 ve UV600 gibi ibarelerin belirleyici olduğunu söylemeliyiz.
  • Güvenilir bir markanın ürününü tercih etmeniz oldukça mühim! Bilhassa sağlam güneş gözlükleri üreten markalardan yana tercih yapmalısınız. Ayrıca, güneş gözlüğünün sertifikası da olduğuna da dikkat etmeyi unutmayın.
  • Son olarak, güneş gözlüğünün orijinal olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bir başka deyişle, güneş gözlüğünün üzerinde orijinal etiketi olup olmadığına bakmalısınız. Buna ek olarak, güneş gözlüğünün üzerinde CE işareti bulunmalıdır. Çünkü, bu işaret; bilhassa güvenlik açısından önemli bir detay oluşturuyor.

Güneş gözlüğü seçimi sırasında yukarıdaki detaylara dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra, gözlüğü satın aldıktan sonra kutusunda saklamaya özen göstermelisiniz. Darbelere karşı korunması noktasında size avantaj sağlayacaktır.

Hangi Markanın Güneş Gözlüğünü Satın Almalısınız?

Hangi Markanın Güneş Gözlüğünü Satın Almalısınız?

Hem kadınlar hem de erkekler için çok sayıda güneş gözlüğü olduğunu söylemeliyiz. Bilhassa kadınlar için alternatif sayısı bir hayli fazladır. Bu noktada, kadınlar, istedikleri takdirde internet üzerinden alışveriş yapabilirler. Güvendikleri bir markanın ürününü online satış yöntemiyle satın alabilirler. Ancak, yine de gidip yerinde gördükten sonra satın almak daha doğru olacaktır.

Osse Gözlük Markaları

Osse Gözlük Markası

Feminen dokunuşlar taşıyan bir güneş gözlüğü arıyorsanız tercihiniz Osse olmalı. Bu markadaki tasarım çeşitliliğine hayran kalacaksınız. Kedi gözü modelleri ile bilhassa yüz hatlarınızın çok daha belirginleşmesini sağlayabilirsiniz. Küçük yüz hatlarına sahipseniz kedi gözü dışındaki modelleri de tercih edebilirsiniz. Oval yüz hatları için uygun olan modeller, numaralı güneş gözlüğü modelleri gibi seçenekleriniz de bulunuyor.

Vogue Gözlük Markası

Vogue Gözlük Markası

Dünyaca ünlü Vogue markasının son derece iddialı güneş gözlüğü seçenekleri ile hayalinizdeki ürüne kavuşabilirsiniz. Çerçeve ve cam özelliklerinin ne kadar iyi olduğunu söylemeye gerek dahi yok. Bunun yanı sıra, gözlüklerin sap kısımlarına kesinlikle hayran kalacaksınız. UV ışınlarına karşı %100 koruma sağladığını da ifade etmeliyiz. Oval, kelebek, yuvarlak, çekik, kare, dar, uzun formlar olmak üzere çok sayıda seçenek bulunuyor.

Ray-Ban

Ray – Ban

Güneş gözlüğü denildiği zaman akla ilk olarak Ray – Ban geliyor diyebiliriz. Kendisini her geçen gün geliştiren bu marka; bilhassa yeni nesil gözlük teknolojilerinden faydalanıyor. Köşeli çerçeveli modellere hayran kalacaksınız. Yüz hatlarınız için harika bir uyum yakalayacağınızı söylemeliyiz. Beşgen tasarımlı modeller de son derece başarılıdır. Bu tür gözlük modellerinin turuncu, kahve, kırmızı ve kiremit gibi çerçeve renkleri bulunuyor. Ray – Ban güneş gözlüğü modelleri; kullanım kolaylığı sunmalarından dolayı da tercih ediliyor. Bazı modellerin kemik çerçeveli olarak tasarlanması da farklı bir avantaj!

Angel Eyes

Angel Eyes

Adından da anlaşılacağı üzere en iyi kadın güneş gözlüklerine sahip markalardan birisi! Estetik, şıklık ve kaliteyi aynı anda sunan modeller barındırıyor. Ayrıca, güneş ışığını süzen UV korumalı ve polarize gözlük çeşitlerine sahip! Son derece işlevsel ve konforlu modeller ile dikkat çektiğini ifade edebiliriz. Ayrıca, tarzınıza uygun cam tasarımlarını da Angel Eyes bünyesinde bulabilirsiniz.

Rainwalker

Rainwalker

Hem kadınlar hem de erkekler için birbirinden kaliteli güneş gözlüğü modelleri bulunuyor. Buna ek olarak, unisex modeller de mevcut! Bu markanın modelleri özellikle fiyat avantajıyla öne çıkıyor. Bir başka deyişle, diğer markalara kıyasla çok daha uygun fiyatlı güneş gözlüğü modellerini barındırıyor.

Gucci

Gucci

Dünyaca ünlü Gucci markasının güneş gözlüklerini satın almakla çok doğru bir karar vereceksiniz. Kadınlar için güneş gözlükleri kategorisinde farklı tasarımlara rastlayabilirsiniz. Gucci taşlı gözlüklere hayran kalacaksınız. Bunun yanı sıra, aynalı, degrade, pembe, kahverengi, sarı, füme ve daha birçok cam renkleri bulunur. Çerçevesiz ve yekpare çerçeveli güneş gözlüğü modelleri sizi bekliyor.

Kadınlar için yukarıdaki güneş gözlüğü markasının modelleri doğru bir tercih olacaktır. Gelin şimdi de erkekler için en iyi gözlük markaları listemize geçelim.

Erkek İçin En İyi Gözlük Markaları

Erkekler İçin En İyi Gözlük Markaları

Bir erkek olarak siz de hem yüz yapınıza hem de beğenilerinize uygun bir güneş gözlüğü bulabilirsiniz. Bu noktada, aşağıdaki markaları listenize alabilirsiniz.

  • Mustang: Şıklığa önem veriyorsanız ilk tercihiniz Mustang olmalı! Her stil ve tarza uyumlu modellerin bulunduğunu ifade etmeliyiz. Klasik veya spor tarzınızı bu tarza uygun güneş gözlüğü ile tamamlamanızı sağlayan bir marka! Asalet, zarafet ve dayanıklılık gibi konularda da sizlere en iyisini sunuyor.
  • Calvin Klein: 1968 yılında kurulan bu marka; şıklığı ve sadeliği bir araya getirmesinden dolayı tercih ediliyor. İkonik bir görünüme sahip olmak adına ihtiyacınız olan modellere bünyesinde yer veriyor. Ayrıca, her yüz tipine uygun formların olduğundan da bahsetmeliyiz. Her tarza ve stile uygun gözlükler ile siz de aradığınız şıklığa erişebilirsiniz.
  • Lacoste: Lacoste, farklı ürünleri ile bilinse de güneş gözlüğü konusunda da çok sayıda seçeneğin olduğunu belirtmeliyiz. Modanın gücünü keşfeden Lacoste’nin bünyesinde her tarza ve yüz şekline uygun güneş gözlükleri yer alıyor.
  • Ray – Ban Erkek: Bu marka; kadınlar için olduğu kadar erkekler için de birbirinden kaliteli güneş gözlüğü tasarımlarına sahip!
  • İnesta: Son olarak, İnesta markasının erkek güneş gözlüğü modellerini de bilhassa fiyat performans oranı bakımından tercih edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.