Şap Taşı Sivilceye İyi Gelir Mi?

0
301
şap taşı sivilceye iyi gelir mi

Şap Taşı Sivilceye İyi Gelir Mi?

Şap taşı son yıllarda cilt bakımı noktasında çok fazla ön plana çıkmış olan bir taştır. Şap taşının sahip olduğu özelliklerle alternatif tıp noktasında yardımcı bir ürün olduğunu görebiliyoruz. Bunun yanı sıra şap taşı ciltte özellikle sivilce gibi sorunlara iyi gelen bir malzemedir. Şap taşı sivilcelere iyi gelir mi? Sorusu sivilce problemleri yaşayan ve bir türlü bu soruna bir çözüm bulamayan kişilerin denemek istediği yöntemlerin arasında yer almaktadır. Şap taşı kullandığınız takdirde doğru bir şekilde kullanmanız halinde sivilce gibi sorunlarınıza iyi geldiğini görebilirsiniz. Bu şekilde cildiniz daha iyi bir görünüme sahip olabileceği gibi sivilce sorunlarınız ortadan kalkacaktır.

Şap Sivilceye İyi Gelir Mi?

Şap taşı sivilceye iyi gelir mi? Sorusunun yanı “Evet” olduğu için insanlar sivilce gibi sorunları yaşadıkları zaman şap taşından nasıl faydalanabileceklerini ve bu taşı nereden bulabileceklerini merak etmektedir. Şap taşı almak isteyen kişiler bu taşı aktarlardan veya eczanelerden alabilme imkanına sahip olmaktadır. Şap taşının genel anlamda farklı kullanım alanları bulunduğu için bu taşı almanız sizin için faydalı olacaktır.

Şap taşının kullanılması sırasında ilk etapta taşı nemlendirmeniz gerekmektedir. Taşı nemlendirdikten sonra ise cildinizde sivilce olan bölümlere gezdirmeniz gerekir. Taşın üzerinde tuz yer aldığı için sivilcenizin boyutuna ve durumuna göre sadece 1 – 2 gece içerisinde kaybolmasını sağlayabilecektir. Sivilcenizin tamamen ortadan kalkması için gün içerisinde 2 defa şap taşıyla cildinizi ovalamanız sizlere avantaj elde edecektir. Şap taşı cildinizde sivilcelerin yok olmasına yardımcı olduğu gibi bunun yanı sıra küçük kesikler bulunması gibi durumlarda bu kanamaların durmasına da yardımcı olmaktadır.

Şap Taşıyla Tıraş Sonrasında Bakım Yapmak

Şap Taşıyla Tıraş Sonrasında Bakım Yapmak

Cilt şapının iyi geldiği birçok nokta bulunmaktadır. Şap sivilceye iyi gelir mi? Sorusuyla beraber şap taşıyla tıraş sonrasında bakımın nasıl yapıldığı da merak edilmektedir. Şap taşı kullanarak tıraş sonrasında cilt bakımı yapmak isteyen kişilerin uygulaması gereken adımlar şu şekildedir:

 • Tıraşınız bittikten sonra yüzünüzü çok iyi bir şekilde durulamanız gerekir. Bu noktada uygulamış olduğunuz sabunun veya kremin kalıntısının kalmamış olmasına özellikle dikkat etmeniz gerekir.
 • Yüzünüzü tamamen temizledikten sonra ise mutlaka cilt şapını soğuk su kullanarak ıslatmanız gerekir. Soğuk su ile cilt şapını ıslatmanız sizlere cildinizin yapısında yer alan gözeneklerin kapanmasına ve taşın cildinizde daha kolay şekilde kaymasına yardımcı olacaktır.
 • Şap taşının her tarafının tamamen ıslanmış olduğuna özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir.
 • Islak olan bu cilt şapını tıraş etmiş olduğunuz bölgeye sürmelisiniz. Şap taşını kullanmak istediğiniz zaman bacağınıza ve yüzünüze tıraş ettiğiniz bölgelere uygulamanız gerekmektedir.
 • Şap taşını tıraş olduğunuz bölgeye incelemeniz sizlere meydana gelmekte olan jilet yanığının giderilmesinde yardımcı olmaktadır. Şap taşı cildinizin yüzeyinde olan bakterilerin de öldürülmesine yardımcı olacaktır.
 • Şap taşını kullandıktan sonra şap taşını kurumaya bırakmalısınız. Şap taşının kuruması zaman alabilecektir ve bu yüzden şap taşını raf veya pencere önü gibi bir yere koymanız gerekir.

