En İyi Leke Kremi Markaları Tam Listesi

0
158
En İyi Leke Kremi

En İyi Leke Kremi

Bugün siz değerli okurlarımız için en iyi leke kremi ve kremleri hakkında bir yazı hazırladık. Aslında en iyi leke kremi kesin şudur diyerek bir ürün söylemek pek doğru olmayacağı için bir liste hazırlamak istedik. Listemize geçmeden önce dilerseniz leke kremlerinin nasıl kullanıldığı ve daha da önemlisi vücudumuzda lekelerin ne için oluştuğu hakkında biraz bilgi verelim.

Cildimizde Lekeler Niçin Oluşmaktadır?

Cildimizde Lekeler Niçin Oluşmaktadır?

Öncelikle söylememiz gereken en önemli nokta her cilt ve her leke farklıdır. Tek tip bir ciltten nasıl bahsedemiyorsak, meydana gelen lekeleri de tek tip şeklinde ayıramayız. Cildimizde lekelerin oluşmasında etkili birçok faktör bulunmaktadır. Bu faktörler arasında yanlış beslenme, genetik yapımız gibi iç faktörler olduğu gibi, hava kirliliği ve zararlı güneş ışınları gibi dış faktörler de bulunmaktadır. Cilt lekelerinin oluşmasında bilinen en büyük faktör ise zararlı güneş ışınlarıdır. Her ne kadar sağlığımız açısından çok önemli olsa da son derece dikkat etmemiz gereken bir nokta olmaktadır. Güneşin cildimize verebileceği bu zararlı etkilerden ötürü güneş ışınlarına direkt olarak maruz kalmamak ve koruyucu bir güneş kremi kullanmak son derece önemlidir.

Cilt lekelerinin oluşmasında diğer önemli bir faktör ise ergenlik döneminde oluşan sivilcelere yapılan müdahalelerdir. Sivilcelere ve aknelere yapılan yanlış müdahaleler sonucu cildimizde hem leke hem de yara şeklinde izler kalabilmektedir. Bu nedenle ergenlik döneminde oluşan bu sivilcelere minimum müdahale edilmesi gerekir.

Cildimizde oluşan bu lekelerin evde geçirilmesi için birçok farklı kozmetik ürün kullanılmakta. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta bu kozmetik ürünlerini bilinçsizce kullanmamaktır. Aksi takdirde kurtulmanız gereken lekelere daha fazla tahribat yaratabilir ve yenilerini ekleyebilirsiniz. Bundan dolayı herhangi bir kozmetik ürün kullanmadan önce bir dermatoloğa danışmak yapabileceğiniz en uygun davranıştır. Önce cilt tipinizi doğru bir şekilde analiz ettirip daha sonrasında cildiniz için uygun leke kremini tercih etmelisiniz. Bu yazımızda sizlere bahsedeceğimiz leke kremi isimleri tavsiye niteliğindedir.

Leke Kremi Nasıl Kullanılır?

En sık karşılaşılan cilt problemlerinin başında lekeler gelmektedir. Bu lekeleri gidermek için kullanılacak olan leke kremlerini nasıl kullanmamız gerektiği bu noktada çok önemlidir. Cilt tipinize uygun leke kremini temin ettiğinizde genellikle uygun bir kullanma talimatı da sizlere verilmektedir. Ancak hemen hemen her leke kremi düzenli olarak sabah ve akşam kullanılmaktadır. Lekelerin büyüklüğüne göre sıkacağınız bir miktar kremi, lekeli cildinize hafif bir şekilde masaj yaparak yedirmelisiniz. Leke kremlerinin yanında ekstra koruyucu olarak yüksek faktörlü güneş kremleri de tercih edebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında güneşin zararlı ışınlarından korunmak için mükemmel bir çözüm olacaktır. Aynı zamanda kullanacağınız leke kremlerinin güneş ile direkt olarak temasını da bu sayede önelmiş olacaksınız.

En İyi Leke Kremi Nereden Alınır?

Hemen hemen her kadının sorun olarak karşılaştığı cilt lekeleri problemlerinin çözümü için kullanılmakta olan leke kremleri birçok noktadan temin edilebilmektedir. Ancak leke kremi alırken dikkat etmemiz gereken nokta ise dermatolojik testlerden geçmiş güvenilir ve sahte olmayan ürünlerin tercih edilmesidir. Bu nokta da ise ürünleri alacağımız satış kanalları öne çıkmaktadır. En iyi leke kremi tercihinde öncelikle bu konu hakkında detaylı bilgi ve birikime sahip Dermakozmetik ürünler satan eczaneler ilk olarak tercih edilmelidir. Ayrıca kullandığınız ürün ya da yeni bir ürün almak için internet üzerinden güvenilir satış kanalları tercih edebilirsiniz.

