Hakkimizda

Hakkımızda

12/12/2017 tarihinde başladığımız bu yolculukta hedefimiz bu sanal dünyada binlerce hatta milyonlarca insan tarafından kullanılan ilaçların aslında ne işe yaradığını, hangi alanlarda kullanıldığını sizlere aktararak bilinçsiz ilaç kullanımının önüne geçmek.

Türkiye’de ve dünya da ilaç kullanımı doğumdan itibaren başlamaktadır. Bu pek iç açıcı bir durum olmasa da ne yazık ki gerçek budur. Bu olumsuz tablo içerisinde daha da olumsuz etkiler oluşmasını önlemek bizlerin ve tüm sağlık çalışanlarının, eczacıların katkısıyla mümkündür. Belki eczacı değiliz kabul ediyoruz, sağlık çalışanı da değiliz. Onu da kabul ediyoruz. Ama bu sizlere ilaçlar hakkında gerçek bilgileri vermemize engel değildir. Yaklaşık olarak ilk hedefimiz ülkemizde sıklıkla kullanılan 500 tane ilaçın reçete bilgisini yani prospektüs dediğimiz türkçe adıyla kullanılan ilaçların içerisinde yer alan kullanım kılavuzlarını sizlere aktarmaktır.

Biz Kimiz ?

Daha önce ki projelerimiz de de dediğimiz gibi sürekli gelişen ve bir dünyada değişime ve gelişime bilinçli bir şekilde ayak uydurmak yani yaşadığımız altın çağa uyum sağlamak ancak bilginin paylaşılması ile mümkün olmaktadır. İşte bu noktada devreye biz giriyoruz.

Gelişen bir dünya da tüm insanlığında bilinçli bir şekilde gelişmesi için bilgimizi ve tüm gücümüzü hiç bir menfaat beklemeden sizlere aktarmak için buradayız.

Aslında 2003 ten beri yer aldığımız bu sanal dünya da elde ettiğimiz bilgileri 2014 yılında projeler geliştirerek sizlere aktarmak bizim için geç kalınmış bir adım olsa bile bunu başarabilmenin sevinci ve mutluluğu ile bugün bu yazıları okuduğunuz sitemizi hizmetinize soktuk.

Sadece ilaç kılavuzu olarak değil google play store de yer alan  bayanlara özel faydalı android uygulamalarımızla, kadın ve aile portalımızla da sizlere hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Biz aslında bir bütün olarak Salih KARAKUŞ ve Emre TARCAN olarak 2014 de çıktığımız bu yolda zaman zaman bizlerin yanında olan Uzman Doktor arkadaşımız Cansel ATAMER ve Profesör Doktor arkadaşımız Selin ÖZTÜRK hanımın ve bizlere gönül veren diğer ismini yazamadığımız saygı değer ebe ve hemşire arkadaşlarımız, eczacı dostlarımızın, öğretmen ve velilerimizin destekleriyle bir çok faydalı ve sağlıklı bilgiyi sizlere aktarmanın bizler için borç olduğunu var sayarak bildiğimiz yolda adım adım büyüyerek yürümeye devam ettik, edeceğiz..

Saygılarımızla…

recetebilgi.com site yönetimi