En İyi Mide Koruyucu İlaç Listesi

0
187
En İyi Mide Koruyucu İlaç

En İyi Mide Koruyucu İlacı Hangisidir?

Mide sorunları hemen hemen her yaş grubundan kişinin karşı karşıya kalabileceği problemlerden birisidir. Özellikle sağlıksız beslenme, zararlı alışkanlıklar ve bağımlılıklar, günümüzde mide sağlığı sorunlarının daha yoğun şekilde görülebilmesine neden oluyor. Mide problemlerine karşı modern tıbbın getirmiş olduğu önemli çözümler sayesinde rahatlık sağlanabilmesi mümkündür. Özellikle de gastrit ve reflü gibi sağlık sorunlarına karşı çözüm sağlanabilmesi açısından kullanılabilecek mide ilaçları bulunuyor. Temel olarak midede meydana gelen reflü vb. sorunlara yönelik olarak tedavi edici etkiden ziyade önleyici ve koruyucu etki oluşturacak mide ilaçları bulunuyor. En iyi mide koruyucu ilaç ile her türlü mide problemine karşı güçlü karşı bir koruma sağlanabilmesi mümkün oluyor.

Esopro Mide İlacı
Esopro Mide İlacı

Esopro Mide İlacı

İçeriğinde “Esomeprazol” etken maddesine sahiptir. Midede üretilen asit seviyesinin düşürülmesi noktasında kullanılabilecek en iyi mide koruyucu ilaç çeşitlerinden birisi konumunda bulunuyor. Özellikle midede birikmiş olan asit miktarının düşürülmesi hususunda proton pompası inhibitörü özelliğine sahiptir. Midedeki asit seviyesinin azaltılması ile midedeki problemlerin önlenmesine yardımcı olur. Esopro ilacı ile aşırı mide asidinin meydana getirmiş olduğu “gastroözosfajeal reflü” sorunlarının önlenmesine yardımcı oluyor. Bu şekilde mide yanması ve kusma gibi mide sağlığı sorunlarının tedavisi için kullanılabilmektedir.

Mide içeriği ve asit miktarının yemek borusuna kaçmasından mütevellit oluşabilecek yemek borusu iltihaplanması ve ağrı şikayetlerinin önlenmesine yardımcı oluyor. Mide ve on iki parmak bağırsağı ülseri olan hastalarda meydana gelebilecek kanamaların önlenmesi ve hastalık belirtilerinin iyileştirilmesi noktasında kullanımı gerçekleştirilmektedir.  En iyi mide koruyucu ilaç konumunda bulunan Esopro mide ilaçları, Abdi İbrahim tarafından geliştirilmiş olan bir ilaçtır. Aspirin, ketoprofen, ibuprofen, piroksikam gibi ilaçların hastalarda oluşturabildiği ülser sorunlarının önlenmesi noktasında da önemli bir koruyucu etki oluşturuyor.

TOSSECA Mide İlacı

Günümüzde mide problemleri ile boğuşan kişilere yönelik olarak geliştirilmiş özel formüle sahip olan en iyi mide koruyucu ilaç çeşitlerinden birisi de TOSSECA’dır. “Esomeprazol” etken maddesine sahip olan TOSSECA, midede meydana gelen asit miktarının düşürülmesi noktasonda “proton pompası inhibitörü” özelliğine sahiptir. Özellikle midede çok fazla sorun teşkil edebilen mide asit seviyesinin düşürülebilmesi maksadı ile kullanımı gerçekleştirilmektedir. Aşırı yüksek seviyede olan mide asidinin oluşturabildiği “gastroözofajeal reflü” şikayetlerinin önlenebilmesi amacı ile kullanılabilmektedir. Gastroözofajeal reflü ve yanı sıra “eroziv özofajitin” tedavisinde ve yeniden görülmesi ihtimalinin ortadan kaldırılması noktasında kullanımı gerçekleştirilebilmektedir. Mide ve on iki parmak bağırsağı ülseriyle mücadele eden hastalarda sıkça görülebilen kanama semptomlarının önlenmesinde etkili bir koruma sağlar.

Günümüzde sıkça görülebilen “Zollinger-Ellison” sendromu gibi mide asidinin aşırılığını kapsayan asit salgılanmasının önlenmesi noktasında da kullanılabilecek en iyi mide koruyucu ilaç çeşitlerinden birisidir. Özellikle Helicobacter pylori kaynaklı oluşabilecek “duodenal” ve “gastrik ülser” şikayetlerinin antibiyotik kombinasyonu ile beraber tedavi edilmesi amacı ile kullanılmaktadır. Bu şekilde söz konusu şikayetlerin meydana gelmesinin önlenmesi açısından da önemli bir koruyucu etki oluşturabilmektedir. Çeşitli ilaçların oluşturabileceği yan etkilerden birisi olan ülser ve gastrit şikayetlerinin önlenmesi noktasında da güçlü koruyucu bir etki oluşturabilmektedir.

