İstanbul’da En İyi Diş Hastanesi Devlet

0
257
İstanbul'da En İyi Diş Hastanesi Devlet

İstanbul’da En İyi Diş Hastanesi Devlet

Dişleriyle ilgili sorun yaşamayan insan yoktur. Bitmek bilmeyen diş ağrıları dolayısıyla zorlu günler geçiririz. Diş çürükleri yüzünden oluşan ağız kokusuyla başkalarını rahatsız ederiz. Bu noktada, yaşamış olduğumuz tüm diş sorunlarını ortadan kaldırmak adına vakit kaybetmeden diş hastanesine gitmeliyiz. Diş sağlığının yanı sıra estetik kaygılardan dolayı da diş hastanesine gitmek zorunda kalabiliriz. Çocukluk döneminde teşhis edilen sorunların çözümü daha kolaydır. Ancak, ilerleyen yıllarda meydana gelen diş sorunlarını ortadan kaldırmak daha zordur. Bir başka deyişle, diş hekimine olabildiğince erken gitmeliyiz. Diş hekimi; hepimiz için hayati öneme sahip olsa da hangi diş hastanesine gideceğimiz ayrı bir problem oluşturuyor. Yazımızda diş hastanesi seçiminin nasıl olması gerektiğine dair bilgi alabilirsiniz. Buna ek olarak, İstanbul’da en iyi diş hastanesi devlet seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

İyi Bir Diş Hekimi Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?

İyi Bir Diş Hekimi Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?

Dişlerimize iyi bakmadığımız takdirde diş sağlığımız doğal olarak bozulacaktır. İstanbul’da en iyi diş hastanesi devlet tarafında sizlere yardımcı olacaktır. Diş sağlığının yanı sıra diş estetiği gibi hususlarda da bizlere hizmet sunan diş hekimleri mevcuttur. Dişlerimizde herhangi bir sorun olmamasına rağmen yine de diş hekimine gitmeliyiz. Kontrol amaçlı ziyaretlerimiz sayesinde muhtemel sorunlarımıza çözüm buluruz. Ancak, hangi diş hastanesine gideceğimiz ciddi bir problemdir. Doğru diş hekiminin nasıl seçileceği noktasında insanların kafasında birtakım soru işaretleri bulunur. Bu noktada, aşağıdaki hususlara dikkat etmelisiniz.

  • Diş hastaneleri bünyesinde çok sayıda diş hekimi vardır. Dolayısıyla, siz de diş hekimi seçiminizde hekimin deneyim ve uzmanlığına dikkat etmelisiniz. Başta hekimin kendi alanında kaç yıldır hizmet verdiği olmak üzere deneyimleri ve uzmanlığını alıp almadığı gibi hususlar son derece önemlidir. Buna ek olarak, tercih edeceğiniz doktorun mesleki eğitimini öğrenmelisiniz. Türkiye’nin en iyi diş hekimliği fakültelerinden mezun olmuş, uzmanlık eğitimini başarıyla tamamlamış hekimlerden yana tercih yapmalısınız. Bunun yanı sıra, alanıyla ilgili gelişmeleri takip eden bir diş hekimini tercih etmeniz doğru bir karar olacaktır.
  • Diş hekimi seçiminde çevrenizden alacağınız tavsiyeler de önem taşıyor. Hastaları tarafından başkalarına tavsiye edilen bir diş hekimini değerlendirmeye almalısınız. Buna ek olarak, Google ile araştırma yaparak en iyi diş hekimine ulaşabilirsiniz. Diş hekimi hakkında internette yapılan hasta yorumları sizin için belirleyici olmalıdır. Doktor siteleri ve kliniklerin internet siteleri; dikkate almanız gereken hususlar arasındadır.
  • İyi bir diş hekimi kendisini her zaman geliştirmelidir. Yeniliklere açık olmalıdır. Bilhassa tıpta diş hekimliği ile ilgili yenilikleri takip etmelidir. Tüm bu yenilikleri kliniğine uyarlamalıdır.
  • Hasta ve doktor iletişimi; önem vermeniz gereken bir diğer husustur. Hastası ile sağlıklı ilişkiler kuran, hastanın beklentilerini ve isteklerini anlayabilen, hastaya yol gösterebilen bir diş hekimi tercih edilmelidir.
  • Son olarak, aynı gün tedaviye başlayan bir diş hekimi tercihiniz olmalı! Bir başka deyişle, tedavinizi uzatan veya geciktiren bir diş hekimini mümkün olduğunca tercih etmemelisiniz.

Hangi Diş Hastanesini Tercih Etmelisiniz?

Diş Hastanesinde Randevu Alamıyorum Ne Yapmalıyım?

Diş hastanelerinde randevu almak maalesef çok kolay değil. Ülkemizde devlet hastanelerinde diş için ücretsiz tedavi olabilme fırsatı varken bir çok kişi devlet kurumlarını tercih etmekte. Fakat bu kadar çok talep varken maalesef randevu oluşturmak pek de kolay olmamakta. Devlet hastanelerinde randevu almak için her gece 00:00’da sisteme girerek tekrar tekrar denemeniz gerekir fakat 15dk içinde genelde randevular bitmiş oluyor. Bu nedenle 00:00 – 00:15 arasında randevu oluşturmalısınız. Peki uzun uğraşlar sonucunda randevu alamıyorsanız özel dil doktoru ya da diş kliniği tercih etmeniz gerekir. Uygun fiyata en iyi özel diş doktor ve kliniklerini incelemek isterseniz;
https://eniyi-haber.com/en-iyi-dis-hekimi/

Hangi Diş Hastanesini Tercih Etmelisiniz?

