Saç Uzatan Şampuan

0
248
saç uzatan şampuan

Saç Uzatan Şampuan

Saçlar her kadın için çok ciddi bir önem arz etmektedir. Herkesin bu noktada saçlarının sorunsuz uzamasına ve sağlıklı bir görünüme sahip olmasına dikkat ettiğini görebiliyoruz. Saçlarınızı uzatmak istediğiniz zaman ise kullandığınız bakım ürünlerinden şampuanlarınıza kadar her şey bu noktada önem arz edecektir. Saç uzatan şampuan evresinde kadınların en fazla merak etmiş olduğu nokta ise gerçekten böyle bir şampuanın var olup olmadığı noktasıdır. Bu evrede araştırmalar yapıldığı zaman bazı şampuanların sahip olduğu içerikleriyle beraber saçın normale göre daha hızlı şekilde uzamasında etkili olduğunu görebiliyoruz.

Sağlıklı Bir Saç Ayda Kaç Cm Uzamalıdır?

Her kadının saç uzayış hızı normalde değişim göstermektedir. Bu evrede saçlarınızın 1 ay içerisinde uzamış olduğu ortalama ise 1,25 cm şeklinde olacaktır. Saçlarını uzatmak isteyen kişiler ise; sorunsuz bir şekilde uzama ve sağlıklı bir görünüm istiyor olsa da genellikle bu uzamanın üzerinde bir uzama istemektedir. Bazı kadınlar saçlarının her bölümünün farklı şekilde uzadığını düşündüğünü görüyoruz. Fakat bu doğru bir düşünce biçimi değildir. Saçlarımızın her bölümü aynı oranda uzama göstermektedir. Bunu özellikle kakül kestirenler yaşamaktadır. Saçlarına kakül kestiren kişiler kestirdikten sonra sadece 1 – 2 hafta içerisinde kakülünün uzadığını düşünüp üzülmektedir. Fakat bu durum kakülle alakalı bir durum değildir. Genel olarak saçınız o kadar uzama göstermiştir.

Saç Uzatma Özelliğine Sahip Olan Şampuanlar

Bazı şampuanların içeriğinde yer alan maddeler sizin saçınızın daha hızlı ve sorunsuz şekilde uzamasına yardımcı olmaktadır. Saç uzatma özelliğine sahip olan bu şampuanlar sayesinde saçlarınız daha hızlı uzayacağı gibi aynı zamanda saçlarınızın yapısı da daha sağlıklı olacaktır. Yani uzama işlemi hem sağlıklı hem de hızlı bir şekilde gerçekleşecektir. Hızlı saç uzatma özelliğine sahip olan şampuanlar ise karşımıza şu şekilde çıkmaktadır:

loreal paris elseve dream long onarıcı bakım şampuanı

L’Oreal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı

L’Oreal Paris Elseve tarafından üretilmiş olan bu yeni seri şampuan saçlarının uzama hızından şikayetçi olan kadınlar için kurtarıcı niteliğinde olan bir şampuandır. Özellikle zayıf yapıda ve dökülen saçlarınızdan şikayetçiyseniz bu şampuanı kullanmanız sizlere birçok alanda avantaj sağlayacaktır. Şampuanın içerisinde yer alan vitaminler saçlarınızı besleyeceği için daha hızlı şekilde uzamasına yardımcı olacaktır. Şampuanın içeriğinde hint yağı, keratin ve vitaminler bulunmaktadır.

saç uzatan şampuan restorex

Restorex

Restorex’in içeriğinde bulunan sarmaşık bitkisi yüzyıllardır güzellik kürlerinin içerisinde yer almakta olan bir bitkidir. Saçlarda ve saç derisinde çok iyi bir etkisi bulunan bu bitki saçların hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasına da yardımcı olur. Şampuanın saçları hızlı bir şekilde uzatma özelliği bulunduğu gibi bunun yanı sıra saçlarınızda yıpranma gibi sorunlar bulunuyorsa bu sorunların ortadan kalkmasına da yardımcı olmaktadır. Saçlarınızı uzatma döneminde onarılmasını ve sağlıklı bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız bu şampuanı mutlaka tercih etmeniz gerektiğini söyleyebiliriz.

bioblas yavaş uzayan saçlar için

Bioblas Şampuan Yavaş Uzayan Saçlar İçin

Bioblas ilk evrede saç dökülmesi gibi sorunların ortadan kalkması için farklı şampuan seçeneklerinin üretimini yapmıştır. Şampuan markası dünya genelinde en fazla tercih edilen şampuan olduğu gibi kullanım amacı olarak saç uzatma özelliğine de sahip olan bir şampuandır. Şampuanın sahip olduğu özellikleriyle beraber özellikle saç uzatma alanında kullanılıyor olması daha fazla dikkat çekmesini sağlamaktadır. Saçlarınızın yavaş uzamasından şikayet ettiğiniz zamanlarda saç uzatan şampuan Bioblas’ın bu yavaş uzayan saçlar için özel ürettiği şampuanını da tercih edebilirsiniz.

