İstanbul Tıp Fakültesi Randevu

0
210
istanbul tıp fakültesi randevu

İstanbul Tıp Fakültesi Randevu

Özellikle Türkiye’nin pek çok yerinde ikamet eden insanlar, tedavi olmak ve sağlıklarına kavuşmak için hastaneleri ziyaret etmektedirler. Birçok kişi, tedavi olmak için daha çok İstanbul Tıp Fakültesi’ni tercih etmektedir. Burada pek çok hastalıkla alakalı bölüm bulunurken hem doktor sayısı hem de doktorların kalitesi tercih edilebilirliği artırmaktadır. Ancak insanlar İstanbul Tıp Fakültesi Randevu sistemini tam manasıyla bilmedikleri için sorun yaşamakta ve buradan nasıl randevu alacaklarını sormaktadırlar.

İstanbul Tıp Fakültesi daha çok büyük çaplı hastalıklarda tercih edilmektedir. Ancak buradan randevu almak isteyen kişilerin önemli bir bölümü sistemi bilemedikleri için sorun yaşamaktadırlar. Çünkü devletin kendi randevu sistemi MHRS üzerinden bilgi alınamamakta ve İstanbul Tıp Fakültesi için randevu talep edilememektedir.

İstanbul Tıp Fakültesi Randevu almak son derece kolay ve bir o kadar da basittir. Hastaların yapması gereken tek şey internet üzerinden randevu sistemini kullanmak ve akabinde doğru bilgilerle randevu talep etmektir.

istanbul tıp fakültesi randevu nasıl alınır

İstanbul Tıp Fakültesi Randevu Nasıl Alınır?

İstanbul Tıp Fakültesi’nden herhangi bir bölüm için randevu almak isteyen kişiler ilk etapta İstanbul Tıp Fakültesi Randevu nasıl alınır diye sormaktadırlar. Aslında yapılacak işlem gayet basit olmakla birlikte sadece internet üzerinden randevu sistemini kullanmak yeterlidir. Bunun dışında randevu için farklı bir yol olmadığını söylemek mümkündür.

Bilindiği üzere İstanbul Tıp Fakültesi’nin kendi internet sitesi bulunmaktadır. Buradan randevu sistemine doğrudan gidebileceğiniz gibi http://itfrandevu.istanbul.edu.tr/RandevuLogin sitesini de kolaylıkla kullanabilirsiniz. Giriş yapıldıktan sonra hastaların karşısına basit bir randevu formu çıkmaktadır. Bu formda bazı bilgiler yer almakta ve hastanın doldurması istenmektedir. İlk başta TC Kimlik No, Telefon Numarası, Baba Adı ve Doğum Yılı bilgileri muhakkak doldurulmalı, ardından aşağıdaki güvenlik kodu girilerek giriş yap butonuna tıklanmalıdır.

Giriş yapıldıktan sonra yapılacak tek şey bölümü ve doktoru seçmektir. Bu aşamada sistem sizi yönlendirmekte ve hangi doktoru seçebileceğinizi de göstermektedir. Bütün aşamalar eksiksiz bir şekilde tamamlandığı zaman randevu da alınmış olacaktır.

 Bu arada randevu işini beceremeyen ve bir türlü İstanbul Tıp Fakültesi Randevu alamayan kişiler, 0212 414 24 24 telefon numaralarını kullanabilirler. Buradan randevu verilmese bile hastalara yardımcı olunmakta ve randevu alması sağlanmaktadır.

İstanbul Tıp Fakültesi Randevu Nereden Alınır?

İstanbul Tıp Fakültesi Randevusu birkaç farklı yoldan alınabilmektedir. İlk aşama, hastaneye gidip şahsen randevu almaktır. Ancak pek çok kişi hastaneden daha uzak bir yerde ikamet ettiği için bunu yapmak istememektedir. Dolayısıyla İstanbul Tıp Fakültesi Randevu almak için interneti kullanmak çok daha mantıklı olacaktır.

İstanbul Tıp Fakültesi’nin randevu sistemine giriş yapılarak rahatlıkla muayene olmak mümkündür. Tabii ki hastaların ilk etapta http://itfrandevu.istanbul.edu.tr/RandevuLogin sitesine giriş yapmaları ve randevu formunu doldurmaları gerekmektedir. Randevu tamamlandıktan sonra doğru gün ve saatte hastanede olmak yeterli olacaktır.

istanbul tıp fakültesi hangi bölümlere randevu alınır

İstanbul Tıp Fakültesi Hangi Bölümlere Randevu Alınır?

İstanbul Tıp Fakültesi çok geniş çaplı bir hastanedir. Dolayısıyla hastanede başta Kardiyoloji olmak üzere Cerrahi bölümler vb. alanlar bulunmaktadır. Neredeyse bütün hastalıklar için İstanbul Tıp Fakültesi’nde bölüm olduğunu ve tedavi şansının mümkün olduğunu söylemek gerekmektedir. Bu aşamada hastalar normal poliklinik randevuları ya da öğretim üyesi randevularını seçebilmektedir.

