En İyi Öksürük Şurubu Hakkında Detaylı Bilgiler

0
151
En İyi Öksürük Şurubu

En İyi Öksürük Şurubu

Kovid-19 süreciyle beraber herkesin korkulu rüyası olan öksürük; aslında birçok rahatsızlığın habercisi olmaktadır. İnsan vücudunun ani bir tepkisi ve refleksi olduğunu söylemeliyiz. Hem günlük hayatta hem de klinik uygulamada çok fazla rastlanılan bir durumdur. Neredeyse birçok insan hayatı boyunca birçok kez öksürük krizi yaşamaktadır. Bu yazıda hem öksürük ile ilgili işinize yarayacak türden bilgileri hem de en iyi öksürük şurubu tavsiyelerini bulabilirsiniz. Hadi başlayalım!

Öksürük Neden Meydana Gelir?

Öksürük Neden Meydana Gelir?

Hapşırma veya göz kırpma gibi bir refleks olan öksürüğün birden çok sebebi bulunmaktadır. İnsan vücudunu bilhassa solunum yolunu ve akciğerleri tahriş edici balgam, mikroplar ve toz gibi maddelere karşı korumaya ve onları temizlemeye yönelik olarak yardımcı olmaktadır. İnsan boğazında hem hava yollarını hem de nefes borusunu tahriş edici maddeleri algılayan sinirler bulunmaktadır. Sinirlerin uyarılmasının ardından beyne sinyal gönderilmektedir. Bu noktada, beyin; tahriş edici maddeyi çıkartmaya çalışırken hızlı ve etkili bir şekilde nefes almak adına göğüs ve karın kaslarına sinyal göndermektedir. Söz konusu yanıt anlık olmakla beraber son derece etkilidir. Öksürük sayesinde insanların solumuş olduğu toksinlerin hızlı bir şekilde vücuttan atılması da sağlanmaktadır. Kısaca özetlemek gerekirse, öksürük, arada sırada gerçekleştiği takdirde son derece faydalıdır. Ancak, sürekli öksürme durumu varsa bunun bir rahatsızlık belirtisi olduğunu söyleyebiliriz.

Öksürük Hangi Sonuçları Meydana Getirir?

Öksürük Hangi Sonuçları Meydana Getirir?

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere öksürük sıklıkla gerçekleştiği takdirde ciddiye alınmalıdır. Bu noktada, öksürüğün aşağıdaki gibi sonuçlara yol açacağını söyleyebiliriz.

  • Her şeyden önce, baş ağrısı, kusma ve bulantı gibi etkiler yaratmaktadır.
  • Boğaz ağrısı; sürekli öksürmenin bir sonucu olarak ortaya çıkabilir. Bunun yanı sıra, öksüren kişilerin sesi de kısılabilir.
  • Kovid-19 gibi bulaşıcı bir hastalıktan dolayı ortaya çıkan öksürük söz konusu ise kişinin kısa sürede fiziksel izolasyon içerisine girmesi şarttır.
  • Öksürük; özellikle geceleri ortaya çıkıyorsa ciddi seviyede rahatsızlık verebilir. Bir başka deyişle, sürekli öksürdüğünüz için geceleri uyuyamazsınız.
  • Sürekli öksürme durumunun kişide hayal kırıklığı başta olmak üzere kaygı ve depresyon gibi sonuçlar yaratacağını söylemeliyiz.
  • Öksürdüğünüz için yeme içme faaliyetleriniz de olumsuz etkilenebilir.
  • Bilhassa yaşlılarda kaburga kırılmasına sebebiyet veren bir durumdur.
  • Öksürüğünüz sürekli olarak devam ediyorsa durumun ciddi olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü, bu tarz durumlarda psikolojik etkiler meydana gelmektedir. Bu durumdan muzdarip olan kişiler kendilerini sosyal ortamdan kısıtlanmış hissedebilirler.
  • Sürekli öksürmenin yorucu olduğunu ve günlük faaliyetler için enerjinizi azaltacağını da söyleyebiliriz.

Soğuk algınlığı gibi çok ciddi olmayan hastalıkların öksürüğe sebep olabileceği gibi zatürre, akciğer sorunları gibi ciddi hastalıkların da öksürük şikayeti yaratacağını söyleyebiliriz. Öksürük; genellikle birkaç gün veya birkaç hafta devam etmektedir. Daha uzun süreli sorunlar için doktora başvurmak şarttır. Yapılan tahlillerin ardından öksürüğün neden kaynaklandığı ortaya çıkacaktır.

En İyi Öksürük Şurubu Tavsiyeleri

Öksürük şurubunun ne kadar faydalı ve gerekli olduğunu herkes bilmektedir. Bilhassa çocukluk dönemlerimizden bu yana geçmeyen öksürüklerimizin geçmesi adına öksürük şurubuna başvurmuşuzdur. Bu noktada, siz de zorlu geçen kış dönemlerinizi atlatmak istiyorsanız aşağıdaki öksürük şuruplarını satın alabilirsiniz.

