Pişik Kremi Maskesi Suna Dumankaya

0
262
pişik kremi maskesi suna dumankaya

Pişik Kremi Maskesi Suna Dumankaya

Pişik kremi maskesi Suna Dumankaya tarafından hazırlanan bir tariftir. Pişik kremi maskesi, günümüzde cilt bakım sektörünün en vazgeçilmez maskelerinden biri haline geldi. Pişik kremi maskesi birçok cilt problemlerinin giderilmesinde ve tedavisinde çok etkilidir. Kozmetik sektöründe bulun diğer ürünlere nazaran daha az maliyetli olduğundan dolayı birçok kadın tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Yurt dışında çok sık kullanılan pişik kremi maskesi Suna Dumankaya tarafından hazırlanan tarifi ile ülkemizde de yavaş yavaş tanınmaya başladı. Cilt için yenileyici özelliği bulunan özellikle de sivilce izleri ve güneş yanıkları için çok etkilidir. Aynı zamanda içerisinde bulunan çinko oksit ile cildi yenileme özelliği vardır.

Pişik Kremi Maskesinin Malzemeleri

Pişik Kremi Maskesinin Malzemeleri

Pişik kremi Maskesi Suna Dumankaya tarifine göre gerekli malzemeler:

 • Pruzon içeren 1 tatlı kasığı pişik kremi
 • 1 tatlı kaşığı ile gül yağı
 • Son olarak 1 tatlı kaşığı ile avokado yağı

Pişik kremi Maskesinin Hazırlanışı ve Uygulaması

Küçük ve derin bir kabın içerisine 1 tatlı kaşığı pişik kremi, 1 tatlı kaşığı gül yağı ve son olarak 1 tatlı kaşığı avokado yağını eklenerek güzelce karıştırılır. Hazırladığınız bu karışım cilde uygulanır. Yaklaşık 15- 20 dakika arasında pişik kremi maskesinin kuruması beklenir. Ciltte 15- 20 dakika beklemiş olan pişik kremi maskesi ılık su ile güzelce yıkanarak hiçbir kalıntı kalmayana kadar temizlenir.Pişik kremi maskesi uygulanmadan önce cildinizi temizleyerek maskeye hazır bir hale getirilmesi pişik kremi maskesinin daha etkili sonuçlar vermesini sağlayacaktır.

Pişik kremi Maskesi Yüze Sürülür Mü?

Pişik kremi Maskesi Yüze Sürülür Mü?

Pişik kremlerinin genellikle bebek ciltleri için üretilmiş ürünler olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Bu nedenle kremin içerisinde bulunan bütün bileşenler de bebek cildinin hassasiyeti göz önünde bulundurularak üretilmiştir. Bu nedenle hassas bir cilt yapısına sahip olan insanların bu pişik kremlerini kullanmalarında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Peki pişik kremi maskesi yüze sürülür mü?  Bebekler için hassas bir şekilde üretilen bu ürün yüz bölgesi için de gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Her gün yüze pişik kremi uygulamak herhangi bir yan etkiye ya da bir alerjik reaksiyona neden olmamaktadır. Pişik kremi maskesinin cilde olan faydaları da oldukça fazladır. Yapılan araştırmalar pişik kreminin yetişkinler tarafından yüze maske olarak uygulamasının cilt için önemli ölçüde faydalar sağladığını göstermektedir.

Pişik Kremi Maskesinin En Önemli Faydaları

Pişik kremi maskesi Suna Dumankaya tarafından hazırlanan bu tarif herhangi bir alerjik reaksiyona sebep olmadığı gibi birçok faydası bulunmaktadır. Peki pişik kremi maskesinin en önemli faydaları nelerdir?

