En İyi Pişik Kremi

0
146
En İyi Pişik Kremi

En İyi Pişik Kremi

Özellikle bebeklerde çok fazla görülen pişik yetişkinlerin de dönemsel bir şekilde karşılaştığı vücutsal problemler arasında yer almaktadır. Kaşıntıya ve yanmaya sebep olan pişik özellikle bacakların birbirine değdiği anlarda sıcak etkisiyle canın yanmasına neden olabilmektedir. Tahriş olmuş bir cilt ve kızarmış olan bir tende etki eden en iyi pişik kremi her tene farklı şekilde etki edebilmektedir.

Bunun yanında pişiğin seviyesi de hangi yaşlarda ortaya çıktığı da kremlerin etki seviyesinde farklılık meydana getirecektir. Bu açıdan bakıldığında önemi bir konu olan pişik sorunu özellikle derdini dile getiremeyen bebeklerin yaşadığı sıkıntılar arasında yer almaktadır. Aşırı kilo problemi yaşayan insanlarda da görülen bu durum gün içerisinde kişiyi oldukça rahatsız etmektedir. Kaşıntıya ve yanmaya neden olan pişik özellikle yaz aylarında ortaya çıkmakta olup yüksek sıcaklıktaki havanın etkisiyle tahriş olmuş bir cilt meydana getirmektedir. Özellikle bacak bölgesine kilo sorunu olan insanlarda insanlarda yaz mevsiminde en çok bacak, kol bölgelerinde görülürken bebeklerde de çok fazla rastlanılan bir durum olmasıyla bilinmektedir. Bu durumun üstesinden gelmek için birçok pişik kremi ve merhem üretilmekte olup bu kremler pişik olunan bölgeye sürülmektedir. Bu şekilde hem o bölgenin acısını hafifletmek hem de tekrar pişik olmamak için önlem almak sağlanmıştır.

Pişik İçin Ne Yapılabilir

Pişik İçin Ne Yapılabilir?

Pişik olmamak için yapılması gerekenler arasında yalnızca merhem almak ya da bu durumu kremlerle halletmek bulunmamaktadır. Sıcaklardan korunmak, bacakların birbirine değmemesini sağlamak, hava almak, vücudu temiz tutmak bu anlamda en çok dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer almaktadır. Özellikle bu tarz durumlara yakalanmış bebekler çok huysuz olur ve ağlar bu yüzden onların bu tarz tavırlarından bir sıkıntısı olduğu anlaşılmalıdır. Bu yüzden de pişik olup olmadıkları kontrol edilerek çözüme daha sonra karar verilmelidir. Aksi halde yanlış bir müdahale bu durumun üzerinin kapanmasına yol açar ve bebeğinizin ağlamalarına devam etmek zorunda kalırsınız. Yetişkinler için ise günlük yaşantınız pişik yüzünden eziyet verici olabilir. Yukarıda ki önlemlere dikkat edildiği zaman, pişik olma olasılığı da azalmaktadır.

Pişik olduktan sonra bir doktora ya da çok acilse bir eczaneye başvurup en uygun çözüm yolunu istemenizde fayda vardır. Kendi tarzınıza uygun yöntemler değil de bir profesyonelin söylediği adımlara uyarsanız bu işin içinden daha sağlıklı bir şekilde sıyrılabilirsiniz. Aksi takdirde pişik durumu ilerleyebilir ve kaşıntı daha da büyük bir hal alabilir.

En İyi Pişik Kremi Listesi

Pişik kremi ya da merhemi kullanmadan önce bir uzmana sorun ve onun dediklerini uygulamadan önce de reçetede yazan bilgilere dikkatlice göz atın. Emin olduktan sonra ve bebeğinize ya da kendinize zarar vermeyeceğinden emin olduktan sonra ilaçları kullanmaya başlayabilirsiniz. Doktorun önerdiği şekilde kremleri kullandıktan sonra yine doktorunuzun istediği süre zarfında bu merhemlerin kullanımını ihmal etmeyin. Aksi takdirde pişik konusunda kesin çözüm sağlayamaz ve kaşıntıların, yaraların devam etmesine neden olursunuz. Bu da bebeğinizin sürekli olarak huzursuz olmasına ve sürekli ağlamasına yol açabileceği gibi kendini rahatsız hissetmesine, uykusuz kalmasına, canının acımasına neden olabilecektir. Aynı şekilde sizler de bu olumsuzlukları yaşayabilirsiniz.