 • Ağız, Yüz ve Çene Cerrahisi
 • Aile Hekimliği
 • Akupunktur
 • Beyin ve Sinir Cerrahisi
 • Çocuk Cerrahisi
 • Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları
 • Çocuk Nörolojisi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Dermatoloji
 • Enfeksiyon Hastalıkları
 • Genel Cerrahi
 • Geriatri
 • Göğüs Cerrahisi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kalp ve Damar Cerrahisi
 • Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
 • Psikiyatri
 • Sualtı Hekimliği
 • Tıbbi Ekoloji
 • Üroloji

İstanbul Tıp Fakültesi’nde randevu sistemi oldukça basit ve kolaydır. Dolayısıyla hastaların kısa süre içerisinde işlemlerini tamamlamaları ve ardından randevularını almaları gerekmektedir. Randevu alındıktan sonra gün içerisinde hastaneye giderek tedavi olmak mümkündür. Bu aşamada her türlü soru ve problem de hastanenin internet sitesi üzerinden bildirilmiştir.

Bu arada İstanbul Tıp Fakültesi Randevu alan ancak randevusuna gitmek istemeyen ya da bir sebepten dolayı gidemeyecek olanların yapacakları ilk şey randevularını iptal ettirmektir. Randevu iptali için hastanenin telefon numaralarını aramak yeterli olmaktadır. Bu durum son derece önemli olmakla birlikte muayene ücreti çıkmasını da engelleyecektir.

İstanbul Tıp Fakültesi Randevusu Ne Zaman Veriliyor?

Genellikle insanlar kısa bir süre içerisinde İstanbul Tıp Fakültesi Randevu almak istemektedirler. Tabii ki ilk etapta İstanbul Tıp Fakültesi randevu ne zaman veriliyor gibi sorular sorulmaktadır. Aslında bu durum hasta yoğunluğuna göre değişiklik arz etmektedir. Ancak çoğu zaman birkaç gün içerisinde randevu bulabilmek ve muayene olmak mümkündür.

İstanbul Tıp Fakültesi Randevu sisteminde her bölüm için randevu alma şansınız bulunmaktadır. Ancak bazı bölümlerde birkaç gün beklemek gerekirken bazı bölümlerde 10 güne kadar bekleme süresi çıkabilmektedir. Tabii ki bu aşamada hastanenin sistemini takip etmek ve ona göre kayıt oluşturmak en mantıklısı olacaktır. Türkiye’nin pek çok yerinden rağbet gördüğü için hastanede randevu bulmanın bazı dönemler zor olabileceğini ve sıkıntı çıkabileceğini aktarabiliriz.

istanbul tıp fakültesi neden tercih ediliyor

İstanbul Tıp Fakültesi Neden Tercih Ediliyor?

İstanbul Tıp Fakültesi çok yönlü bir sağlık kuruluşudur. Dolayısıyla hem doktorlar hem de hemşireler daha deneyimli olmaktadırlar. Bunun yanı sıra hastanede pek çok hastalığa bakılmakta ve titiz bir araştırma yapılmaktadır. Böylelikle olası sağlık problemleri erkenden teşhis edilmekte ve tedaviye hızlıca başlanmaktadır.

İstanbul Tıp Fakültesi Randevu alan kişilerin büyük bir bölümü işlemlerin hızlı gerçekleştiğini ve herhangi bir sorun çıkmadığını dile getirmektedirler. Dolayısıyla İstanbul Tıp Fakültesi neden randevu almalıyım dendiği zaman bu soruya yanıt verebileceğimizi ifade edebiliriz. Başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından rağbet gören hastane hakkında verilebilecek bilgiler bu şekildedir. Yine de kısa bir biçimde özetlemek gerekirse;

 • Doktor ve hemşirelerin deneyimli olması
 • Birçok hastalığın tedavi edilebilmesi
 • Cihaz ve hastanedeki aletlerin sayısal anlamda fazlalığı

İstanbul Tıp Fakültesi’ni tercih edilir hale getirmektedir. Siz de bir sağlık sorununuz varsa kısa sürede hastaneden randevu alabilir ve işlemlerin başlamasına olanak tanıyabilirsiniz.

Bu arada Çapa Tıp Fakültesi ile İstanbul Tıp Fakültesi aynı binada oldukları için sıklıkla karıştırılmaktadır. Ancak her iki hastanenin de hizmetleri birbirinden farklı olmakla birlikte çalışanlar da farklıdır.

İstanbul Tıp Fakültesi Randevusu Almak Çok Kolay

Pek çok hastalığın hem teşhisi hem de tedavisi için İstanbul Tıp Fakültesi ‘ne gitmek doğru bir hamledir. Çünkü kompleks rahatsızlıklarda erken teşhis ve tanı son derece büyük önem taşımaktadır. Ancak hastalar İstanbul Tıp Fakültesi’nden randevu almak kolay mı diyerek bu durumun ne halde olduğunu sormakta ve kesin bir yanıt istemektedirler. Aslında İstanbul Tıp Fakültesi ‘nden randevu almak kolaydır. Yapılacak tek şey internetten hastanenin randevu sistemine girmek ve buradan randevuyu talep etmektir. Ayrıca randevu alındıktan sonra gün içerisinde hastanede bulunmak ve 30 dakika evvelinde muayeneye hazır hale gelmek kıymetlidir.

Türkiye’de pek çok kişi İstanbul Tıp Fakültesi’ni tercih etmekte ve hastalığın tedavisi için randevu almaktadır. Hem hastanenin teşhisi zor rahatsızlıklarda deneyimli olması hem de tam teşekküllü bir şekilde hizmet vermesi bunun sebebidir. Siz de İstanbul Tıp Fakültesi’nin randevu sistemine giriş yaparak hemen kayıt olabilir ve tedavi için sıranızı alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.