Şems Aslan Karın Yağları

0
263
şems aslan karın yağları

Şems Aslan Karın Yağları

Şems Aslan 1970 yılında dünyaya gelen cilt bakım uzmanıdır. Cilt bakımı için sunduğu doğal ve bitkisel çözüm hizmetleriyle gündeme gelmektedir. Şems Aslan hidrogeoloji-petrol ve kimya mühendisliği üzerine akademik eğitim alarak bir süre üniversitede eğitim de verir. Eğitimini bununla bırakmayıp International Institute of Invention and Business’ta cilt bakımı ve epilasyon üzerine eğitim alarak başarıyla bitirir. Bu başarısı üzerine bu alana yoğunlaşarak hizmet vermeye başlar. Bebek’te güzellik salonu olan Aslan aynı zamanda ulusal kanallara katılarak programlarda cilt bakımı üzerine konuşmalar yapar. Bunun yanı sıra çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı da yapan Şems Aslan karın yağları hakkında da bir bilgi birikimine sahiptir.

Güzellik uzmanlığı konusunda engin bir bilgi birikimi bulunan Aslan, bilgisini işine yansıtarak cilt bakımı üzerine güzel işlere imza atar. Bebek’teki güzellik salonunda tam teşekküllü bir hizmet verir. Cilt bakımı dışında karın yağları üzerine geliştirdiği krem ile de tanınır. Şems Aslan karın yağları üzerine yoğunlaşarak bu yağların yakılması için bitkisel çözümler üretir. Bu bitkisel çözümlü tarifinden bir krem elde ederek karın yağlarının yakılmasını sağlar. Aslan’ın en çok duyulan tariflerinden birisi olan bu krem, son derece etkili ve doğal bir çözüm olarak bilinir.

Karın Yağlarının Oluşmasının Nedenleri

Karın Yağlarının Oluşmasının Nedenleri

Karın yağlarının oluşmasında en büyük etmen beslenme şeklidir. Beslenme düzenindeki dengesizlikler bölgesel olarak yağlanmaya neden olabilir. Özellikle un, şeker, trans yağ ve doymuş yağlar bölgesel olarak yağlanmalara yol açar. Bu besinler sık sık tüketilmesi durumda oluşabilecek şeylerden birisi de karın yağları olarak bilinir. Şeker tüketiminin sıklığı, karın bölgesindeki yağlanmalara neden olduğu gibi uyku düzensizliği ve yemek yeme isteğini artırma gibi nedenlere de yol açar. Bu nedenle karın yağlarının artmamasını isteyen kişiler kesinlikle şekerden uzak durmalıdır.

Karın yağlarına neden olan bir başka etmen ise gazlı içeceklerdir. Gazlı içecekler içerdiği insülin nedeniyle bölgesel olarak yağlanmalara sebep olur. Sürekli tüketildiğinde yağ depolanmasını hızlandırarak, artmasına da sebep olmaktadır. Karın yağlarının oluşmasını tetikleyen bir başka neden ise eksiz egzersiz yapılmasıdır. Eksik egzersiz yapılması vücutta bölgesel olarak yağlanmalarla sonuçlanır. Sadece spor yaparak bölgesel yağlanmayı engellemek mümkün değildir. Şems Aslan karın yağları üzerine yaptığı araştırmalar sonucunda bitkisel bir çözüme ulaşır. Ürettiği bu formül sayesinde oluşan karın yağlarının yakılmasını sağlayarak düz bir karna ulaşılmasını sağlar.

Sadece karın hareketleri yapılarak eritilemeyen karın yağları Aslan’ın ürettiği karın yağları kremiyle eritilebilir. Bu nedenle çok tavsiye edilen ve kullanılan bir tarif olarak bilinir. Yetersiz uykunun da karın yağlarının oluşmasına neden olduğu bilinir. Araştırmalara göre uykusunu alamayan ve düzensiz bir uyku biçimi olan insanların daha fazla kilo alma eğiliminde olduğu görülür. Karın yağlarının oluşmasını sağlayan bir diğer etmen ise strestir. Stres halinde üretilen kortizol hormonu vücut tarafından yağ şeklinde depo edilebileceği için bu durum da karın yağlarının artmasına neden olur.