bioxcin quantum sağlıklı uzama şampuanı

Bioxcin Quantum Sağlıklı Uzama Şampuanı

Saçlarınızın uzadığı sırada sağlıklı bir görünüme sahip olmasını ve normale göre daha hızlı şekilde uzamasını istiyorsanız Bioxcin Quantum tam olarak size uygun olan bir şampuan olacaktır. Bioxcin Quantum’un içeriğindeki maddeler saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayacağı gibi aynı zamanda parlak ve canlı bir görünüme sahip olması noktasında da sizlere yardımcı olacaktır. Bioxcin’i tercih eden kişilerin özeliklerinden dolayı genel anlamda memnun kaldığı görülmektedir.

saç uzatan şampuan diona at kuyruğu şampuanı

Diona At Kuyruğu Şampuanı

Saçlarınızın daha hızlı şekilde uzamasına yardımcı olan bir diğer şampuan ise; Diona at kuyruğu şampuanıdır. At kuyruğu şampuanının içerisinde yer alan keratin ve diğer maddeler saçınızın hızlı şekilde uzamasına yardımcı olurken aynı zamanda uzadığı süreç içerisinde görünümünün de daha iyi olmasını sağlar. Bu yüzden saçlarınızın son derece sağlıklı bir görünümünün olduğunu da görebilirsiniz.

Saç Kremi Kullanmak Saçı Nasıl Etkiler?

Saçınızı uzatmak istediğiniz noktada her alana dikkat edersiniz. Bu noktada şampuanlama işleminden sonra kullanılan saç kreminin de saçlar üzerinde nasıl etkisinin olduğunu merak etmeniz son derece normaldir. Saçlarınızın uzadığı sırada zaman içerisinde eskisine göre tarama gibi noktalarda daha fazla zorlandığınızı görebilirsiniz. Bu tarz durumlarla başa çıkmak için saç kremi kullanmanız işinizi büyük oranda kolaylaştıracak olan faktörler arasındadır. Saç kremi kullanımı saç tellerinin onarılmasına yardımcı olurken bunun yanı sıra saçların daha parlak görünmesi evresinde de etkili olmaktadır. Ek olarak banyodan çıktıktan sonra saçlarınız saç kremi kullanmanız durumunda daha parlak bir görünüme sahip olduğu gibi daha yumuşak olacaktır. Bu şekilde daha rahat tarayabilme imkanınız da bulunur.

saç maskesi kullanmanın önemi

Saç Maskesi Kullanmanın Önemi

Doğru saç maskeleri kullanmanız saçlarınızın dipten uca kadar en iyi şekilde onarılmasına yardımcı olacaktır. Saç maskesi kullanacak olan kişiler haftada 1 ya da 2 defa saç maskesi yapma yoluna gittikleri takdirde saçlarının daha hızlı uzadığını ve daha sağlıklı bir görünüme sahip olduğunu görebilir. Saç maskesinden gerçekten sonuç alabilmek için saç maskesini uyguladıktan sonra saçlarınızı havluya sararak beklemeniz gerekmektedir. Bir süre bekledikten sonra saçlarınızı ılık suyla yıkayarak maskenin uygulamasını tamamlayabilirsiniz. Saç maskesi kullanımı bu noktada ciddi seviyede önem arz etmektedir.

Banyodan Çıktıktan Sonra Nasıl Bakım Yapılır?

Saçlarınızın sağlıklı ve canlı bir görünüme sahip olması adına banyodan çıktıktan sonra da bakım yapma yoluna gitmeniz gerekmektedir. Kadınlar genellikle saçları uzadıktan sonra saçlarının uçlarının kırılmasından çok korkmaktadır. Banyoda yapacağınız işlemler bittikten sonra saç bakımınıza doğru bir şekilde devam etmeniz saçlarınızın daha güzel durmasını sağlarken aynı zamanda kırık gibi sorunlarla uğraşmanızın da önüne geçmektedir. Saçlarınızın bakımını doğru şekilde yapmadığınız takdirde incelmiş ve zayıflamış saç uçlarından dolayı saçlarınızı kestirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu noktada durulanmayan saç bakım kremleri saçlarınızın uçlarını onararak kırık uçlardan kurtulmanızı sağladığı gibi aynı zamanda sağlıklı şekilde güçlenmesini sağlamaktadır.

saç uzatmak için tavsiyeler

Saç Uzatmak İçin Tavsiyeler

Saç uzatmak için şampuan kullanımı ve saç bakımı çok büyük bir önem arz ettiği gibi normal beslenme düzeniniz de bu evrede çok ciddi önem arz etmektedir. Saçlarınızı uzatmak istediğiniz noktada mutlaka bol bol su içmeniz gerekir. Vücudunuzdaki su dengesini yüksek seviyede tuttuğunuz takdirde saçlarınız daha sağlıklı şekilde uzayacaktır. Ek olarak B12 vitamini takviyesi alma ve B12 içeriği bakımından zengin olan besinleri tüketme yoluna gidebilirsiniz. Saçlarını uzatmak isteyen kişilerin aynı zamanda sıkı ve gergin toplanmış olan saç modellerini tercih etmemesi gerekmektedir. Sıkı saç modellerini tercih ettiğiniz takdirde saç deriniz yeteri kadar nefes alamayacağı için saçlarınızın uzaması durabilir veya sağlıklı bir şekilde uzamayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.