En İyi Kas Gevşetici Krem, İlaç ve Jel

0
286
En İyi Kas Gevşetici

En İyi Kas Gevşetici

Kovd-19 sebebiyle birçok kişinin evden çalışmak zorunda kalması birtakım sağlık sorunlarını da beraberinde getirdi. Bilhassa tüm gün boyunca bilgisayar başında hareketsiz bir şekilde çalışmanın sonucu olarak vücutta ağrılar oluştu. Buna ek olarak, gün içerisinde yoğun bir şekilde spor aktivitesi yapanların da aynı sorunlardan muzdarip olduğunu söyleyebiliriz. Bu noktada, en iyi kas gevşetici ilaçlar sayesinde bu sorunlarınızdan tamamen kurtulmasanız da etkisini azaltabilirsiniz. Ancak, kas gevşetici kullanmadan evvel bilmeniz gerekenler bulunuyor.

Kas gevşetici ilaçlarını kesinlikle bir ağrı kesici gibi düşünmemelisiniz. Çünkü, içerisinde çok farklı etken maddeler bulunmaktadır. Bu yüzden, doktor tavsiyesi olmadan kullanmanız asla tavsiye edilmez. Buna ek olarak, bazı maddelere karşı alerjiniz varsa kas gevşetici kullanmadan evvel kullanım kılavuzunu okumalısınız. Bahsettiğimiz hususlarda herhangi bir sorununuz yoksa aşağıda isimlerini vereceğimiz en iyi kas gevşetici ürünlerini listenize almalısınız! Hadi başlayalım!

En İyi Kas Gevşetici Tavsiyeleri

En İyi Kas Gevşetici Tavsiyeleri

Kas gevşetici olarak ilaç, hap ve krem ürünlerini sizler için araştırdık. En iyi kas gevşetici olarak bilinen markalar;

 • Dikloron
 • Nimes Combo
 • Muscoflex
 • Akineton
 • Bengay
 • Kamfolin
 • Deksalgin Jel
 • Muscoril Ampul
 • Majezik
 • Dolgit
 • Diclomec Plus
 • Thermoflex
 • Rheumon

Olarak bilinmektedir. Sizlerde hekiminizin tavsiyesine göre bu en iyi kas gevşetici ilaçlardan birini kullanabilirsiniz. İlaçların etkilerine biraz yakından bakalım.

En İyi Kas Gevşetici Dikloron Jel
Dikloron Jel

Dikloron

Reçetesiz satılan bir ürün arıyorsanız size ısrarla Dikloron’u tavsiye ediyoruz. Jel, kapsül ve tablet olmak üzere üç farklı şekilde satılmaktadır. Ancak, hangi versiyonunu alırsanız alın, mutlaka doktor tavsiyesinde kullanmalısınız. Jel formundaki ürünü günde yalnızca bir kere kas gevşetilmesine ihtiyaç duyulan bölgeye sürmelisiniz. İlaç olanını ise günde bir veya iki defa aç ya da tok karna olacak şekilde kullanmalısınız. Kapsül formundaki halini ise günde en çok bir defa kullanmanız tavsiye edilmektedir. Ancak, söylediğimiz gibi doktor kontrolünde kullanmanız gerekir. Ürünün konsantre bozukluğu, ishal, uyku bozukluğu gibi yan etkileri ortaya çıkabilir.

En İyi Kas Gevşetici Nimes Combo
Nimes Combo

Nimes Combo

Hem kas gevşetici hem de ağrı kesici bir ilaç olduğunu söyleyebiliriz. Fiyat performans oranı bakımından piyasadaki en iyi ürünler arasında bulunmaktadır. Eklemlerde kireçlenme, eklem dışı romatizma, ağrılı kas kasılmaları, yaralanmalara bağlı burkulma, incinme ve ezilme gibi durumların tedavisinde kullanılır. Buna ek olarak, ortopedik ameliyat sonrası ağrılar için de tercih edilmektedir. Jel formunda bir ürün olduğunu da söylemeliyiz.

En İyi Kas Gevşetici Muscoflex
Muscoflex

Muscoflex

İlaç formundaki bu ürün; kullanıldıktan on dakika sonra etkisini göstermeye başlamaktadır. Etkisinin bir gün boyunca devam etmesinin hem olumlu hem de olumsuz yönleri bulunmaktadır. Uyuşukluk hali, konsantre olamama, ishal gibi yan etkiler ortaya çıkabilir. Muscoflex; doktor tavsiyesinde kullanılmakla beraber günde bir veya iki defa alınmalıdır. Bir haftadan daha uzun süre kullanılması asla tavsiye edilmez. Bunun yanı sıra, kas gevşetilmesi yapılmak istenilen bölgeye uygulanması ile kısa sürede etkisini göstermektedir.

Akineton
Akineton

Akineton

Hap formunda bir ürün kullanmak istiyorsanız gönül rahatlığıyla Akineton’u tercih edebilirsiniz. Parkinson hastalığının tedavisinde kullanılan ilaçlar grubunda yer alır. Etkisini merkezi sinir sistemi üzerinde göstermektedir. Ayrıca, sinir sistemi ve düz kas dokusunun uyarılmasını azaltıcı etkilerinin olduğunu söylemeliyiz. Doktor gözetiminde kullanmanız şarttır. Buna ek olarak, kullanım kılavuzunu da okumalı ve yan etkileri hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Bengay
Bengay

Bengay

Hem sosyal medyada hem de halk arasında en çok adı geçen kas gevşeticilerden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Hayatınızı yaşanmaz hale getiren kas problemleriniz varsa içermiş olduğu özler ile kısa sürede etkisini gösteren Bengay’ı kullanabilirsiniz. Hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından kullanılabilir. Bilhassa boyun tutulması sorunundan muzdarip iseniz kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Kamfolin
Kamfolin

