Gyno Lomexin Fitil Nasıl Kullanılır?

1
193
Gyno Lomexin Fitil Nasıl Kullanılır?

Gyno Lomexin Fitil Nasıl Kullanılır?

Gyno Lomexin fitil nasıl kullanılır sorusu birçok kadın tarafından merak edilmektedir. Bilhassa vajinal bölgelerde kullanılan bu ürünün hangi amaçla kullanıldığının yanı sıra nasıl kullanıldığı, yan etkilerinin olup olmadığı gibi detaylar da birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Bu noktada, yazımızda, Gyno Lomexin fitil ile ilgili aklınızdaki tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.

Gyno Lomexin Fitil Nedir?

Gyno Lomexin Fitil Nedir?

Gyno Lomexin Fitil; etken maddesi fentikonazol nitrat olan bir üründür. Buna ek olarak, birçok yerde krem olarak geçtiğini de söyleyebiliriz. Fitilin içerisinde birtakım yabancı maddeler de bulunmaktadır. Sıvı parafin başta olmak üzere beyaz vazelin, soya lesitin, gliserin, jelatin, sodyum etil parahidroksibenzoat, titanyum dioksit, sodyum propil parahidroksibenzoat gibi maddelerin de ürünün içerisinde olduğunu söyleyebiliriz.

Gyno Lomexin fitil ve krem vajinaya uygulanarak kullanılmaktadır. Birçok kadının canını sıkan mevzulardan birisi olan mantar sorununu önlemesi açısından son derece faydalıdır. Vajinadaki mantar tedavisine yönelik olarak kullanıldığını ifade etmeliyiz. Bu ürünün içerisinde bulunan ve mantarları yok eden bir ajan olan fentikonazol nitrat maddesi ile söz konusu soruna etkili bir çözüm bulunmaktadır. Vajinal pamukçuğa sebep olan Candida albicans mantarının tedavisinde çok fazla işe yaramaktadır. Buna ek olarak, ürünün fiyatının da son derece uygun olduğunu ifade edebiliriz. Sonuç olarak, Gyno Lomexin fitil; genital pamukçuk, vulvovajinit yani bir başka deyişle dış genital organ ve vajinanın iltihabı tedavisinde kullanılmaktadır. Ürünün son derece faydalı olduğunu ifade edebiliriz. Ancak, ürünü doğru şekilde kullanmak gerekir.

Gyno Lomexin Fitil Ne İşe Yarar?

Gyno Lomexin Fitil Ne İşe Yarar?

Gyno Lomexin fitil ile krem ürünü genel olarak karıştırılmaktadır. Ancak, her ikisinin de aynı amaca hizmet ettiğini söylemeliyiz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi maya mantarı adlı mikroorganizmaların vajinada üremesini durdurmak amacıyla kullanılırlar. Bunun yanı sıra, genital bölgede kızarıklık veya şişkinlik gibi sorunların halledilmesi, idrar yaparken oluşan ağrı ve sızı şikayetlerinin ortadan kaldırılması, vajinadan sürekli ve yoğun akıntı gelmesi, akıntının kirli ve koyu olması gibi durumlarda da ivedilikle Gyno Lomexin fitil uygulanmalıdır.

Gyno Lomexin fitil; reçete edildiği şekilde kullanılmalıdır. Tedavi süresi boyunca doktorların vermiş olduğu tavsiyelere harfiyen uyulmalıdır. Tavsiye edilen dozlardan daha fazlası kullanılmamalıdır. Ayrıca, doktorun bırakılması yönündeki isteğine karşı gelinmemelidir. Çünkü, ilacın gereğinden fazla kullanılması farklı hastalıklara sebebiyet verecektir.

Ovül olarak hazırlanan ilacın baş parmak ve işaret parmağıyla beraber tutulması ve vajinanın içerisine yerleştirilmesi gerekmektedir. Bu işlemin ardından kişinin yarım saat boyunca hiçbir şekilde ayağa kalkmaması gerekir. Gyno Lomexin fitilin uygulanması için en uygun zaman uyumadan hemen öncedir. Bu sayede, fitil; sabaha kadar vajinanın içerisinde kalacaktır.

Gyno Lomexin fitil kullanımı genel olarak güvenlidir. Ancak, yine de bazı sorunlar meydana gelebilir. Her şeyden önce, fitilin içerisindeki ilaç sızıntı yapabilir. İlacın emilmesi haplar kadar yüksek olmadığı için tedavi istenildiği şekilde ilerlemeyebilir. Fitil kullanımından dolayı vajinada hiç beklenmediği üzere tahriş meydana gelebilir.