 • Cildinizin ihtiyacı olan gerekli vitaminleri temin ederek cildin daha sağlıklı bir yapıya ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar.
 • Cildinizi besleyerek ciltte çeşitli sebeplerden dolayı oluşan güneş lekeleri ya da diğer çeşitli izlerin yok edilmesi ve giderilmesi açısından oldukça etkilidir.
 • Yine cildinizde meydana gelen ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünün azalmasına yardımcı olur.
 • Cildinizdeki genişlemiş gözenekleri küçültmede önemli bir rol oynamaktadır.
 • Cildinizde meydana gelen sivilce ve akneleri iyileştirici özelliğe sahiptir ve yeni sivilce ve aknelerin oluşumlarını da büyük ölçüde engeller.
 • Pişik kreminin cilt için en önemli faydaları arasında hiç şüphesiz cildi onarması gelmektedir. Cildinizde onarılmaya ihtiyaç duyan kızarıklıklar, tahrişler, sıcak havalar sebebi ile yanaklarda oluşan isilik görünümlü tahriş durumu gibi ortaya çıkan sorunlar, pişik kremi ile beslenerek onarıldığı zaman cildiniz çok daha bakımlı ve canlı bir görünüme kavuşur.
 • Pişik kremi cildinizin en alt tabakasını bile besleyici bir özelliği olduğu için cildin derinden beslenerek daha ışıltılı ve daha parlak bir görünüme kavuşmasına katkıda bulunur.
 • Pişik kreminin cilt üzerinde gösterdiği bir diğer olumlu etki ise ciltteki pürüzlerin giderilmesine yardımcı olmasıdır. İçinde bulunan çeşitli vitaminler ve mineraller sayesinde ciltte oluşan lekelenmeleri ve pürüzleri giderici etkiye sahiptir.

Pişik Kremi Maskesinin Cilde Diğer Faydaları

 • Cildinizde oluşan koyu lekelerin renginin açılmasını sağlar.
 • Cildi derinden besleyerek cildin çok daha canlı ve taze görünmesine yardımcı olur.
 • Ciltteki kırışıklıkların azalmasında etkilidir.
 • Cilde canlılık kazandırır.
 • Ciltte mevcut olan ton eşitsizliğini ortadan kaldırarak cildin tonunu dengeler.
 • Cildin yüzeyini tazeleyip yenileyerek ciltte meydana gelen hasarları onarır.
 • Cilt onarıcı özelliği ile cildin yenilenmesini sağlar.
Cilt Bakımı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilt Bakımı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Daha parlak ve ışıl ışıl görünen bir cilt istiyorsanız verdiğimiz pişik maskesi dışında uygulamanız gereken birkaç şey daha bulunuyor. Cildinizin yenilenmesi için sağlıklı beslenmeye dikkat etmeniz çok önemli. Sigara kullanımı, çevresel etmenler, rüzgar, güneş ve daha birçok şey cilt yapınıza zarar verebilir. Cildiniz zarar gördüğünde sağlıksız bir şekilde görünür ve siyah nokta ya da sivilce gibi kötü görüntü oluşturan problemler meydana gelir. Düzenli bir cilt bakımı yaptığınızda cildinizin daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Belki biraz zaman alır fakat belirli bir rutin oluşturursanız ve usanmadan devam ettirirseniz güzel bir cilde sahip olacağınıza emin olabilirsiniz. Cildinizi yağ, ter ve kirden uzak tutmak için düzenli olarak bakım yapmalısınız. Gözeneklerin tıkanmasını önlemek için bu oldukça önemlidir. Sabah uyandığınızda yapacağınız ilk şey yüzünüzü iyi bir yüz temizleyicisi ile yıkamaya özen gösterin. Yıkama işleminden sonra bir parça pamuğa tonik dökün ve yüzünüze uygulayın. Bu şekilde bir rutin oluşturduğunuzda cildinizin eskisinden daha canlı olduğunu siz de göreceksiniz.

Bunlar dışında cilt bakımında en önemli faktörlerden bir diğeri ise beslenmedir. Sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturduğunuzda cildinizin daha parlak olduğunu fark edebilirsiniz. Bu sebeple beslenmenize dikkat etmeniz sizin için faydalı olacaktır. Söylediklerimize dikkat eder ve Suna Dumankaya’nın pişik kremi maskesini uygularsanız siz de güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.