Bisolnatur Öksürük Şurubu
Bisolnatur

Bisolnatur

Tüm öksürük tipleri için son derece etkili olan bu şuruptan satın aldığınız takdirde fiyat performans oranı bakımından doğru bir karar verdiğinizi anlayacaksınız. Bilhassa kuru ve balgamlı bir öksürüğünüz varsa bu şuruptan satın almalısınız. Öksürüğü rahatlatan, boğaz tahrişini engelleyen, balgamın atılmasını kolaylaştıran bu şurup son derece faydalıdır. Bisolnatur; %100 doğal içeriklerden meydana gelmektedir. Hem kuru hem de balgamlı öksürüğün belirtileri ile mücadele eden bitki özleri karışımına sahiptir. Öksürüğün sebep olduğu tahrişe karşı doğal bir şekilde mücadele eden bu şurup; aynı zamanda balgamın solunum yollarından atılmasını da sağlamaktadır. Kayganlaştırıcı etkisi bulunmaktadır.

Levopront
Levopront

Levopront

150 ml’lik şişede satılan bu şurup; geçmeyen öksürüklerin geçmesi adına son derece faydalıdır. İçerisinde etken madde olarak levodropropizin içermektedir. Birtakım nedenlere bağlı olarak gelişen kuru öksürüğün giderilmesinde etkili olmaktadır. Hamileyseniz veya çocuk emziriyorsanız, karaciğer bozukluğunuz varsa, balgam çıkarmakta zorlanıyorsanız, şeker hastalığınız veya böbrek yetmezliğiniz varsa Levopront kullanmadan evvel doktorunuza danışmalısınız.

Brodil
Brodil

Brodil

Son derece faydalı bir öksürük şurubu olduğunu söyleyebiliriz. Bronş kaslarını gevşeterek bronşları genişletmektedir. Buna ek olarak, burun içerisindeki damarları sıkmaktadır. Bu sayede, şişmeyi önlemektedir. Bu şurubu kullandıktan sonra rahat bir şekilde nefes alabilirsiniz. Koyu balgamın yoğunluğunu azaltarak verimli bir öksürük yaratacaktır. Bu sayede, balgamın rahat kolay bir şekilde dışarıya atılmasını sağlamaktadır. Şurubu kullandıktan sonra göğüs tıkanıklıklarınızın azaldığını göreceksiniz. Öksürük ve nefes darlığı ile seyreden tüm alerjik veya alerjik olmayan hastalıkların tedavisinde faydalanabileceğiniz bir şuruptur.

Kreval
Kreval

Kreval

Öksürüğü kısa sürede geçirmesinin yanı sıra tadının da çok lezzetli olduğunu söylemeliyiz. Hepimizin çocukluğu son derece lezzetsiz öksürük şuruplarıyla geçmiştir. Bu durumu fark eden şurup üreticilerinin Kreval gibi tadı güzel şurupları üretmesi ciddi bir avantajdır. Birtakım nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan öksürüğün şikayetlere yönelik olarak tedavisinde kullanılmaktadır. Ancak, bu ilaç dışında farklı balgam söktürücü ilaçlar kullanıyorsanız beraber kullanmanız tavsiye edilmez. Son olarak, şurubun ciddi bir uyku hali yarattığını da ifade etmeliyiz.

Perebron Öksürük Şurubu
Perebron

Perebron

Çok yönlü bir öksürük ilacı olduğunu söylemeliyiz. Yalnızca öksürüğü değil öksürüğe sebep olan iltihabı da gidermektedir. Bunun yanı sıra, balgamı yumuşatır ve vücuttan atılmasını daha kolay hale getirir. Ağrı ve ateş gibi enfeksiyon belirtilerini gidermektedir. Perebron’u birçok hastalığın tedavisi için kullanabilirsiniz. Grip, faranjit, bronşit, soğuk algınlığı gibi iltihaba dayalı olarak ortaya çıkan hastalıkların tedavisi için etkili bir çözüm olmaktadır. Perebron; faydalı olmakla beraber dikkatli kullanılması gereken bir şuruptur. Bilhassa mide rahatsızlıklarına sebebiyet vermemesi için tok karnına içilmesi gerekir. Doktorun önerdiği dozda alınması şarttır. Yan etkilerinin yukarıdaki öksürük şuruplarına kıyasla az olduğunu söylemeliyiz. En sık görülen yan etkisi ise ağızda kısa süreli his kaybı olmaktadır. Son olarak, çok nadir de olsa şurup içen kişide alerjik rahatsızlıkların ortaya çıktığını ifade edebiliriz.

İburamin Cold
İburamin Cold

İburamin

Üst solunum yollarında tıkanıklık giderici etkisinin yanı sıra iltihap önleyici, ateş düşürücü ve ağrı kesici bir şuruptur. Vücutta bulunan ve iltihaba sebep olan hormonları azaltarak iltihabın da ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Bu sayede hem ateşi düşürür hem de ağrıyı keser. Burun tıkanıklıklarını da ortadan kaldırır.

Sonuç olarak, yukarıdaki öksürük şuruplarını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Öksürük şurubu kullanma konusunda herhangi bir önyargınız olmamalıdır. Sağlığa zararlı hiçbir yönü bulunmamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.