Şems Aslan’ın Karın Yağları İçin Tarifi

Şems Aslan yıllarca aldığı eğitimin ve edindiği birikimin karşılığını insanlara bitkisel çözümlü tarifler üreterek verir. Yaptığı araştırmalar ve denemeler sonucunda ürettiği bitkisel kürler, yüz maskeleri ve kremler kullanan kişiler tarafından oldukça sevilmiş ve başarılı bir yanıt alınmıştır. Başarılarıyla sonuç aldığı tarifleri sayesinde halkın sevgisini kazanmayı başaran Şems Aslan karın yağları için ise Nar şerbeti tarifi veriyor. Karın yağları üzerine ürettiği tarif tamamen bitkisel olduğu için vücuda herhangi bir zararı dokunmaz. Tamamen bitkisel olmasının bir başka artı özelliği ise çok maliyetli olmamasıdır. Diğer kozmetik ürünlerine oranla daha uygun bir fiyata mal edilebilir. Bu tarif karın yağlarının yakılmasına hızlı bir şekilde etki eder. Ama Aslan düzenli bir şekilde yapılmadığı takdirde bir etki alınamayacağını da belirtir.

Şems Aslan Karın Yağı Parçalayan Krem

Şems Aslan Karın Yağı Parçalayan Krem

  • 250 gr tereyağı
  • 50 gr mayonez
  • 1 tatlı kaşığı hardal tozu

Şems Aslan karın yağları kremi tarifi bu malzemelerin karıştırılmasıyla elde edilir. Bu malzemeler tek başına değil birlikte kullanıldığında işe yarar. Bu nedenle malzemelerden herhangi biri eksik olacak şekilde hazırlanmamalıdır. Bu malzemelere ek bir malzeme kullanılması da önerilmez. Tohum olarak alınan hardal öncelikle toz geline getirilerek iyice ezilir. Daha sonra ezilen hardal tozunun üzerine mayonez koyularak iyice karıştırılır. Bu işlemden sonra 250 gr tereyağı da eklenerek karıştırılmaya devam edilir. Hazırlanan bu karışım karın bölgesinde yağlanan kısma sürülerek ovulmaya başlanır. Bu karışım karın bölgesine masaj yaparak yedirilir. Bu karışım dört beş saat bekletilir. Bu dört beş saat bekletilmesi sırasında ara ara masaj yapılarak yedirilmeye devam edilir. Yedirilen bu karışım karın bölgesinde beslenme düzensizliğinden kaynaklı oluşan yağların yakılmasında kullanılan bir tariftir.

Bu tarif düzenli bir şekilde kullanıldığında işe yarar. Eğer bir kere yapılıp bırakılırsa işe yaramayabilir bu nedenle Aslan tarifin düzenli olarak yapılmasını tavsiye eder. Eğer bu tavsiyelere uyulursa karın yağlarında ciddi bir şekilde azalma yaşanacağı gözlemlenebilir. Bu tarif vücudun başka bölgelerinde de uygulanabilir. Özellikle kolda da tarifin işe yaradığı kullanıcılar tarafından gözlemlenmiştir. Kolda da işe yarayan bu formül iyice yedirilerek masaj şeklinde yapılır. Tamamen bitkisel olan bu tarif hem ucuz hem de oldukça sağlıklıdır. Vücuda verebileceği herhangi bir zarar yoktur.

Bu nedenle güzellik uzmanlarının da tavsiye ettiği bir tarif olarak bilinir. Tarifin içerisinde yer alan malzemeler vücuttaki yağın atılmasına yardımcı olarak bölgesel yağlanmaların bitmesini sağlar. Dümdüz bir karına sahip olmak herkes bu tarifi ayda bir kez uygulayarak daha sağlıklı bir görünüm elde edebilir. Eğer hardal tozu alerjik tepkime gösterirse tariften çıkarabilirsiniz.

Göbek ve Karın Yağlarını Parçalayan Nar Şerbeti

Göbek ve Karın Yağlarını Parçalayan Nar Şerbeti

Şems Aslanın göbek ve karın yağlarını parçalayan Nar şerbetinin tarifini siz değerli okurlarımız için araştırdık.

