Polivit Nedir? Polivit Şurup Ne İşe Yarar?

0
230
Polivit Nedir?

Polivit Nedir?

Polivit nedir sorusu bu şurubu kullanmak isteyen kişiler tarafından .ok merak edilmektedir. Günümüzde destekleyici şurup ve ürünler son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılmaktadır. Bağışıklık sisteminin her zaman yüksek dirence sahip olabilmesi için ihtiyaç duyulan vitamin ve minerallerin takviyesini sağlayan şuruplardan birisi de bu Polivit şurup ürünüdür. Adından da belli olduğu üzere şurup kategorisinde yer alan bu ürün, ağız yolu ile alınan bir ilaçtır. İlaçlar arasında vitaminler grubuna giren Polivit şurubun temel olarak dengeli biçimde bir araya getirilen vitaminlerden oluşan bir içeriği bulunmaktadır. Özellikle çocuklar için de güvenle kullanımı gerçekleştirilebilecek vitamin takviyesi sağlayan ilaçlardan bir tanesidir.

Şurup Ne İşe Yarar?

Polivit Şurup Ne İşe Yarar?

Vitaminlerden oluşan bir içeriğe sahip olan Polivit şurup, tüm vitaminlerden dengeli bir orana sahiptir. İçeriğinde yer alan tüm vitaminlerin oranları ise 2 yaş ile 12 yaş aralığında olan çocukların 1 günlük vitamin ihtiyaçlarını karşılamayı sağlayacak biçimde düzenlenmiştir. İlacın etken maddesi vitamin kompleksinden oluşmaktadır.

Polivit Şurup Hangi Durumlarda Kullanılır?

Polivit Şurup Hangi Durumlarda Kullanılır?

Vitamin takviyesi olarak geliştirilmiş olunan Polivit şurup ile özellikle gelişim döneminde olan çocukların fiziksel gelişimine katkı sağlanabilmektedir. Günümüzde son derece yoğun şekilde kullanılan vitamin takviyeleri arasında bulunan Polivit şurubun kullanımı özellikle beslenme bozukluğu bulunan çocuklar için kullanımı önerilmektedir. Bu tip bir problemi bulunan çocuklarda meydana gelen büyüme ve gelişme gecikmesi sorunlarının önlenmesi amacı ile kullanılmaktadır. Ayrıca çocuklarda ortaya çıkan ani kilo kaybı gibi sağlığını ciddi seviyede riske edebilecek sorunlara karşı dinamik bir çözüm sağlaması amacı ile kullanımı gerçekleştirilmektedir.

Günümüzde toplum genelinde mevcut olan sağlıksız ve dengesiz beslenme alışkanlıklarına bağlı olarak vücutta meydana gelebilecek sağlık sorunlarına karşıda mutlaka düzenli olarak kullanımının gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu gibi durumlarda vücutta çeşitli sağlık sorunları ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Bunun önüne geçilebilmesi için periyodik olarak Polivit şurup kullanımı gerçekleştirilebilmektedir. Polivit şurubun içeriğinde yer alan güçlü vitamin kompleksleri sayesinde vücudun tüm ihtiyaçları karşılayabilir. Bu sayede sağlığın ve bağışıklık direncinin dinamik biçimde korunması sağlanabilmektedir. Günümüzde uzman doktorlar tarafından hamilelik ve emzirme dönemlerinde de anne tarafından Polivit şurupla vitamin desteği almaları tavsiye edilmektedir. Özellikle bu süreçte anne bağışıklık direncinin ciddi seviyede zayıflamasına neden olabilecek yıpratıcı etkilerin söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle bu tip bir vitamin takviyesi hem anne sağlığı hem de bebeğinin sağlığı açısından büyük bir önem taşımaktadır.

Kilo problemleri veya sağlık sorunları nedeni ile yapılan özel diyete bağlı olarak meydana gelen vitamin yetersizlikleri içinde Polivit şurup kullanımının gerçekleştirilmesi mümkündür. Bununla birlikte olağan ve sağlıklı beslenme düzeninin desteklenmesi amacı ile de kullanımı gerçekleştirilmektedir.

Polivit Şurup İçeriği Nelerdir?

Polivit Şurup İçeriği Nelerdir?

