En İyi Ortopedi Doktoru

0
187
En İyi Ortopedi Doktoru

En İyi Ortopedi Doktoru

Modern yaşam koşullarının getirmiş oldukları dolayısı ile günümüzde ortopedik tedaviler, herkesin ihtiyaç duyabileceği bir tedavi prosedürü olabiliyor. İlk olarak geliştirildiğinde insanlardaki doğuştan gelen kas ve iskelet sistemi sorunlarının tedavisi olan bir uzmanlık olarak geliştirilen ortopedi, günümüzde bundan çok daha geniş bir kapsama sahiptir. Bu şekilde günümüzde ortopedi uzmanlığı iskelet sisteminde meydana gelebilecek her türdeki yaralanma ve yanı sıra hastalığın tedavisinin sağlanmasını da kapsamına almaktadır. Bu nedenle de günümüzde pek çok hasta için ortopedi uzmanının uygulamalarına ihtiyaç duyması söz konusu olabiliyor. İskelet ve kas sistemi gibi vücut fonksiyon ve hareketliliği ile ilişkili bir alanda doğal olarak her insan, işini en iyi yapan ve en başarılı olan uzmanlardan destek almayı arzular. Bu yüzden de de her zaman en iyi ortopedi doktoru şeklinde araştırmalar gerçekleştirilir.

En İyi Ortopedi Doktorları Listesi

En İyi Ortopedi Doktorları Listesi

Ortopedi uzmanlığı alanında hem çalışmaları hem de operasyonları ile adını duyurmayı başarmış birbirinden önemli ortopedi uzmanları bulunuyor. Türkiye’nin farklı şehirlerinde ve farklı hastanelerinde görev alan ortopedi uzmanları arasından özellikle hasta veya hasta yakınları tarafından yapılan yorumlar en iyisinin belirlenmesinde oldukça önemli bir etki oluşturuyor. Uzmanlık alanına ilişkin olarak yayınladığı profesyonel makaleleri, özel çalışma ve keşifleri, operasyonlarındaki yüksek başarı yüzdesi ve tedavi sürecindeki samimi ve ilgili yaklaşımı gibi çeşitli kriterler üzerinden tüm uzmanlık alanından doktorlar için en iyiler listesi kendiliğinden oluşmaktadır. Bu doğrultuda da en iyi ortopedi doktoru listesi de oluşmuş ve Türkiye’de ortopedi uzmanlığında öne çıkan birbirinden başarılı isimler belli olmuştur. Bu şekilde kendisinin veya bir yakınının ortopedik tedavi ihtiyacı doğrultusunda, bu tedaviyi alabileceği en iyi hastane ve en iyi doktor arayışına daha kolay şekilde yanıt bulabilmesi mümkün oluyor.

• Prof. Dr. Mehmet Aydoğan

• Dr. Gazi Huri

• Prof. Dr. Ahmet Fatih Parmaksızoğlu

• Dr. Gültekin Sıtkı Çeçen

• Doç. Dr. Emel Gönen

Ortopedi Doktoru Prof. Dr. Mehmet Aydoğan

Ortopedi Doktoru Prof. Dr. Mehmet Aydoğan

Türkiye genelinde adından söz ettirmeyi başaran ortopedi uzmanlarından birisi olan ve en iyi ortopedi doktoru listesinde yer alan Prof. Dr. Mehmet Aydoğan, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Mezuniyetinden sonra İstanbul’da bulunan Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Asistan Doktor olarak görev almıştır. 2009 ile 2010 yılları arasında Kaliforniya Los Angeles Comprehensive Spine Center Üniversitesi’nde “Uluslararası Omurga Araştırmacısı” olarak yer almıştır.

Ortopedi ve eklem cerrahisi alanında uzmanlığı bulunan Dr. Mehmet Aydoğan, ulusal ve uluslararası birbirinden önemli tıp kuruluşlarında üyeliğe sahiptir. Ortopedi uzmanlığı kapsamında travmatolog ve ileri omurga cerrahı alanlarında 20 yılı aşkın bir tecrübeye sahiptir. Bu uzmanlık süresi boyunca gerçekleştirdiği operasyonlarındaki yüksek başarı grafiği dolayısı ile de günümüzde Türkiye genelinde en iyi ortopedi doktoru listelerinde mutlaka yer alan uzman isimlerden birisi konumunda bulunuyor. Başarılı uzman doktorun kariyerindeki bu önemli başarılarıyla önemli çalışmaları da bulunmaktadır.2010 yılından bu yana ise İstanbul Göztepe Medical Park Hastanesi’nin Ortopedi ve Travmatoloji bölümünde “Skolyoz Cerrahisi ve Omurga Hastalıkları” alanında çalışmalar gerçekleştirmekte ve tedavi hizmetleri sağlamaktadır.

Ortopedi Doktoru Dr. Gazi Huri

Ortopedi Doktoru Dr. Gazi Huri

Türkiye genelinde ortopedik tedavi alanında en çok tanınan isimlerden birisi de ortopedi uzmanı Dr. Gazi Huri’dir. Başarılı isim Gazi Huri’nin adını sürekli olarak en iyi ortopedi doktoru listelerinde görmek mümkündür. Uzman doktor 2003 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Daha sonra 2003 yılından 2008 yılına kadar Hacettepe Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Ortopedi Uzmanı olarak görev almıştır. Daha sonraki süreçte ise Dr. Huri, Amerika Birleşik Devletleri’nde Johns Hopkins Üniversitesi Spor Cerrahisi ve Omuz Cerrahisi Kliniği’nde çalışmalar gerçekleştirdi.