Nexstep Mide İlacı
Nexstep Mide İlacı

Nexstep Mide İlacı

Midede artan asit seviyesinin düşmesi amacı ile kullanılan proton pompası inhibitörü olan Nextep mide ilacı, günümüzün en iyi mide koruyucu ilaç ürünlerinden birisidir.  Midede artan asit seviyesinin azaltılması yönünde etki oluşturmaktadır. Midede artan aşırı mide asidinin meydana getirmiş olduğu “gastroözofajeal reflü” yani asit ve mide içeriğinin yemek borusundan ağıza gelmesi şikayetlerinin önlenmesine yardımcı oluyor. Bu şekilde midede de meydana gelebilecek yanma ve kusma semptomlarının ortaya çıkmasının önlenmesine de yardımcı olur.

Gastroözofajeal reflü, eroziv özofajitin gibi mide rahatsızlıklarının tedavisi amacı ile kullanılan en iyi mide koruyucu ilaç çeşitlerinden birisidir. Ayrıca bu tip şikayetlerden kurtulmuş olan kişilerinde yeniden bu mide rahatsızlıkları ile karşı karşıya kalmasının önlenmesi açısından da son derece önemli bir koruyucu etki oluşturuyor. “Zollinger-Ellison sendromu” gibi aşırı mide asidini içeren tüm semptom ve şikayetlerin yani mide asidinin salgılanmasının engellenmesinde kullanılan Nexstep mide ilacı, uzman doktorlar tarafından da tavsiye edilmektedir. Ayrıca “Helicobacter pylori kaynaklı olarak meydana gelen “duodenal” ve “gastrik ülseri” için uygun bir antibiyotik kombinasyonu ile beraber tedavisi amacı ile kullanılmaktadır. Aynı zamanda da bu tip şikayetlerin yeniden görülmesinin önlenmesi noktasında koruyucu etki oluşturmaktadır.

Lansor Mide Koruyucu İlaç
Lansor Mide Koruyucu

Lansor Mide Koruyucu İlaç

Günümüzde mide problemleri ile boğuşan kişiler için hem rahatlatıcı hem de koruyucu bir etki oluşturması nedeni ile Lansor mide ilacı, en iyi mide koruyucu ilaç çeşitlerinden birisi konumunda bulunuyor. Bu ilaç mide asidinin düşürülerek, gün içerisinde çok fazla rahatsız eden mide şikayetlerinden kurtulabilmeye yardımcı oluyor. Herkes tarafından kullanılan reçeteli ilaçlardan birisi olan Lansor ilacının etken maddesi “lansoprazol” şeklindedir. Proton pompa inhibitörü ilaç grubuna dahil olan bir ilaçtır. Piyasada bulunan kapsül formunda yer alan Lansor ilacı çok sayıdaki mide şikayetinden kurtulmaya yardımcı oluyor.

En iyi mide koruyucu ilaç ürünlerinden birisi olan Lansor, özellikle mide, oniki parmak bağırsağı ve yemek borusu ülserine karşı en etkili çözüm sağlıyor. Bununla birlikte günümüzde çok sık şekilde yaşanabilen mide sağlığı sorunlarından birisi olan mide ekşimesi şikayetlerinden de kurtulabilmeye yardımcı oluyor. Bu özelliklerinin dışında “H.Pylori” bakterisi tarafından vücutta meydana gelen mide enfeksiyonunun tedavi edilmesi noktasında da son derece başarılı sonuçlar sağlamaktadır. En yaygın görülen yan etkileri arasında ise ishal, karın ağrısı, mide bulantısı, kabızlık ve baş ağrısı şeklinde de semptomları da bulunuyor.

Aprozol Mide Koruyucu İlaç
Aprozol Mide Koruyucu

Aprazol Mide Koruyucu İlaç

Günümüzde mide problemlerine istinaden son derece yoğun şekilde kullanılan ilaçlardan biriside Aprazol mide koruyucu ilaçtır. İçeriğinde bulunan etken maddesi Lansoprazol olan en iyi mide koruyucu ilaç çeşitlerinden birisi de Aprazol’dur. Midede meydana gelen asit seviyesinin düşürülmesine yardımcı oluyor. Midede artan asit miktarını düşürmeye yardımcı oluyor. Asit seviyesinin düşürülmesine yardımcı olan Aprazol, “gastroözofajeal reflü”  ve buna bağlı olarak ortaya çıkan “eroziv özofajitin” tedavisi amacı ile kullanılmaktadır. Bu tip mide hastalıklarının semptomlarının ortadan kaldırılması ve aynı zamanda da yeniden oluşumunun önlenmesi noktasında oldukça başarılı sonuçlar sağlıyor. Reflü özofajitin tedavisi ve önlenmesi noktasında mide ve onikiparmak bağırsağı ülseri olan hastalarda hastalık semptomlarının tedavi edilmesinde kullanılmaktadır. Helicobacter pylori’nin yol açtığı “duodenal” ve “gastrik ülser” tedavisi amacı ile kullanılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.