En İyi Zona İlacı, Belirtileri ve Tedavisi

0
57
En İyi Zona İlacı

En İyi Zona İlacı

En iyi Zona ilacı hangisidir? Enfeksiyon hastalığı olarak bilinen Zona, varicella zoster virüsünden kaynaklı olarak ortaya çıkar. Su çiçeğine yakalanmış olan kişilerde oluşan virüs, sinir sistemine yerleşir. Böylece uzun yıllar boyunca inaktif olarak yaşam sürmeye başlar. Ardından vücudun bağışıklık sistemindeki zayıflık sonrası harekete geçmeye başlar. Kişilerde görülen zona hastalığı, birden çok şekilde tekrar edebilir. Ayrıca, zona hastalığı suçiçeğine yakalanmış kişilerde çıkar. Daha önce suçiçeği geçirmemiş kişilerde görülme durumu söz konusu değildir. Hem çocuk hem de yetişkinlerde görülen zona hastalığına karşı ilaç tedavisinden destek alınır.

En İyi Zona İlaçları Listesi

En İyi Zona İlaçları Listesi

En iyi zona ilacı listeleriyle virüse karşı bir mücadele süreci başlanır. Bu yüzden hastalığın ciddi seyretmemesi amacıyla zona ilaçları kullanılır. Bu kapsamda en iyi Zona ilacı gündeme geldiğinde aşağıdaki ilaçlar karşımıza çıkmaktadır.

 • Aciclovir
 • Valasikloviranitiviral ilaçlar
 • Solüsyon
 • Ağrı giderici kremler

Aciclovir Zona İlacı

Aciclovir Zona İlacı

Aciclovir, en sık şekilde tercih edilen ilaçlardan biri olarak karşımıza çıkar. Ağrı kesici özelliği çok fazladır. Aynı zamanda virüs enfeksiyonları için kullanılan bir ilaçtır. Suçiçeği ve benzeri virüs hastalıklarına karşı önerilen bu ilacın 7 gün boyunca kullanılması gerekir.

Kullanacağınız bu tip virüse etkili ilaçlar sayesinde 2-3 hafta gibi bir süreç sonrasında Zona hastalığından kurtulabilmeniz mümkündür. Fakat burada Zona hastalığını geçirmiş olan kişilerin bilmesi gereken bazı önemli konular vardır. Onlardan biri de Zona hastalığını bir kez geçirmişseniz, tekrar geçiremeyeceksiniz diye bir durum yoktur. Dolayısıyla tekrardan Zona hastalığına yakalanma durumu söz konusu olabilir.

Valasiklovir Antiviral İlaçlar

Vücudun sinir sisteminde virüs gelişimi söz konusu olabilir. Böyle durumda ise alınacak antiviral ilaçlar, virüsün gelişimini engellemeye neden olacaktır. Zona hastalığına yakalanan kişiler için Valasiklovir Antiviral İlaçlar önerilir. Bu sayede ilaç tedavisiyle, ağrılı sürecin azaltılarak iyileşme göstermesi sağlanmaya başlanır. Antiviral ilaçlar, iyileşmenin daha da hızlı şekilde oluşması amacıyla son derece önemlidir.

Valasiklovir Antiviral İlaçlar ile ilgili olarak Zona hastalığına yakalanan kişilerin dikkat etmesi gereken hususlar bulunur. Bu ilaçları mutlaka dermatolğunuzun önerisi sonrasında kullanmaya başlamalısınız.

Zona Hastalığı İçin Solüsyon

Zona hastalığı, vücudun herhangi bir yerine yerleşebilir. Özellikle çocuklarda görülen virüs enfeksiyonun bulaşıcı özelliği söz konusu olabiliyor. Virüs gelişiminin daha fazla ilerlememesi açısından dermotolog tarafından hastalara solüsyon önerilebiliyor. Bu sayede kullanılacak solüsyon ile ağrının aza indirilerek iyileşme sürecine girmeye başlaması sağlanıyor.

Ağrı Giderici Kremler

Zona hastalığında antidepresan, ağrı giderici ilaç, krem kullanımına başvurulabilir. Zona tedavisinin en hızlı şekilde yapılabilmesi için etkili kremlerden destek alınır. Cilt bölgesine nüfuz edecek etkili, ağrı kesici krem kullanımı yapılır. Anestezi kremleri, virüsün etken olduğu ağrıların dindirilmesinde oldukça önemlidir. Aynı zamanda aloevera içeren kremlerinde cilde sürülerek, enfeksiyon rahatsızlıklarını hızlı şekilde yok edici bir özelliğe sahip olduğunu belirtebiliriz.

Zonaya Hangi Vitamin İyi Gelir?

Zonaya Hangi Vitamin İyi Gelir?

Zona hastalığı ile ilgili olarak birtakım merak edilen konular olabiliyor. Onlardan biri de Zona hastalığında hangi vitaminin iyi geldiğidir. Zona Hastalığının tedavi sürecinde B vitamin takviyesinin, son derece iyi geldiğinin altını çizmemiz de yarar var. Çünkü B vitamini, vücut direncini daha fazla arttırmaya yardımcı olur.

Hastalığın oluşmasıyla birlikte bağışıklık sisteminde zayıflama durumu görülür. Tekrardan bağışıklık sisteminin güçlenmesi, vücudun dirençli hale gelmesi içinde B vitamin takviyesinin alınması gerekir. B vitamini alımıyla, hastalığın getirmiş olduğu ağrılarında hafiflemesi sağlanmış olur. Deri döküntülerine karşı olarak kremle tedavi işlemleri gerçekleşir. B6 ve B12 vitaminin yanı sıra C vitamin içeren gıdalarında tüketilmesi tavsiye edilir.

Zona Hastalığında Doğal Vitaminli Besinler

Zona hastalığında bitmek bilmeyen ağrılar içerisinde kendinizi bulmaya başlarsınız. Ayrıca halk arasında gece yanığı olarak da ifade edilen hastalığı karşı, doğru gıdaların alınması önemlidir. Çünkü Zona, vücudumuz yeteri kadar dirençli olmadığı zamanlarda görülebilecek bir hastalık olduğu bilinmelidir. Zona hastalığında ağrıların dindirilmesi ve aynı zamanda da vücudun yeniden toparlanması için tüketeceğiniz bazı besin grupları mevcuttur. Bunların neler olduğuna dair bir sıralama yapmamız gerekirse;

 • Bal
 • Kuşburnu
 • Zerdeçal
 • Meyan Kökü
 • AloeVera
 • Melisa Otu
 • Sirke
 • Sarımsak

Son derece iyi gelecek alternatifler arasında yer alıyor. Ayrıca zona hastalığının daha hızlı şekilde iyileşmesini sağlamak adına mutlaka B6, B12 ve C vitamini içeren besinlerin tüketimi yapılması gerekir. Aynı zamanda çinko açısından son derece zengin olan besinlerin tüketimi yapıldığı zaman hastalığı daha kolay şekilde atlatabilmeniz mümkündür. Ayrıca hastalığı atlattıktan sonra bu vitaminlere devam ederek, yeniden yakalanma riskini ortadan kaldırmış olursunuz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.