Sadece operasyonel çalışmaları ile değil ortopedi alanındaki birbirinden önemli çalışmaları ile de adından söz ettirmeyi başarıyor. Bu nedenle de en iyi ortopedi doktoru listesinde yer alıyor. Ulusal düzeyde 17 bilimsel makale, 45 bildiri ve 10 kitap bölümüne sahiptir. Bununla birlikte uluslararası kapsamda da birbirinden önemli çalışmalara imza adan ortopedi doktoru Dr. Gazi Huri’nin “International Science Citation Index” ve “Scopus” kapsamında 38 bilimsel makalesi, 27 bildirisi ve 14 kitap bölümü bulunmaktadır.  Günümüzde ise Ankara’daki Acıbadem Hastaneleri Grubu bünyesinde Ortopedi ve Eklem Değiştirme Cerrahı olarak hizmet vermektedir.

Ortopedi Doktoru Prof. Dr. Ahmet Fatih Parmaksızoğlu

Ortopedi Doktoru Prof. Dr. Ahmet Fatih Parmaksızoğlu

Türkiye’nin ortopedi alanındaki en önemli isimlerinin başında gelmesi nedeni ile Prof. Dr. Ahmet Fatih Parmaksızoğlu en iyi ortopedi doktoru listesinde yer almaktadır. 60 yıllık bir uzmanlık deneyimine sahip olan Parmaksızoğlu, ortopedist ve travmatolog olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Uzman ismin çalışmaları arasında omuz için omuz ağrısı, karpal tünel sendrom, uzatma cerrahisi, sırt ağrısı ve omuz artriti şeklindedir. Diz için ise menisküs yırtığı, diz ağrıları, diz sorunları, diz kapak sorunları, diz kalsifikasyonu, diz yağ yaralanmaları şeklindedir.

Uluslararası başarılara da imza atan Prof. Dr. Ahmet Fatih Parmaksızoğlu, özellikle el cerrahisi eğitimini Fransa’da bulunan Pasteur Hastanesi’nde almıştır. Ayrıca İngiltere’nin Londra şehrinde bulunan Londra Northwick Park Hastanesi’nin Mikrocerrahi bölümünde mikrocerrahi eğitimi almıştır. Eğitim sürecini tamamladıktan sonra 2010 yılı itibari ile profesör unvanını almaya hak kazanmıştır. Ulusal ve uluslararası bilimsel kaynaklarda çok sayıda makaleleri bulunan Prof. Dr. Ahmet Fatih Parmaksızoğlu, Türkiye’nin en iyi ortopedi doktoru isimleri arasında yer almaktadır.

Dr. Gültekin Sıtkı Çeçen

Ortopedi Doktoru Dr. Gültekin Sıtkı Çeçen

Türkiye genelinde sağlık sektörünün çok yakından tanıdığı isimlerden birisi olan ortopedi doktor Dr. Gültekin Sıtkı Çeçen, aynı zamanda da en iyi ortopedi doktoru listelerinde yer almaktadır. 27 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Çeçen, ortopedi ve eklem cerrahisi alanında Türkiye’nin sayılı isimlerinden birisidir.

En iyi ortopedi doktoru listesinde bulunan Dr. Gültekin Sıtkı Çeçen diz problemleri, omuz artroskopisi, morton nöroma alınması, artroskopik cerrahi ve inflamasyonlarda debridman konularında uluslararası düzeyde uzmanlığa sahiptir. Uluslararası makale yayınlarına sahip olan Dr. Gültekin Sıtkı Çeçen, günümüzde ise İstanbul’da bulunan Medical Park Grubu’nun Kadıköy’deki hastanesinde kalça ameliyatı ve omuz cerrahisi alanında faaliyet göstermektedir.

Doç. Dr. Emel Gönen

Ortopedi Doktoru Doç. Dr. Emel Gönen

28 yılı aşkın ortopedi ve travmatoloji uzmanlığı deneyimi ile Doç. Dr. Emel Gönen, Türkiye’nin en iyi ortopedi doktoru listesinde bulunmaktadır. Uzman doktor Gönen’in uzmanlık alanı çalışmaları kapsamında; serebral palsi ve nörolojik bozukluklar, pediatrik ortopedi, diz ve ayak pediatrik sorunlar, pediatrik travma, rotasyonel ve açısal deformiteler şeklindeki konularda uzmanlığı bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası dergilerde çok sayıda makale yayınına da sahip olan başarılı uzman doktor, Türkiye’nin en önemli ortopedistlerinden birisi olarak kabul ediliyor.

Doç. Dr. Emel Gönen en iyi ortopedi doktoru olarak kabul edilirken, 1991 yılında Ankara Hacettepe Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Daha sonra ABD’ deki Chicago eyaletinde bulunan Nortwestern Üniversitesi tıbbi değişim programına katılım gerçekleştirmiştir. Ankara Numune Araştırma ve Eğitim Hastanesi’nde ortopedi ve travmatoloji ihtisasında uzmanlık yürütmüştür. 2000 ile 2017 yılları arasında Ankara Dışkapı Araştırma ve Eğitim Hastanesi’nde görev almıştır 2012 yılından bu yana da ikamet programında doçent ve eğitimci olarak görev almıştır. Ayrıca Pittsburgh Üniversitesi’nde Omurga ve Spor Travmatoloji bölümlerinde araştırma görevlisi olarak görev almıştır. Başarılı isim günümüzde ise İstanbul’da bulunan Koç Üniversitesi’nin Ortopedi ve Eklem Cerrahisi uzmanlığı bölümünde görev almaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.