Kafur Vicks Karbonat Üçlüsü ile Yaza Fit Girin

0
163
kafur vicks karbonat

Kafur Vicks Karbonat

Özellikle ilerleyen yaşlardan sonra ne yaparsak yapalım, göbekten kurtulmak olmaz! Ara vermeden diyet yapar, sporumuzu ihmal etmeyiz ama göbeğimiz bir türlü küçülmez! İşte Kafur Vicks Karbonat sayesinde artık göbek yağlarından kurtulmak daha da kolay.

Göbek tipleri ve oluşma nedenleri birbirinden farklı olarak oluşmakta ve giderilmesi için yapılması gereken uygulamalarda farklı olmaktadır. İşe öncelikle göbek oluşum nedenini tespit ederek bu nedenler açısından gerekli yöntemleri uygulamak en yerinde yöntemdir. Şimdi öncelikli olarak göbek tiplerini açıklıyacağız.

Sevimli Göbek

Bu tip göbek tipi yanlardan fışkırma şekilde görülen göbek tipidir ve oluşma nedenleri aşırı alkol tüketimi, tatlı tüketimi, karbonhidrat tüketimi ve fiziksel aktivitelerin azlığı sebebiyle oluşmaktadır.Bu tip göbekten kurtulmak için öncelikle alkol tüketimini azaltarak sıkı bir diyet ve egzersiz neticesinde en kısa sürede sonuca ulaşabiliriz.

Stres Göbeği

Stres Göbeği

Bu tip göbekte yağ genel olarak karın etrafında yogunlaşmaktadır. Oluşum sebebi ise isminden de anlaşılaçağı üzere yaşamın getirdiği stresler neticesinde çok kahve tüketimi, abur çubur olarak tarif edilen gıdaların tüketilmesi ve sık sık yemek yeme isteğidir. Kurtulma yöntemi ise yaşamımızı düzenlemek, uykudan yemeye tüm alışkanlıklarımızı gözden geçirerek kahveyi azalmakta fayda vardır. Tabiki egzersiz olmazsa olmaz.

Sarkık Göbek

Bu tip göbekte vücudunuz ince ama belinizin görünüşü hiç iyi değildir . Sarkık ve hafiften şişmiş şekilde gözükmektedir. Sebebi ise genellikle lohusalık ve ara sıra spor salonlarında  fazla hareket nedeniyle olmaktadır. Şunu unutmamalıyız düzensiz çok yapılan spor vucudumuza faydadan çok zarar vermektedir. Sporun en uygunu devamlı ancak az olarak yapılanıdır. Belli bir süre spor yapıp daha sonra bırkamamız neticesinde öncekinden daha fazla vucudumuz yıpranmaktadır. Bundan kurtulma yöntemi ise sağlıklı bir diyet ve lifli yiyecekler tüketmektir. Lif içeren yeşil sebzeler ve tam buğdaylı ekmek tüketmektir.

Yeni Anne Göbeği

Yeni Anne Göbeği

Yeni dogum yapmış kadınlarda doğum sonrasında hala hamileymiş gibi gözükme şeklinde olan göbek tipidir. Bunun için doğum sonrasında kadınlar bunu dert etmeden kendilerine biraz zaman tanımalıdırlar. Kurtulma yöntemleri ise beslenmenize balık yağı katmak, umursamak ve de ufak egzersizler yapmaktır.

Gün İçerisinde Şişen Karın Tipi

Mideniz sabah normal görünüyor ama aşırı kilolu olmamanıza rağmen gün sırasında şişmeye başlıyorsa bu tip göbek sıkıntısı mevcuttur. Bu tip göbek sıkıntısının oluşma nedeni ise genellikle bağırsak florası dengesizliği ve gıda alerjisidir. Kurtulma yöntemimiz ise öncelikle mide bağırsak uzmanına danışmak ve bağırsak dengesizliği ile alakalı önlemler almanın akabinde vucudumuza iyi gelmeyen yemeklerden vazgeçerek, taze meyve, balık ve sebze tüketmektir. Özellikle sabah kahvaltısı yapmama alışkanlığımız varsa bunu bir kenara koyup mutlaka güne kahvaltı ile başlamak olmalıdır.

Dünya Sağlık Örgütüne göre erkeklerde 94 cm, kadınlarda ise 80 cm’in üzerinde ölçülen bel çevresi ciddi kronik hastalıklar için risk çanlarını çaldırıyor. Öyle ki, bel çevresi genişledikçe, insülin direnci artıyor, diyabet hastalığı başlıyor, kolesterol ve tansiyon tavan yapıyor, kalp hastalıkları ortaya çıkıyor, beyin felci devreye giriyor. Hatta kanserle bile ilişkili olduğunu gösteren çarpıcı çalışmalar var. Örneğin; bel çevresinde her 10 cm genişlemenin bağırsak, pankreas ve rahim kanserlerine yakalanma oranını yüzde 13 arttırdığı görülmüş.

Peki göbek çevresi yağlar neden önem içermektedir. Göbek bölgesinde oluşan yağlar %80 oranında cildimiz altında % 20 de karın içersinde olmaktadır. Cilt altında olan yağların egzersiz ile kasa dönüştürülmesi mümkün ve sağlığımız açısından bir problem çıkartmamaktadır. Ancak karın içersindeki yağlarda durum çok farklıdır bunlar büyük riskler içermektedir nedeni ise bu yağların kana karışımı ile kan şekeri değerlerini oynatıp şeker hastalığına ve de kalp damar hastalıklarına sebeb olmaktadır. İşte bu nedenlerden ötürü göbek bölgesi hassas ve önemlidir. Ayrıca göbek vucudumuzun ağırlık dengesini bozup omurilik ve ayak rahatsızlıklarına neden olabilmektedir. İşte Kafur Vicks Karbonat kürü sizi tüm bu dertleden kurtarmak ve göbek çevresi yağları yok etmek için ideal bir uygulamadır.

Kafur Vicks Karbonat Kürü Tarifi

Kafur Vicks Karbonat Kürü Tarifi

Vicks’i sadece soğuk algınlığında kullanıyorsanız çok şey kaçırıyorsunuz demektir.Peki sizlere Vicks ile göbek yağlarınızdan kurtulup dümdüz bir karına sahip olacaksınız desem? Evet Vıcks ve içerisine katacağınız bir kaç karışım ile düzenli her gün göbeğinize uygulayarak çok kısa sürede göbek yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Gerekli Olan Malzemeler

  • Vicks
  • Kafur
  • Karbonat

Hazırlanışı

Bir kaba 1 çorba kaşığı vicks koyun ve içerisine 1 tatlı kaşığı karbonat ve 2 çay kaşığı kadar kafuru ekleyın. Eklediğiniz bu malzemeleri homojen bir şekilde güzelce karıştırın. Bu karışımı evde özellikle iş yapmadan evvel uygulayabilirsiniz.

Uygulama Yöntemi

Hazırlamış olduğumuz vicks, kafur ve de karbonat karışımını, karın bölgenize ya da inceltmek istediğiniz bacak bölgesi de olabilir sürün. Daha sonra üzerini strech film ile kapatın ve işinize devam edin. 1-2 saat bu şekilde bekledikten sonra çıkarabilirsiniz . Düzenli olarak yaptığınızda göbek yağlarınızın günden güne eridiğine şahit olacaksınız. Bu karışım için özellikle doğal Vicks kullanımı daha sağlıklı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.