Malzemeler

  • 1 çay bardağı nar suyu
  • 1 adet tatlı elma
  • 1 poşet yeşil çay
  • 1 poşet bergamot çayı
  • 1-2 tane Medine hurması
  • 1 çay kaşığı tarçın

Tarifi ve Önerileri

Öncelikle 2 adet Medine hurmasını yarım saat boyunca sıcak suyun içinde ıslatarak bekletiyoruz. Daha sonra poşet çayları demlemeye bırakıyoruz. Poşet çay sevmiyorsanız üzülmeyin. Aktardan alacağınız bergamot çay ve yeşil çayı bir french press yardımı ile beraber demlerseniz de aynı etkiyi alabilirsiniz. Bir sürahiye bir çay bardağı nar suyunu koyuyoruz. Üzerine 1 adet tatlı elmamızın suyundan koyuyoruz. İsteğe göre vişne suyu da ekleyebilirsiniz. Daha sonra demlenmiş ve iyice dinlenmiş olan çay karışımımızı sürahiye ekliyoruz.

 Burada çok önemli bir noktaya değinmek istiyorum. Malzemeleri her zaman 1 e 1 oran ile koymalısınız. 1 çay bardağı nar suyu koyuyorsak, 1 çay bardağı yeşil ve bergamot karışımı çayımızdan koyacağız. Bergamot ve yeşil çayın bu noktada en önemli işlevi vücudumuza detoks yapmasıdır. Yaza hazırlık döneminde en önemli çaylardan birisidir.  Daha sonra sürahiye 1 çay kaşığı tarçın ekliyoruz. Kış aylarında ölçüyü 1 tatlı kaşığı yapabilirsiniz ama yaz aylarında yapmanız önerilmez. Ardından suda beklettiğimiz hurmalarımızı çekirdeklerinden ayırıp şerbetimize ekliyoruz. Blender yardımı ile iyice çırptıktan sonra artık tarifimiz hazır. Şems Aslan’ın da dediği gibi mutlaka sıcak tüketiyoruz.

Şems Aslan’ın Diğer Cilt Bakım Önerileri

Şems Aslan getirdiği bitkisel çözümler ile birçok kadının takip ettiği cilt bakım uzmanlarından biri olmayı başarır. Sadece cilt bakımı da değil vücutta oluşan rahatsızlıklar için de bazı bitkisel tariflerle çözüm yaratır. Ulusal kanallarda da çıktığı programlarda genellikle hazırladığı tarifleri sunarak kamuoyunun güvenini kazanmayı başarır. Bu programlarda cilt bakımıyla ilgili tarifler vererek halkı cilt bakımı konusunda bilinçlendirir.

Şems Aslan karın yağları için ürettiği maske sayesinde de birçok insanın dermanı olur. Genellikle hormonal dengesizliği azaltmak, kan dolaşımını düzeltmek, kolajen üretimi yeniden harekete geçirmek ve vücuttaki nem oranını dengelemek için maskeler hazırlar. Maskelerinin tamamen bitkisel ürünlerle ortaya çıkarıldığı bilinir. Doğal olarak bilinen maskeleri ciltteki kuruluğu alarak yeniden canlanmasını ve nem kazanmasını sağlar. Ciltte oluşan lekelerin yok etme, cilt arındırıcı maske, cilt bakım maskesi, gözaltı morlukları için yapılan maske, altın yoğurt maskesi, avokado maskesi gibi tamamen bitkisel içerikli maskeler üreterek cildin canlanmasını ve onarılmasını sağlar. Kullanan çoğu kişi Aslan’ın maskelerinden olumlu sonuçlar almaktadır. Bu nedenle çok tanınan ve tarifleri uygulanan cilt bakım uzmanı olmayı başarır.

Maskelerinin içerikleri genellikle evde bulunabilen malzemelerden oluşur. Bu nedenle maliyeti düşük ve yapımı oldukça maskeler olarak bilinir. Evde hazırlanabilen kolay ve maliyetsiz bir maske arayanlar için Aslan’ın cilt bakım ve onarım maskeleri idealdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.