Saç Beyazlamasını Engelleyen Şampuan

0
244
saç beyazlamasını engelleyen şampuan
saçların beyazlamasını engellemek artık çok kolay

Genel olarak saç beyazlaması yaşın ilerlemesiyle sonra ortaya çıkmaktadır. Ancak yine de bazı kişiler üzerinde gençlik dönemlerinde saç beyazlaması meydana geldiği görülmektedir. Saç tellerinde saça rengini vermekte olan melanin adında bir pigment bulunmaktadır. Melanin ise bir arada olmasını sağlayan bir sıvı vardır. İnsanın yaşı ilerlemesiyle birlikte bu sıvının azaldığı ve kaybolmaya yüz tuttuğu görülür. Erken yaşlarda saçlara beyazlama sorunu ile karşılaşan insanlar hemen piyasa içerisindeki saç beyazlamasını önleyici şampuanları kullanmaya başlar. Bu şampuanların ise her birisi farklı düzeylerde etki göstermektedir. Ancak bu şampuanlar arasında saçların beyazlamasını önleyen gerçek şampuanlarda bulunmaktadır. Bir takım şampuanlar ise bu vaadini yerine getirememiştir.

Saç Beyazlamasını Engelleyen Şampuan ve Losyonlar

Saç beyazlamasını önlemeye karşı kullanılabilecek ürünlerden bir diğeri ise, Ozoderm Grey Hair Saç Beyazlığı giderici Şampuan ve Losyonudur. Aynı şekilde bu ürününde losyon ve şampuan şekli bulunmaktadır. Her ikisi de aynı anda kullanılması göstermiş olduğu etkisini artırır.


Moliva Grey Away


Saç beyazlamasına karşı kullanılmakta olan Moliva Grey Away bu ürünlerden bir tanesidir. Şampuan olduğu gibi Losyon şeklini almış çeşidi de bulunmaktadır. Ürün saçlar üzerinde boyama şeklinde bir etkisini göstermektedir. Birçok kişinin ürünü kullanmasından sonra memnun kaldığı yönünde yorumları mevcuttur. Saçlarınız koyu bir renge sahip olana dek her gün bu ürünün kullanımı yapılmalıdır. Daha sonraki sürede ise saçların renginin korunması adına haftada bir kaç sefer kullanmaya düşürebilirsiniz.

Petal Fresh

Lavanta özlü bu şampuan saç beyazlamasını engelleyen pratik bir kullanıma sahiptir. Normal şampuanlar ile aynı işlevi görmediği için normal şampuandan önce kullanılır. 15 dakika kadar saçınıza masaj yapar gibi uyguladıktan sonra normal şampuan ile saçınızı tekrar yıkayabilirsiniz. Petal Fresh şampuan  genç yaşlarda saç beyazlamasını engellemesi ile bilinir.

Kuşburnu

Kuşburnu sadece sıcak içecek olarak içilmez. Saçlara uygulanacak kuşburnu karışımları ile losyonlar beyazlamayı engeller. Kuşburnu içeren losyonlar ile saç beyazlamasının önüne geçilebilir. Şampuandan önce uygulanan losyonlar ortalama 20 dakika saça masaj yaparmışcasına uygulanır. Böylelikle saçların orijinal rengi korunmuş ve beyazlamanın önüne geçilmiş olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.