En İyi Leke Kremi Listesi

Şimdi sıra geldi sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi leke kremi markaları listemize. Listemize geçmeden önce tekrar önemle hatırlatmakta fayda var. Hiçbir ürünü dermatoloğa danışmadan kesinlikle kullanmayınız. Buradaki listedeki ürünler tamamen tavsiye niteliğindedir.

SVR Clairial SPF 50+ Cream

SVR Clairial SPF 50+ Cream

SVR Clairial aslında lekeli ciltler için bir bakım kremidir. İçerisinde hiçbir şekilde parfüm ve paraben içermeyen bu leke kremini tüm cilt tipleri rahatlıkla uygulayabilmektedir. 50 faktör olmasından ötürü sizleri güneşin zararlı ışınlarından koruyacaktır. Aynı zamanda cildi nemlendirirken anti-aging etkisi de bulunmaktadır. Güneşten ötürü oluşan çillerin de oluşmasını engellemektedir. Gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir leke kremi olarak sizler önerebiliriz

Institut Esthederm Whitening Day Cream

Institut Esthederm Whitening Day Cream

Listemizin ikinci sırasında yer alan bu leke kremi ile aynı zamanda yaşlanmanın tüm belirtilerine karşı da gelebileceksiniz. Yaşlılık lekeleri gibi kırışıklıklara da çok iyi gelen bir leke kremidir. Aynı zamanda cilt üzerinde oluşabilen diğer lekeleri azalttığı da gözlemlenmiştir. Diğer yandan cildinizde pigmentleşmeyi önleyerek leke görünümünü de azaltmaktadır. Nemlendirici özelliği ile de cildinizde nem dengesini sağlamaktadır.

Dermaderm Leke Giderici Cilt Beyazlatıcı Krem

Dermaderm Leke Giderici Cilt Beyazlatıcı Krem

En iyi leke kremi denildiğinde bir diğer kremimiz Dermaderm Leke Giderici Kremdir. Dermaderm tarafından üretilen bu krem lekenin oluşabileceği cilt tipleri için özel üretilmiştir. Kremin içeriğine bakıldığında leke karşıtı bitkisel ürünler olduğu gözlemlenmektedir. Bu sayede cildinizi nemlendirirken aynı zamanda lekelerin giderilmesini sağlamaktadır. Kremin etkisini altı hafta düzenli kullanıldığında gösterdiği belirtilmektedir. Yine de hatırlatmak isteriz ki bir dermatoloğa danışmadan herhangi bir krem kullanmamanız sizler için daha yararlı olacaktır.

Caudalie Vinoperfect Day Perfecting Cream Leke Kremi

Caudalie Vinoperfect Day Perfecting Cream

Özellikle kuru cilt tipleri için geliştirilen bir leke kremidir. Bu leke kremi ile hem cildinizin nem ihtiyacını karşılayacak hem de lekeleri önleyeceksiniz. Aynı zamanda cilt yüzeyinde meydana gelen ton farklılıklarının giderilmesinde de büyük rol oynamaktadır. İçeriği bitkisel özlerden oluşmaktadır bu sayede cildin nem oranını çok iyi bir şekilde korumaktadır.  Son olarak söylemek gerekir ki Caudalie leke kremi güneş koruyucu filtreler ile geliştirilen formülü cildinizi güneşe karşı korumaya da destek vermektedir.

La Roche-Posay Pigmentclar Leke Kremi

La Roche-Posay Pigmentclar Krem

Koyu lekelere karşı özel olarak geliştirilen bir leke kremidir. İçeriğindeki asit kompleksi sayesinde tamamen lekeli bölgeleri hedef almaktadır. Aynı zamanda UVA ve UVB filtreleriyle yeni lekelerin oluşmasını da engellemektedir ve bu yönden en çok tercih edilen leke kremlerinden biridir. Uzun süreli etkinliğe sahip olan Pigmentclar, ciltteki eşitsizlikler üzerinde de etkisini göstermektedir.

Vichy Ideal Soleil Anti Dark Spot Spf 50 Leke Kremi

Vichy Ideal Soleil Anti Dark Spot Spf 50

Vichy Ideal Soleil Anti Dark Spot leke karşıtı bir güneş koruyucu yüz kremi olarak bilinmektedir. Tam tamına 3 etkili leke karşıtı bir bakım kremidir. Lekeli ciltlerin kullanımına son derece uygundur. Güçlendirici ve yatıştırıcı Vichy Thermal suyu içeren krem, güneş ışınlarına karşı dayanıklıdır.

Sizler için daha önce hazırlamış olduğumuz Yüzdeki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer adlı yazımızı da okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.