No Touch Lazer Ücreti

0
141
No Touch Lazer Ücreti

No Touch Lazer Ücreti

Göz operasyonları sırasında farklı problemler için farklı operasyonlar yapılmaktadır. Aynı zaman göz operasyonlarında da teknolojinin çok fazla gelişmekte olduğunu görebiliyoruz. Bu noktada tercih edebileceğiniz lazer uygulama işlemi değişim gösterebilmektedir. Lazerle Göz Ameliyatı konumuzda bu uygulamalardan bahsetmiştik. O yazımızı da okuyabilirsiniz. No Touch lazer ise son yıllarda karşımıza çıkan ve en fazla yapılmakta olan yöntemlerin arasında yer alıyor. Bu uygulamayı yaptırmak isteyen kişiler ise genellikle uygulamanın ücretini merak ederler. No touch lazer ücreti araştırıldığı zaman bu uygulamanın ücret bakımından yaptırılan yere göre değişim göstermekte olduğu görülüyor. Şu an bütün göz kliniklerinde uygulanmadığı gibi uygulanan kliniklerden alınan fiyatlara bakıldığı zaman ortalama olarak 1.800 TL ile 5.000 TL arasında değişim göstermekte olduğunu görebiliyoruz. Uygulanacak olan klinik ve uygulamayı yapacak olan kişi sizlere fiyat bakımından en doğru bilgiyi verebilecektir.

No Touch Lazer Yöntemi Nedir

No Touch Lazer Yöntemi Nedir?

Karşımıza en yeni çıkan uygulamalardan olan No Touch Lazer uygulaması ilk evrede Almanya’da kullanılmaya başlanmış olan bir uygulamadır. Uygulama günümüzde Avrupa Birliği’nde bütün ülkelerde uygulanmakta olduğu gibi aynı zamanda Rusya, Japonya ve ABD gibi ülkelerde de yapılmaktadır. Ülkemizde de bu uygulama Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı bir şekilde yerine getiriliyor. No Touch Lazer yöntemi nedir, sorusu ise bu evrede en fazla sorulmakta olan soruların arasında yer almaktadır. Bu yöntem günümüzde tercih edilen ve hem hastaların hem de hekimlerin rahat etmesini sağlayan bir uygulamadır.

No Touch lazer uygulaması yapılacağı sırada gözlerinize kesinlikle bıçakla veya lazerle uzun ya da kısa olacak şekilde bir kesi işlemi yapılmamaktadır. Aynı zamanda tedavinin yapıldığı noktada göze vakum uygulanması gibi durumlar da söz konusu değildir. Gözünüzden disk şeklinde olan bir doku parçası çıkarması da mümkün olmayacaktır. No Touch Lazer uygulaması yapılacağı sırada gözünüze kesinlikle bir cihaz teması yapılmaz ve gözünüze dokunulmayacaktır. Lazer kullanılarak yapılan bir uygulamadır. Bu uygulama özellikle tedavi evresinde gözlerine dokunulmasını istemeyen kişiler tarafından tercih edilen bir yöntem şeklindedir. Bu yöntem kullanılarak kişilerin hipermetropi, astigmat ve miyop gibi rahatsızlıkları kısa süre içerisinde tedavi edilebilmektedir.

No Touch Lazer Yönteminin Diğer Yöntemlerden Farkı Nedir?

Göze işlem yapılacağı sırada her işlemde uygulama yöntemi değişim gösterebilmektedir. No Tocuh Lazer uygulaması belirtmiş olduğumuz gibi astigmat, hipermetrop ve miyop gibi uygulamaların yapılacağı sırada kullanılmakta olan bir uygulamadır. Klasik yöntemler yapılacağı sırada kişinin gözündeki kornea dokusu özel bir bıçak kullanılarak veya lazer kullanılarak kesilir ve tedavi edilmektedir.

No Touch Lazer uygulaması yapıldığı evrede ise kesi gibi durumlar meydana getirilmeden yapılacak olan tedavi sadece tek bir adımda gerçekleşmektedir. Bu işlem yapılacağı sırada uzakta yer alan bir ışık kaynağına 50 saniyeden daha kısa süre bakmanız yeterli olacaktır. Uygulama sayesinde özellikle ameliyatlarda gerçekleşen riskler sıfıra inerek çok rahat şekilde işlem yapılarak tedavi yerine getirilebilmektedir.

Kimler No Touch Lazer Yaptırabilir

Kimler No Touch Lazer Yaptırabilir?

No Touch lazer uygulamasını bütün göz rahatsızlıklarında yaptıramazsınız. Aynı zamanda uygulamayı herkesin de yaptıramayacağını söyleyebiliriz. Peki, kimler No Touch lazer yaptırabilir? Bu uygulama gözünün yapısı olan uygun olan hipermetrop, miyop ve astigmat rahatsızlıkları bulunan kişilerde uygulanabilmektedir. Bu rahatsızlıklara sahip olan kişiler göz yapılarının uygun olması durumunda No Touch Lazer uygulamasını yerine getirebilmektedir. Yani yakın veya uzak olarak görme problemleri olan kişiler tedavi için en uygun adaylar şeklindedir.