Kamfolin

Sıklıkla kas ağrısı yaşıyorsanız hem kas gevşetici hem de ağrı kesici olarak kullanabileceğiniz bir ürün olarak Kamfolin’i size tavsiye edebiliriz. Bel ve boyun tutulmalarını kısa sürede geçirecek bu kremin fiyat performans oranı bakımından son derece başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Ağrıyan kısma sürülmesiyle beraber kısa süreli bir yanma etkisi yaratmaktadır. Bu his ile beraber ağrıyı dindirmektedir. Rahatsız edici bir kokusu olsa da etkisinden dolayı tolere edilebilir. Buna ek olarak, Kamfolin sürdükten sonra bölgeyi sıcak bir havluyla sardığınız takdirde kremin etkisini kısa sürede görmeye başlarsınız.

Deksalgin Jel
Deksalgin Jel

Deksalgin Jel

Vücudunuzda sürekli olarak ağrı ve enfeksiyon olmasından şikayet ediyorsanız bu ürünü kullanabilirsiniz. Ağrı kesici ve iltihap önleyici bir ilaç olarak etkilidir. Tendon, eklem, ligament ve kaslarda çeşitli sebeplerden dolayı meydana gelen ağrılı ve iltihaplı durumların tedavi edilmesinde kullanılmaktadır. Etkili bir ilaç olmakla beraber uygulandığı bölgedeki ağrıyı en kısa sürede dindirmektedir.

Muscoril Ampul
Muscoril Ampul

Muscoril Ampul

Piyasadaki en etkili kas gevşeticilerden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Uygulanmasının ardından yalnızca 15 dakika içerisinde etkili olmaktadır. Birçok kas gevşetici ilaçta görülen kusma ve ishal durumlarının bu ilaç için geçerli olmadığını ifade etmeliyiz. Aynı markanın bir de merhemi bulunmaktadır. Doktorlar tarafından her ikisinin aynı anda kullanılması tavsiye edilmektedir. İlacın çok ciddi bir yan etkisi olmamakla beraber aşırı uyku hali, kısa süreli hafıza kaybı, tansiyon, sersemlik gibi sorunlar yarattığını söyleyebiliriz. Daha doğrusu her hastada olmayan bu yan etkiler sınırlı sayıdaki kişilerde ortaya çıkmaktadır. Bunun yanı sıra, bazı hallerde, el ve ayaklarda birtakım şişliklerin oluşmasına sebebiyet verir. Bu yüzden, hem doktor kontrolünde kullanılması hem de bu tarz yan etkiler ortaya çıktığı takdirde kullanımının bırakılması şarttır.

Majezik
Majezik

Majezik

Kas gevşetici ile işi olmayan insanların dahi adını bildiği bir üründür. Kas gevşetici özelliğinin yanı sıra romatizma hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Tablet formunda kullanılmakla beraber doktor kontrolünde günde bir tablet olacak şekilde kullanılmaları gerekmektedir. Ayrıca, sabahları aç karnına kullanılmaları doğru bir tercih olacaktır. Günlük beş tabletin ötesine çıkılmasının asla tavsiye edilmediğini de eklemeliyiz.

Dolgit
Dolgit

Dolgit

Kas gevşetici krem arayanların ilk tercihlerinden birisi olmaktadır. Hem kas gevşetici hem de ağrı kesici bir etkisi bulunmaktadır. Yalnızca deri üzerinde uygulanıyor olmasına dikkat edilmelidir. Kas, romatizma, ağrılı eklem hastalıkları, iltihaplı romatizma hastalıkları gibi sıkıntıların tedavi edilmesinde kullanılmaktadır. Spor ve kaza yaralanmalarında tedavi edici etkisinin de olduğunu ifade etmeliyiz.

Diclomec Plus

Plus krem, jele benzer formülü ile beraber son derece güvenli bir kullanım vaat etmektedir. Hem kas gevşetici, hem iltihap giderici hem de ağrı kesici özellikleri bulunmaktadır. Bilhassa romatizma hastalıklarında ortaya çıkan kasılmalar ve ağrıların iyileştirilmesi noktasında faydalı olmaktadır. Acı, ağrı ve kasılmaların iyileştirilmesi için faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Boyun ve bel tutulması, sırt ağrıları, spor yaralanmalarına bağlı olarak ortaya çıkan incinme vb gibi durumların tedavisinde etkili bir üründür.

Thermoflex
Thermoflex

Thermoflex

50 gramlık bir krem olduğunu söylemeliyiz. Kortizonsuz romatizma tedavisinde etkili olmaktadır. İltihap giderici ve ağrı kesici özellikleri bulunmaktadır. Kas romatizmasının yanı sıra donmuş omuz, bel ağrısı, lumbago, siyatik sinir ağrı, kas ağrısı gibi sorunların giderilmesi için son derece faydalı bir kremdir.

Rheumon
Rheumon

Rheumon

Yine kortizonsuz romatizma için kullanılan ilaçlar grubunda olduğunu söylemeliyiz. Hem ağrı kesici hem de iltihap önleyici özellikleri bulunmaktadır. Spor yaralanmalarına bağlı olarak ortaya çıkan el ve ayak yaralanmaları, burkulma ve zorlanma, diz eklemi iltihabı gibi sorunların tedavisinde işe yaramaktadır.

Tüm bunların yanı sıra, kas spazmı gibi sorunların önüne geçmek adına birçok egzersizden faydalanabilirsiniz. Beslenmenize dikkat edebilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirebilirsiniz. Ancak, yine de kas probleminin ciddi olduğu hallerde yukarıdaki ilaç, krem vb. ürünleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.