Gyno Lomexin Fitil Hakkında Bilinmesi Gereken Noktalar

Bu ürünü kullananların bazı sorunlarla karşılaşması ihtimaller dahilindedir. Nefes almada güçlük başta olmak üzere yüz bölgesinde veya ağız kenarlarında, dil ve boğazda şişlik, kurdeşen gibi belirtiler ortaya çıkabilir. Bu gibi hallerde, vakit kaybetmeden hekim ile temas kurulmalıdır. Buna ek olarak, hekimin tavsiye ettiği kullanım süresi dikkate alınmalıdır. Reçete edilen süre boyunca kullanılması gerekir. Bunun yanı sıra;

  • Cinsel ilişki sırasında prezervatif kullanılıyorsa ve prezervatif ile fitil temas ettiyse prezervatif yırtılabilir veya herhangi bir sızıntı meydana gelebilir. Bu noktada, istenmeyen gebeliklerin meydana gelmemesi noktasında ürünün prezervatif ile temasından kaçınılmalıdır.
  • Tedavi süresince cinsel ilişki yaşanmaması doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir.
  • Regl dönemlerinde ilacın etkisi azalmaktadır. Bu yüzden, vajinal bölgede kanamanın bitmesinin ardından ürünün kullanımına devam edilmelidir.
  • Regl dönemine henüz girmeyen genç kızlarda kullanılması asla tavsiye edilmez.
  • Gyno Lomexin fitil kullanmaya karar verenlerin kullandıkları süre boyunca kişisel hijyenlerine önem vermesi gerekir. Genital bölgenin temizliği düzenli olarak yapılmalıdır. Ayrıca, iç çamaşırları da düzenli olarak değiştirilmelidir.

Gyno Lomexin Krem Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gyno Lomexin krem kullanırken bazı hususlara dikkat etmek şarttır.

  • Bu ürün istenildiği takdirde sabah saatlerinde de uygulanabilir. Ancak, normal şartlar altında bilhassa gece yatmadan evvel sürülmelidir. Üç gün boyunca vajina bölgesine sürülmelidir. Ürünün kullanılmaya başlanmasıyla beraber tüm şikayetlerin kısa sürede azalmaya başladığı görülecektir. Ancak, yine de ürünün en az üç gün boyunca düzenli olarak kullanılması şarttır.
  • Ürünün kullanılması sırasında dikkat edilmesi gereken bir husus daha bulunmaktadır. Enfeksiyon oluşma riskini ortadan kaldırmak adına kremin aynı zamanda penis bölgesine de lokal olarak uygulanması şarttır. Bu sayede hem kadının hem de partnerinin tedavi edilmesi mümkün olacaktır.
  • Gyno Lomexin krem kullanıldıktan sonra ellerin kısa sürede yıkanması gerekir. Bilhassa sıcak suyla yıkanmalıdır. Ancak, bu ürünün hiçbir yağlı özelliği yoktur. O yüzden, leke bırakma ihtimalinin de olmadığını ifade etmeliyiz. Su yardımıyla kolayca temizlenmesi mümkündür. Ancak, yine de Gyno Lomexin krem kullanmaya başladıktan sonra herhangi bir iyileşmenin olmadığını görebilirsiniz. Buna ek olarak, ürünün kullanımına dair aklınızda birtakım soru işaretleri olabilir. Bu gibi hallerde, vakit kaybetmeden doktorunuza danışmalısınız.
  • Günlük hayatın sıkıntılarından dolayı Gyno Lomexin krem kullanmayı unutabilirsiniz. Bu noktada, tedaviyi hızlandırmak adına ürünün dozunu arttırmanız çok büyük bir yanlış olacaktır. Hiçbir şekilde paniğe kapılmadan normal kullanım dozuna uymanız gerekir. Bunun yanı sıra, doktora danışılmadan kremin kullanılması bir anda bırakıldığı zaman vajina problemlerinin aynı şekilde ortaya çıkması muhtemeldir.
  • Gyno Lomexin krem uygulandığı zaman vajinada hafif bir yanma hissi meydana gelebilir. Bu durumun herhangi bir yan etki olmadığını ve normal bir durum olduğunu söylemek gerekir.
Gyno Lomexin Krem Yan etkileri Neler?

Gyno Lomexin Krem Yan Etkileri Neler?

Gyno Lomexin krem; birçok üründe olduğu gibi yan etkiye sahiptir. Bilhassa içeriğinde bulunan bileşenlere karşı ciddi bir alerjisi olanların bu sorunla karşılaşması muhtemeldir. Kremi uyguladıktan sonra söz konusu bölgede hafif kızarıklıklar ve yanma hissi meydana gelebilir. Buna ek olarak, uzun vadede kullanımı söz konusu olduğunda ise vücutta bazı alerjik tepkilere rastlanmaktadır. Kullanma talimatında yer alan yan etkilerden herhangi birisi ile karşılaşıldığında vakit kaybetmeden doktora başvurmak gerekir.

Gebelik döneminde bu kremi uygulamayı düşünenlerin ise kullanmaya başlamadan önce kesinlikle doktora başvurmaları gerekir. Hatta, kullanımları da yine doktor kontrolünde olmalıdır. Buna ek olarak, krem kullanılmaya başlanmasının ardından gebelik durumu ortaya çıktıysa yine doktora danışılmalı ve krem kullanmaya devam edilip edilmeyeceği karara bağlanmalıdır. Emziren anneler için ise durum benzerdir. Doktora danışmadan bu ürünü kullanmak hem anne hem de bebeği için risk taşıyan bir durum olmaktadır. Bu yüzden, kremi reçete eden doktora kişinin emziren bir anne olduğunu özellikle belirtmesi şarttır.

Sonuç olarak hem Gyno Lomexin fitil hem de Gyno Lomexin krem benzer amaçla kullanılmaktadır. Bu yazıda, her ikisinin de nasıl kullanılacağını belirttik. İsteğinize göre ikisi arasından seçim yapabilirsiniz. Dilerseniz En İyi Vajinal Mantar İlacı adlı yazımızdan, Gyno Lomexin fitile alternatif diğer ilaçlara da bakabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.