Rennie Duo Süspansiyon

0
181
Rennie Duo Süspansiyon

Rennie Duo Süspansiyon

Mide problemleri toplum genelinde yüksek seviyede görülen sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Zararlı beslenme alışkanlıkları, günlük beslenmenin düzensizliği, spor yapmama ve genel tıbbi durum gibi farklı etkenlere bağlı olarak ciddi mide problemleri ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Midede meydana gelen problemlere bağlı olarak gündelik yaşantıda olumsuz etkiler gözlemlenebilmektedir. Yaşam kalitesini düşürebilen bir sağlık sorunu olan mide problemlerine karşı günümüzde geliştirilmiş olan pek çok ilaç bulunmaktadır. Bu ilaçlar sayesinde mide sorunlarını önleyici ve yanı sıra tedavi edici etkiler oluşturulabilmesi mümkündür. Günümüzde uzman doktorlar tarafından da mide problemi bulunan hastalara sıkça tavsiye edilen ilaçlar arasında Rennie Duo Süspansiyon öne çıkıyor.

Rennie Duo Süspansiyon Nedir

Rennie Duo Süspansiyon Nedir?

Günümüzde Türkiye’de de mide sorunlarına karşı yaygın olarak kullanılan Rennie Duo Süspansiyon isimli bu ilaç mide asidinin ağıza geri gelmesi şeklindeki mide sorunlarına yönelik rahatlatıcı ve tedavi edici etken olarak kullanılmaktadır. Mide asidinin ağıza geri gelmesi, mideden yemek borusuna mide içeriğinin geri kaçması şeklinde belirtilen tıbbi adı “Gastroözofageal Reflü” belirtilerinin ve şikayetlerinin ortadan kaldırılması amacı ile kullanılmaktadır. Özellikle bu mide sağlığı sorununa yönelik olarak geliştirilmiş olan ilaç mide ağrıları, mide yanması, midede aşırı doluluk hissiyatı, hazımsızlık, bulantı, şişkinlik ve istifra gibi midedeki asit seviyesinin yükselmesi şeklindeki semptomların giderilmesinde etkili sonuçlar sağlamaktadır.

Rennie Duo Süspansiyon isimli ilacın 1 ölçek yani 5 ML olarak kullanılması gerekmektedir. Bu miktardaki her bir ölçeğinin içeriğinde 600 mg kalsiyum karbonat, 70 mg magnezyum karbonat ve 150 mg sodyum aljinat bulunmaktadır.

Rennie Duo Nasıl Kullanılır?

Mide problemlerinize karşı etkili bir tedavi ve semptom önleyici niteliğine sahip olan Rennie Duo Süspansiyon kullanımı sırasında mutlaka uzmanlar tarafından tavsiye edilen ölçülerde kullanıma dikkat edilmelidir. İlacın kullanımı sırasında herhangi bir olumsuz durumla karşı karşıya kalmamak ya da ilacın tam etki gösterememesi gibi bir sorun yaşanmaması için mutlaka kullanım talimatına uygun şekilde kullanım gerçekleştirilmelidir. Bu nedenle Rennie Duo Süspansiyon’un kullanımına ilişkin olarak belirtilen doz seviyesine dikkat edilmelidir.

Rennie Kullanmadan Önce Dikkat edilmesi Gerekenler

Rennie Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde yaşanan gastroloji rahatsızlarına yönelik olarak ortaya çıkan semptomların yok edilmesinde son derece etkili bir ilaç olan Rennie Duo Süspansiyon isimli ilacın içeriğinde bulunan maddeleri dolayısı ile kullanımı sırasında hassas şekilde hareket edilmesi gerekmektedir. Özellikle de ilacın kullanımına ilişkin olarak tamamen bilimsel araştırmalara bağlı olarak tespit edilmiş olası yan etkiler ve risklere dair bilgi edinmeniz çok önemlidir. Bazı fizyolojik durum ve genel sağlık durumu etkenlerine göre bu mide ilacının kullanımında dikkatli olmanız çok önemlidir. Özellikle uzun süreli kullanımda ya da önerilen miktarın üzerinde kullanımında herhangi bir şekilde olumlu sonuç alınamaz veya etkisi düşük seviyede kalır ise mutlaka uzman doktor desteği alınmalıdır. İlacın kullanımı sırasında aşağıda belirtilen hususların geçerli olması halinde mutlaka uzman doktora başvuruda bulunmalısınız.

