En İyi Tüp Bebek Klinikleri

0
92
En İyi Tüp Bebek Klinikleri

En İyi Tüp Bebek Klinikleri

Mutlu bir yuva kurduktan sonra çocuk sahibi olmak isteyen çok sayıda çift bulunur. Ancak, sağlık sebeplerinden dolayı çocuk sahibi olamayanların sayısı bir hayli fazladır. Bu noktada, çiftlerin umutsuzluğa düşmesini gerektirecek bir durum söz konusu değil! Eskiden beri bilinen tüp bebek tedavisi sayesinde çocuk sahibi olmak mümkün! Siz de çocuk sahibi olamıyorsanız yazımız sayesinde en iyi tüp bebek klinikleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca, tüp bebek ile ilgili diğer hususlar hakkında da birçok şey öğrenebilirsiniz.

Tüp Bebek Tedavisi Ne Zaman Tercih Edilmeli?

Tüp Bebek Tedavisi Ne Zaman Tercih Edilmeli?

Çiftlerin en az bir yıl boyunca düzenli ve korunmasız cinsel ilişkiye girmelerine rağmen çocuk sahibi olamamaları önemli bir sorunu işaret eder. Bu noktada, çiftlerin vakit kaybetmeden sağlık kontrolüne girmesi tavsiye edilir. Buna ek olarak, anne adayı 35 yaşından büyük ise bekleme süresinin altı ay olduğunu eklemeliyiz. Bir kadının doğal yollardan hamile kalması için birtakım şartların sağlanması gerekir. Her şeyden önce, kadın üreme sisteminin çalışmasında bir sorun olmamalıdır. Hormonal düzen sorunsuz bir şekilde işlemelidir. Diğer organların da uyum içerisinde faaliyetlerini yerine getirmesi gerekir. Konuyu daha iyi anlamanız adına size üreme ile ilgili detayları vermeliyiz!

  • Beyinde yer alan hipotalamus bölgesi; yine beyinde bulunan hipofiz bezini uyarır. Hipofiz bezi; LH ve FSH hormonlarını salgılamakla yükümlüdür. Hormonlar; bir sonraki aşamada dolaşım sistemi ile yumurtalıklara ulaşır.
  • Hormonların yumurtalık rezervindeki yumurta foliküllerini uyarmasıyla beraber farklı bir süreç başlar. Bu noktada, yumurtaların bir kısmı olgunlaşma sürecine adım atar. Aralarındaki en sağlıklı yumurtanın çatlamasıyla beraber yumurta; fallop tüplerine atılır. Ancak, yumurtanın burada döllenmesi için en çok 24 saat geçmelidir. Bu noktada, erkek üreme hücresi olan sperm devreye girer. Sperm; kadın vücudunda 4-5 gün canlı olarak kalabilir. Bir başka deyişle, yumurtlamadan önce veya yumurtlamanın olduğu gün cinsel ilişkiye girilmelidir.
  • Yumurtanın döllenmesiyle beraber yumurta rahme gelir. Embriyonun kalınlaşan rahim duvarına tutunmasıyla beraber hamilelik resmen başlamış olur.

Yukarıdaki gebeliğin oluşma süreci her kadın için aynı şekilde gerçekleşmeyebilir. Bir başka deyişle, süreç sırasında yaşanan durumlardan dolayı kadınlar hamile kalamazlar. Hem kadın hem de erkekte yaşayan problemler gebeliğe engel olur. Çiftlerin sorunun ne olduğunun bulunması noktasında kontrole girmesi şarttır. Üremeye yardımcı tedavi yöntemlerinden birisi tüp bebek olarak bilinir.

Tüp Bebek Nedir?

Tüp Bebek Nedir?

Tüp bebek; anne adayından alınan yumurtalar ile baba adayından alınan sperm hücrelerinin laboratuvar ortamında döllenmesini ifade eder. Bu sayede oluşan embriyo; transfer yöntemiyle anne adayının rahmine aktarılır. Bu işlemin ardından iki haftanın geçmesi beklenir. İki haftanın ertesinde anne adayına kan testi yapılır. Test sırasında anne adayının Beta HCG seviyesine bakılır. Testin olumlu sonuçlanması halinde tüp bebek yönteminin başarıyla sonuçlandığını söyleyebiliriz. Bir başka deyişle, anne adayı hamile kalmıştır.

Tüp bebek yönteminin doğal yollarla hamile kalınmasından hiçbir farkı yoktur. Hamilelik süreci aynı şekilde işler. Sonuç olarak, tüp bebek yöntemi sayesinde bugüne kadar binlerce çift anne baba olmuştur. Siz de tüp bebek tedavisi düşünüyorsanız en iyi tüp bebek klinikleri hakkında bilgi almaya ne dersiniz?

Hangi Tüp Bebek Klinikleri En İyisidir?