Travazol Krem

Travazol Krem

Cilt enfeksiyonlarında oldukça işe yarar bir krem olup özellikle bebek pişiklerinde çok fazla tercih edilmektedir. Fiyatı ortalama bir seviyede olan bu krem doktorların pişik için tavsiye ettiği kremler arasında yer almaktadır. Kafanıza göre değil de doktor kontrolünde kullanmanız iyi olacaktır ve bunun uzun süre kullanılmaması gerekmektedir. Kullanmadan önce bir hekime başvurmanız bilinçsiz kullanımın önüne geçerek oluşabilecek olumsuz etkileri azaltmada söz sahibi olacaktır. Doktorunuzun önerisiyle kullanmanız özellikle bebeklerin sağlığı açısından çok önemli olup bilinçsiz kullanmanın vücuda verebileceği zararları göz önünde bulundurmanız gerekecektir.

Mustela 123 Vitamin Bariyer Pişik Kremi

Mustela 123 Vitamin Bariyer Pişik Kremi

Kendisinin güvenli bir şekilde kullanıldığı bilinmektedir ve özellikle doğal içeriklere sahip olması kremin çok fazla talep görmesini beraberinde getirmiştir. Kendisi klinik olarak test edilmiş olup özellikle doğal içerikli olmasıyla ve kimyasal maddelerin az olmasıyla ilgi çekmektedir. Paraben ile parfüm içermemesi hassas tenler için ideal olup kullandıktan sonra cilde verebileceği zararı en aza indirmektedir. Yeni doğmuş olanlarda da kullanılmakta olup etkisini iyi bir şekilde gösteren bir pişik kremi olarak bilinmektedir.

Trosyd Krem

Trosyd Krem

Fiyatı uygun olan bu krem geçmişten günümüze kadar çok fazla tercih edilmiş pişik kremleri arasında yer almaktadır. Bu kremin de kullanılmadan önce doktora başvurulması ve doktor talimatlarına uyarak onun söylediği zamanlarda alınması gerekmektedir. Doz miktarını da yine doktordan öğrenmeniz gereken bu ilaç birçok kişi tarafından cilt tahrişlerinde tercih edilmeye devam etmiştir.

Hametan pomad krem nedir ve ne için kullanılır ?

Hametan

Oldukça ünlü olan bu krem birçok yetişkin tarafından da kullanılmaktadır. Yanık kremi olarak da bilinen bu krem bebeklerin pişik olan bölgelerine sürüldüğünde hızlı sonuç vermektedir. Yetişkinlerin cilt sorunlarında da etki sahibi olan bu krem oldukça etkilidir ve pek çok kişi bu kremden memnun kalmıştır.

Desitin Pişik Kremi

Desitin Pişik Kremi

Paraben içermemesi bu kremin en önemli özellikleri arasında yer alıp aynı zamanda kremin içerisinde parfüm olmaması da özellikle bebek ciltleri için olumlu bir durumdur. Ekstra bir şekilde koruma sağlayan etken maddelerinin olması bu kremin etkisini artırmaktadır. Ciltte meydana gelebilecek problemlere karşı koruma görevine de sahip olan bu krem cildin rahatlamasına destek olmaktadır. Cildin nem dengesinin korunmasına ve nemsiz kalmamasına da etki eden bu krem oldukça fazla tercih edilen pişik kremleri arasında yer almaktadır.

Popolin Pişik Kremi

Popolin Pişik Kremi

Özel formüle sahip olan bu krem cildin rahatlamasına yardımcı olmaktadır ve koruyucu etkiye sahip olması özellikle hassas olan bebeklerde olumlu etkilere sahiptir. Tahriş oluşumunun önüne geçen bu krem içerdiği önemli maddelerler bebeklerin pişik olabilecek kısımlarına sürülmektedir. Koruma sağlayan bu krem pişik kremleri arasında adından sıkça söz ettirmeyi başarmış etki sahibi bir kremdir.

Sudocrem

Sudocrem

Artık yetişkinler tarafından da cilde uygulanan bu krem pişiğe karşı oldukça etkilidir ve kendisi bu cilt sorununa karşı bir koruma geliştirmektedir. Cilt üzerinde üstlendiği koruma görevinde bebeklerin ciltlerinde bir yumuşaklık meydana getirmektedir. Bu açıdan cildin ferahlamasına ve rahatlamasına etki eden bu krem pürüzsüz bir ten ortaya koymak için etkilidir. Kızarıklığın ve tahrişin önüne geçen bu krem birçok kişi tarafından tercih edilmekte ve yetişkinlerden bazıları bunu farklı amaçlar için de kullanmaktadır. Tahriş edici özelliği bulunan etkilere karşı bir koruma kalkanı görevi gören bu krem günümüzde oldukça popüler olan pişik kremleri arasında kendisine yer edinmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.