Küçük Kesiklerde Cilt Şapı Kullanılması

Küçük kesikler bazen beklenenden daha fazla kanama meydana getirebilmektedir. Bu evrede cilt şapı kullanma yoluna gidebilirsiniz. Şap taşı cildinizde meydana gelen küçük kesiklerin kanamalarının durmasına yardımcı olabilmektedir. Bu noktada cilt şapının küçük kesikler noktasındaki etkisi şu şekildedir:

 • İlk etapta kesilmiş olan ve kanaması devam eden yeri kalıntılardan ayırabilmek için mutlaka suyla yıkamanız gerekmektedir.
 • Sonrasında ise şap taşını kanamakta olan bölgeye nazik bir şekilde ve yaklaşık olarak 20 saniye kadar bastırmanız gerekir. Şap taşını bu şekilde kullanmanız sizlere kısa süre içerisinde kanayan bölgenin arınmasını sağlayacaktır.
 • Cilt şapının damar büzüştürücü özelliği bulunmakta olduğundan dolayı kanamayı durdurma etkisi hemen kendisini gösterecektir.
 • Cilt şapını kanayan bölgede kullandıktan sonra ise durulamalısınız ve kurumaya bırakmanız gerekmektedir.
 • Küçük kesiklerdeki kanamaların durdurulması adına boyutları uygun olan şap taşlarını kullanma yoluna gidebilmeniz mümkündür.

Küçük kesikleri için şap taşı kullanacak olan kişiler bu taşları kullanmış olduğu zaman belirtmiş olduğumuz gibi kullanması halinde çok kısa bir süre içerisinde sorununu çözebilme imkanına sahip olmaktadır.

Şap Taşının Deodorant Olarak Kullanımı

Şap Taşının Deodorant Olarak Kullanımı

Cilt şapının bir diğer adı ise potasyum anum olarak geçmektedir. Bu noktada bakteriler koku oluşumunu ciddi seviyede azaltmaktadır. Doğal taşın bakterilerin oluşumu evresinde ciddi bir önleyici özelliği olduğunu görebiliyoruz. Cilt şapının bu tarz bir özelliğinin olması onun deodorant olarak kullanılmasını da sağlamaktadır. Cilt şapını deodorant olarak kullanmak isteyen kişiler ilk etapta şap taşını ıslatmaları gerekmektedir. Sonrasında ise temizlemiş olduğunuz koltuk altı bölgenize bu şap taşını sürmeniz gerekmektedir. Cilt şapını ne zaman kullanırsanız kullanın mutlaka kullandıktan sonra kurutmaya bırakmanız gerekmektedir. Belirtmiş olduğumuz gibi cilt şapının kuruması zaman alabildiği için pencere önünde veya rafta bekletebilirsiniz. Cilt şapı mutlaka kişiye özel olarak kullanılması gerekmektedir.

şap taşı nedir

Şap Taşı Nedir?

Şap taşı aslında çok uzun süredir kullanmakta olan bir taştır. Fakat son zamanlarda daha fazla bilinmekte olduğunu söyleyebiliriz. Şap taşı kullanımı genel anlamda cilte yer alan bazı kusurların kapatılması evresinde tercih edilmekte olan bir taştır. İçindeki kimyasallar bakımından incelendiği zaman ise tamamen doğal olduğunu görebiliyoruz. Şap taşının sofra tuzundan ola farkı ise daha fazla yoğunluğa sahip olmasıdır. Kimyasal bir bileşendir ve en büyük özelliği de; mikrop öldürücü olma özelliğinin bulunmasıdır. Ek olarak sıkılaştırıcı ve büzücü olarak da kullanılmaktadır. Şap taşı, sıcak su ile temas ettiği zaman hemen erirken görünüm bakımından da renksiz bir görünüme sahiptir. Bu yüzden şap taşını bir gıdanın içerisine kattığınız zaman anlaşılma ihtimali çok düşüktür.

Şap Taşının Özellikleri Nelerdir?

Şap taşının sahip olduğu özelliklerinden dolayı birçok kullanım alanının olduğunu görüyoruz ve kullanım alanlarının fazla olması şap taşının daha popüler bir hale gelmesine de katkı sağlamıştır. Özellikle doğal tıp noktasında bu taşın özelliklerinden faydalanmakta olan birçok sağlık uzmanı da yer alıyor. Şap taşının sahip olduğu özelliklerine baktığımız zaman en büyük özelliklerinden birisi olarak ter önleyici olma özelliğinin yer aldığını görebiliyoruz. Doğal deodorant kullanmak isteyen kişiler özellikle bu maddeyi kullanma yoluna gitmektedir ve bu şekilde doğaya da zarar vermeyecektir.

Şap taşının belirtmiş olduğumuz gibi özellikle cilt problemleri noktasında da ciddi etkilerinin olduğunu görebiliyoruz. Ciltte yer alan sivilceler üzerinde etkili olduğu gibi bunun yanı sıra çatlak izlerinin azalması sırasında da son derece etkili olma özelliği bulunmaktadır. Bunlara ek olarak aft tedavisi yapıldığı sırada bu rahatsızlığın tedavisinde de kullanılır. Küçük yaraların bulunduğu zaman ve özellikle kanama yaptığında şap taşı kullanma yoluna gitmeniz bu yaraların iyileşmesi sırasında sizlere yardımcı olacaktır. Bütün bunların özellikle taşın yaraları iyileştirme özelliğinden kaynaklandığını görebiliyoruz. Şap taşı kullanarak doğal çözümler üretmek isteyen kişiler bu işlemleri yapabilmek için belirttiğimiz gibi eczanelerden veya aktarlardan şap taşı elde edebilme imkanına sahip olabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.