Tüp bebek tedavisi; yukarıda anlattığımız gibi olsa da hem maddi hem de manevi olarak zor bir süreç! Bu noktada, tedavi için seçmiş olduğunuz merkezin deneyimi en üst seviyede olmalı! Bu noktada, Türkiye çapında popüler olan aşağıdaki tüp bebek kliniklerini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Fertijin Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi

FertiJin Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi

İstanbul Etiler’de yer alan bu merkez; 1996 yılından bu yana hizmet veriyor. Op. Dr. Seval Taşdemir ve ekibi; çocuk sahibi olmak isteyenlerin imdadına yetişiyor. Tüp bebek kliniğinde en gelişmiş sağlık teknolojilerinden faydalanılıyor. Kısırlık tedavisinde en zor vakaların üstesinden gelen bu merkezi tercih edenlerin sayısı bir hayli fazla! Hem ülkemizden hem de dünyanın farklı şehirlerinden insanlar çocuk sahibi olmak adına bu kliğine geliyorlar. Netherton adı verilen genetik hastalığı PGD adı verilen yöntem ile tedavi eden bu klinik; dünya çapındaki başarısıyla adını duyurmuştu.

İstanbul Tüp Bebek Merkezi

İstanbul Tüp Bebek Merkezi

Op. Dr. Aret Kamar ve diğer deneyimli doktorlar sayesinde çocuk sahibi olmak çok kolay! Bu kliniğin teknik donanım ve ekipmanlarıyla kısırlık tedavisine en iyi çözümü bulduğunu söyleyebiliriz. Bu klinik hakkında internette yapılan tüm yorumların olumlu olduğunu siz de göreceksiniz.

Brüksel Tüp Bebek Merkezi

Brüksel Tüp Bebek Merkezi

En çok tercih edilen tüp bebek kliniklerinden birisi olan bu merkez; 2008 yılından bu yana hizmet veriyor. Prof. Dr. Yücel Karaman başta olmak üzere sayısız deneyimli doktorun çiftleri çocuk sahibi yapmak adına uğraş verdiğini söyleyebiliriz. Gelişmiş tıbbi teknolojilerden faydalanan merkezin başarı oranı bir hayli yüksek!

Memorial Tüp Bebek Merkezi

Memorial Tüp Bebek Merkezi

Sağlık denildiği zaman akla Memorial geliyor diyebiliriz. Siz de Memorial Tüp Bebek Merkezi’ne gittiğiniz takdirde çok sayıda probleme çözüm bulabilirsiniz. Kısırlık başta olmak üzere düşük sorunu, ileriki yaşlardaki kadınların anne olması, başarısızlıkla sonlanan tüp bebek vakaları gibi problemlere çözüm bulabilen bir merkez! Prof. Dr. Cem Demirel ve Prof. Dr. Semra Kahraman sayesinde tüm bu sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Eurofertil Tüp Bebek Merkezi

Eurofertil Tüp Bebek Merkezi

Dr. Hakan Özörnek önderliğinde başarılarına devam eden bu merkezdeki başarı oranının ABD’deki tüp merkezlerinden fazla olduğunu söylemeliyiz. Üreme sağlığı ve tüp bebek kategorisinde hizmet veren ilk klinik olması; bu merkezi değerli kılan detaylardan yalnızca birisi!

Antalya Tüp Bebek Merkezi

Antalya Tüp Bebek Merkezi

2000 yılından bu yana hizmet veren bu merkez; Dr. Kemal Özgür önderliğinde insanların çocuk sahibi olmasını sağlıyor. Zahmetsiz tedavi yöntemiyle insanların çok daha kısa bir sürede çocuk sahibi olabilmeleri adına çaba gösteriliyor. Batı Akdeniz’deki ilk tüp bebek merkezi olması burayı farklı kılan detaylardan yalnızca biridir.

Ankara

Ankara Tüp Bebek Merkezi

Kadrosunda birbirinden değerli doktorları barındıran bu merkez; Ankara ve çevre illerdeki çiftlerin imdadına yetişiyor. 2002 yılından bu yana bu sektörde hizmet veren merkez sayesinde kısırlığa yol açan tüm sorunlar; ilaç veya ameliyat yöntemiyle tedavi ediliyor.

Smyrna

Smyrna Tüp Bebek Merkezi

İzmir’deki vatandaşların gidebileceği bu merkez sayesinde insanlar çocuk sahibi olma şansına erişiyorlar. Ancak, yalnızca tüp bebek konusunda hizmet veren bir merkez değil! Gebelik, kadın hastalıkları, üroloji gibi alanlarda da insanların sıkıntılarını ortadan kaldırıyor.

Anatolia

Anatolia Tüp Bebek Merkezi

Ankara’da yer alan bu merkezi tercih ettiğiniz takdirde asla pişman olmayacaksınız. Kaliteli laboratuvar hizmetiyle insanların sorunlarını en iyi şekilde tespit eden bir merkez olduğunu ifade etmeliyiz. Tedavi sonrasında gebe kalma oranı bir hayli yüksektir. Bunun yanı sıra, embriyo dondurma ve çözme işlemlerinde de başarılı bir merkez!

Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi Tüp

Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi Tüp Bebek Ünitesi

1998 yılından bu yana faaliyet gösteren bu merkez; gözü kapalı olarak güvenebileceğiniz özellikler taşıyor. Prof. Dr. Hulusi Bülent Zeyneloğlu önderliğinde son derece tecrübeli bir kadroyla insanların sıkıntılarına çözüm bulduklarını ifade edebiliriz.

Sonuç olarak, yaşadığınız şehre göre yukarıdaki tüp bebek kliniklerinden birisini tercih edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.