İçeriğinde yer alan vitamin kompleksi sayesinde vücuttaki vitamin eksikliklerinin giderilmesini sağlar. Dolayısı ile günümüzde sıkça merak edilen Polivit şurup ne işe yarar sorusunun yanıtı tamamen sağlıklı bir vitamin takviyesi olduğu yönünde olacaktır. Sağlıklı bir vücutta bulunması gereken tüm vitaminlerin, dengeli seviyede olmasının sağlanması açısından dinamik biçimde kullanımı gerçekleştirilebilmektedir. Polivit şurup içeriğinde yer alan vitamin kompleksi;

 • Vitamin A 1500 IU
 • Vitamin B1 (1mg)
 • Vitamin B2(Sodyum Fosfat/1.2 mg)
 • Vitamin B6(2 mg)
 • Nikotinamid (PP/ 7 mg)
 • D-Pantenol (3 mg)
 • Vitamin C(25 mg)
 • Vitamin D3 400 IU
 • Vitamin E(5 mg)

Şeklindeki vitamin gruplarından oluşmaktadır. İçeriğindeki uygun miktardaki zengin vitamin kompleksi sayesinde çocukların vücut gelişimi ve bağışıklık direnci kazanımı açısından son derece önemli katkılar sağlamaktadır. Bu nedenle çocuk sağlığı uzmanları tarafından da kullanımı tavsiye edilmektedir.

Polivit Şurup Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm ilaçlar için olduğu gibi Polivit şurup kullanımı sırasında da mutlaka dikkat edilmesi gereken önemli hususlar bulunmaktadır. Farklı ilaç kullanımı, genel tıbbi durum ve daha pek çok farklı değişkene göre bu ilacın kullanımı çeşitli komplikasyonlara yol açabilir. Bu nedenle Polivit şurubun kullanma talimatında yer alan uyarılara dikkat edilmelidir.

 • İlaçta yer alan etken maddeleri ve vitamin kompleksine karşı aşırı hassasiyet bulunması
 • Hamilelik ve emzirme döneminde uzman doktora başvurulmalı
 • Aşırı dozda kullanımı neticesinde “Hipervitaminoz” kaynaklı yan etkiler ve komplikasyonlar yaşanması
 • Alerjik deri döküntüleri
 • Mukoza ülserasyonları
 • Sıcaklık ve baygınlık hissi(nadiren)
 • Karın ağrısı,
 • Nefes alma güçlüğü
 • Kurdeşen
 • Dil, dudak ve yüzde şişlik

Şeklinde etkiler görülebilir. Bu gibi durumlarda ilacın kullanımı noktasında daha hassas ve dikkatli hareket edilerek, gerekli durumlarda uzman doktor desteğine başvurulması gerekmektedir.

Polivit Şurup Nasıl Kullanılır?

Polivit Şurup Nasıl Kullanılır?

Polivit nedir sorusu gibi nasıl kullanılması gerektiği de merak edilmektedir. Vitamin kompleksi olan Polivit şurup kullanımı mutlaka uzman doktora tavsiyesine uygun olarak gerçekleştirilmelidir. Özellikle uzman doktor tarafından Polivit şurubun reçete edilmiş olması gibi bir durum söz konusu ise günlük kullanım dozlarına riayet edilmesi gerekmektedir. Bunun dışında her kullanım öncesinde şurup şişesinin mutlaka iyice çalkalanmasına dikkat edilmelidir.

Doğru ve uygun dozda alımının gerçekleştirilmesi noktasında mutlaka bir ölçüm kabı ya da ölçüm kaşığı ile kullanımının gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Yemek kaşığı ile kullanımı ölçü sorunlarına neden olarak aşırı doza yol açabilmektedir. Günlük kullanımı yaş grubuna göre değişkenlik göstermektedir. Her bir ölçüsü 5 ML olarak belirlenmiştir. Buna göre; 1 ile 5 yaş çocuklar için günlük 1.5 ölçek (7.5 ml), 5 yaş çocuklar ve erişkinler için 2 ölçek (10 ml) olarak günlük doz sınırları belirlenmiştir. Gebelik dönemindeki kadınlar ve emziren anneler içinde günlük 2 ölçek kullanım önerilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.