Diş doktorunun hangi yöntemler ile tedavi uyguladığı bir diğer önemli husustur. Geçmişten kalma yöntemler ile tedavi uygulayan diş hekimlerini tercih etmemelisiniz. Soruna yüzeysel bir şekilde bakan, ağız sağlığınıza önem vermeyen diş hekimlerinden uzak durmalısınız. Çene ve kemik yapısına herhangi bir zarar vermeden tedavi yöntemleri uygulayan diş hekimleri tercihiniz olmalı! Minimum ağrı ve acı düzeyinde uygulanan tedaviler ile en iyi sonuç alınır. Ayrıca, bir diş doktorunun son teknolojiye uygun ekipmanlar kullanması bir diğer gerekli husustur.

İyi bir diş hekiminin sahip olması gereken özellikler yukarıdaki gibi! Peki, bu özelliklere sahip diş hekimlerini bünyesinde taşıyan İstanbul’da en iyi diş hastanesi devlet hangisi? İstanbul’da tercih edebileceğiniz çok sayıda diş hastanesi bulunuyor. Bilhassa aşağıdaki diş hastanelerinin popüler olduğunu söyleyebiliriz.

İstanbul Okmeydanı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

İstanbul Okmeydanı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

İstanbul’da Kağıthane sınırları içerisinde bulunur. Haftanın beş günü 08.00 – 12.00 ve 13.00 – 17.00 saatleri arasında mesai yapılır. Buna ek olarak, 17.00 – 20.00 arasında mesai dışı olarak çalışılır. Hastanenin acil servisi haftanın yedi günü 24 saat olacak şekilde hizmet verir. Metrobüs ve otobüslerle ulaşım söz konusudur. Bu diş hastanesi hakkında yapılan kullanıcı yorumlarını okuduğunuzda yorumların genelinin olumlu olduğunu göreceksiniz. Yalnızca doktora veya pandemi sürecine bağlı birtakım şikayetler söz konusudur.

İstanbul Kartal Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

İstanbul Kartal Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

İstanbul Soğanlık Kartal’da bulunduğunu ifade etmeliyiz. Dolgu, kanal dolgusu, detertraj, sabit protez ve hareketli protez gibi tedavi yöntemleri bulunur. Muayene tarihinden itibaren en geç 10 veya 20 iş günü içerisinde randevu verilir.

İstanbul Bahçelievler Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

İstanbul Bahçelievler Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Acil kliniği, restoratif diş kliniği, protetik diş tedavisi kliniği, çocuk diş kliniği, endodonti kliniği, ağız, diş ve çene cerrahisi kliniği, genel/entegre diş klinikleri gibi birimlerde hizmet sunulur. İstanbul’daki diş hastaneleri arasında en çok olumlu yorum alan merkezlerden birisidir.

Sancaktepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Sancaktepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

İstanbul’da gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz diş hastanelerinden birisi de Sancaktepe’de yer alır. Genel ve nöbetçi kliniklerin yanı sıra bir de uzman klinikler vardır. Ortodonti başta olmak üzere pedodonti ve çene cerrahisi alanlarında hizmet verilir. Bu diş hastanesi hakkında yapılan yorumların genellikle olumlu olduğunu söyleyebiliriz. Bilhassa diğer diş hastanelerine kıyasla daha tenha olduğunu ifade etmek gerekir.

Topçular Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Topçular Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Bayrampaşa sınırları içerisinde yer alır. Pedodonti başta olmak üzere endodonti, periodontoloji, genel diş klinikleri ve ağız, diş ve çene cerrahisi klinikleri yer alır. Bünyesinde çok sayıda uzman diş hekiminin çalıştığını ifade etmeliyiz.

Pendik Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

İstanbul Pendik sınırları içerisinde bulunan bu diş hastanesinin diğer hastanelere göre daha kalabalık olduğunu ifade etmeliyiz. Ortodonti, endodonti, dolgu diş tedavisi, periodontoloji, protez polikliniği ve ağız, diş ve çene cerrahisi polikliniği olmak üzere birçok kategoride hizmet verilir.

Üsküdar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

İstanbul Üsküdar sınırları içerisinde bulunan bu merkezde işini çok iyi yapan uzman diş hekimleriyle karşılaşabilirsiniz. Genel kliniklerin yanı sıra pedodonti, radyoloji, protetik tedavi ve periodontoloji gibi kategorilerde hizmet sunar.

Göztepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Kadıköy Dr. Erkin Caddesi’nde bulunan bu diş sağlığı merkezine gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz. Randevu aldığınız takdirde tüm işlemleriniz en kısa sürede tamamlanacaktır. Restoratif diş tedavisinin yanı sıra ağız, diş ve çene cerrahisi, endodonti, ortodonti, pedodonti, periodontoloji, protetik tedavi ve radyoloji gibi kategorilerde hizmetler verilir. Toplu taşıma ve şahsi aracınızla gidebileceğiniz bir merkezdir.

Güngören Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Merkez Mahallesi Ünlü Sokak’ta yer alan bu diş sağlığı merkezi de İstanbul’un en iyi devlet diş hastanesi seçenekleri arasında bulunur. Evde sağlık kliniğinden tutun da pedodonti, ortodonti ve daha birçok klinik ile hizmet sunar.

Beylikdüzü Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Yakuplu Beylikdüzü sınırları içerisinde yer alır. Buna ek olarak, bir de Esenyurt Diş Tedavi ve Protez Merkezi yer alır. İstanbullu vatandaşlara en iyi hizmeti sunan diş hastaneleri arasındadır. Oturduğunuz semte uzaklığınıza bağlı olarak sizler de burayı tercih edebilirsiniz.

Dilerseniz SGK Anlaşmalı Diş Hastaneleri Avrupa Yakası adlı yazımızı da okuyup bilgi alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.