No Touch lazer uygulaması göz korneası ince olan ve kornea yüzeyinin normale göre daha dik olan kişiler de etkili olmaktadır. Klasik yöntemler ile bu tarz göz yapısına sahip olan kişiler sorunlarından kurtulamazken, No Touch Lazer yöntemi sayesinde göz tipi bu şekilde olan kişiler de bu sorunlarından çok rahat bir şekilde kurtulabilmektedir. Uygulamayı yaptırmak isteyen kişiler 18 yaşını doldurdukları ve belirtmiş olduğumuz durumlara sahip oldukları takdirde bu uygulamayı çok rahat şekilde yerine getirebilmektedir.

No Tocuh Lazer uygulamasının kornea kalınlığı uygun olmayan kişilerde çok rahat bir şekilde uygulanabiliyor olması işlemin yaptırılacağı sırada tedavinin daha rahat yerine getirilmesini sağlamaktadır. Uygulama sayesinde bu zamana kadar kurtulamadığınız göz problemlerinizin büyük bir bölümünden kurtulabilme imkanına sahip olursunuz.

No Touch Lazer Uygulaması Nasıl Yaptırılır?

No Touch uygulaması yeni yapılmaya başlayan lazer uygulamaları arasında yer almakta olduğu için insanlar genellikle bu uygulamayı nasıl yaptıracaklarını merak etmektedir. Bu uygulama yapılacağı sırada ilk etapta gözünüze anestetik özelliğe sahip olan bir damla damlatılır ve bu şekilde uygulamanın yapılacağı sırada herhangi bir ağrı hissedilmemektedir. Tedavinin yapılması sırasında aynı zamanda gözünüze bir cihaz teması da uygulanmamaktadır. Kullanılmakta olan lazer cihazından çıkmakta olan ışınlar sayesinde göze doğrudan tedavi uygulaması yapılmaktadır. Aynı zamanda tedavi sonrasında gözünüzün kapatılmasına da gerek kalmamaktadır.

No Touch lazer uygulaması yapıldıktan sonra kişi iki gözü de açık bir şekilde evine gidebilme imkanına sahip olmaktadır. Bu uygulama aynı tedavi seansı yapıldığı sırada iki göze birden yapılabilmektedir. Yalnız eve gittikten sonra ortalama 36 saat sürecek şekilde gözlerinizde kızarma, batma, yoğun ışıktan rahatsız olma ve televizyonda yer alan küçük yazıları bulanık görebilme gibi durumlar meydana gelebilmektedir. Bu tarz komplikasyonlar gayet normaldir. Fakat 36 saatten fazla sürdüğü takdirde mutlaka doktorunuzla iletişime geçerek durum hakkında bilgi verme yoluna gitmeniz gerekmektedir.

Uygulamanın yapılmasında sonra birkaç gün süreyle ortalama olarak 4 gün süre verilmektedir. Kişinin bilgisayardan çalışmaması veya araç kullanmaması gerekir. Bunun için işi bu şekilde olan kişilere rapor da verilebilmektedir. Bu tarz bir durumunuz varsa mutlaka doktorunuza belirtmeniz gerekir.

No Touch Lazer Yönteminin Avantajları

No Touch Lazer Yönteminin Avantajları

No Touch lazer uygulamasını kişiye sunmuş olduğu birçok avantaj bulunmaktadır. No Touch lazer yönteminin avantajları şu şekildedir:

 • Bu uygulamanın yapıldığı sırada göze herhangi bir cihazdan temas olmadığı için gözünüzde bir sorun olmadan yerine getirilebilmektedir.
 • Uygulama diğer uygulamalar gibi saatler sürmez sadece saniyeler içerisinde işlem yerine getirilebilmektedir.
 • Gözünüzden parça çıkarılmaz, çizilmez ve gözünüzden zar kaldırılmamaktadır.
 • Tedavinin uygulandığı noktada herhangi bir ağrı duymanız gibi bir durum yaşanmamaktadır.
 • Uygulama iki göze birden aynı seans içerisinde yapılabilmektedir.
 • Tedavinin yapılmasından sonra gözleriniz kapanmayacağı için işlem sonrasında görme problemleriniz meydana gelmeyecektir.
 • Kornea yapısı ince olan kişilere de çok rahat şekilde uygulanabilmektedir.
 • Klasik işlemlerde meydana gelmekte olan zar altında hücre birikmesi veya zar kırışması gibi durumlar meydana gelmeyecektir.
 • Hipermetrop, miyop ve astigmat gibi rahatsızlıkları bulunan kişilere çok rahat şekilde uygulanabilmektedir.
 • İşlemin yapılmasından sonra göz kuruluğu gibi durumların meydana gelme ihtimali çok düşüktür.
 • İşlemi yaptırdıktan 7 gün sonrasına kadar havuza veya denize girebilme imkanınız bulunmaktadır.
 • Göz uygulamalarında enfeksiyon ihtimalinin en düşük olduğu uygulamaların arasında yer alır. Özellikle cihaz ve el teması olmaması bu imkanı sağlamaktadır.

No Touch Lazer ücreti belirttiğimiz gibi 1.800 TL ile 5.000 TL fiyatları arasında değişmektedir. Fiyatları belirleyen unsurlar hastanelerin kendi fiyat politikalarıdır. Aynı zamanda operasyon öncesi olacağınız muayene için de belli bir miktarda ücret ödemeniz gerekebilmektedir. Bütün bu toplam masraflar işlemi yaptıracağınız hastaneden hastaneye değişmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.