 • İleri seviyede böbrek yetmezliği ve böbrek fonksiyon bozukluğu
 • İdrar kalsiyum seviyesi dengesizliği
 • Hemoroid yani basur, kabızlık ve sarkoidoz(birden fazla etkileyen iltihabi hastalık)
 • Kronik mide bağırsak hastalığı
 • Süt ve süt ürünlerinin kullanımının yüksek seviyede olması

Rennie Duo Süspansiyon Hangi Durumlarda Kullanılamaz?

İlacın kullanımı sırasında herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmamak ve daha güvenli bir kullanım gerçekleştirebilmek için belirtilen durumlara dikkat etmelisiniz. Bu kapsamda da aşağıdaki durumlarda kesinlikle kullanımından kaçınmalısınız.

 • İlacın içeriğinde bulunan magnezyum, karbonat ve sodyum minerallerine karşı aşırı duyarlılık
 • Kan veya idrar kalsiyum seviyesinin yüksekliğine neden olan sağlık sorunları
 • Böbreklerde kalsiyum birikintisi ya da böbrek taşı
 • İleri seviye böbrek yetmezliği
 • Kan fosfat seviyesinin düşmesi,
 • Gebelik ve emzirme
 • Araç ve makine kullanımı
 • Farklı rahatsızlıklara ilişkin periyodik ilaç kullanımı (böyle bir durumda bu ilaçlardan minimum 2 saat sonra alınmalı)

Şeklindeki durumlarda Rennie Duo Süspansiyon kullanımı gerçekleştirilmemesi büyük bir önem taşımaktadır.

Rennie Duo Süspansiyon Kullanımı

Rennie Duo Süspansiyon Kullanımı

Rennie Duo Süspansiyon kullanımı öncesinde şurubun içerisinde yer alan şişenin iyice çalkalanmasına dikkat edilmelidir. İyice çalkalandıktan sonra kapağında yer alan ölçeğinden yardım alınarak, mide problemine istinaden tavsiye edilen ölçekte kullanımının gerçekleştirilebilmesi mümkündür. Doğrudan içilerek, uygulanmaktadır. Uygulama süreleri ise uzman doktor tarafından belirlenir. İlacın uygulamasına ilişkin olarak uzman doktor tarafından kişiye özel bir durum belirlenmemiş durumda ise 14 günlük periyotta kesintisiz olarak uygulama gerçekleştirilmelidir. 14.günün sonunda herhangi bir başarılı sonuç alınamamış ise uzman doktora başvuruda bulunulmalıdır.

Rennie Uygun Doz

Rennie Duo Süspansiyon kullanımı için kullanım talimatında belirtilen doza uygun şekilde kullanım gerçekleştirilmelidir. Buna göre Yetişkinlerde ve 12 yaşından büyük olan çocuklarda kullanım dozuna ilişkin detaylı bilgiler kullanma talimatnamesinde yer almaktadır. Uzman doktor tarafından yaşanan mide sorununa ilişkin olarak farklı bir dozda kullanım tavsiye edilmediği müddette belirtilen standart doz uygulanmalıdır. Buna göre 12 yaşından büyük çocuklarda ve yetişkinlerde standart doz 2 ölçek olarak günlük 10 ML’dir. Her bir 1 ölçek 5 ML dozda olacak şekilde gün içerisinde ana öğünlerin 1 saat sonrasında ve gece uykusundan önce alınması önerilir.

Midede veya göğüs bölgesinde mide problemine bağlı olarak yanma şikayetlerinin bastırılamaması halinde ise ilave 2 ölçek yani 10 ML doz daha kullanım gerçekleştirilebilmektedir. Rennie Duo Süspansiyon kullanımı günde 12 ölçeğe kadar kullanılabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.