Suna Dumankaya Dudak Üstü Kırışıklıkları

0
258
Suna Dumankaya Dudak Üstü Kırışıklıkları

Suna Dumankaya Dudak Üstü Kırışıklıkları

Yaşlandığımızı en belirgin şekilde ortaya koyan cilt sorunlarımızın başında dudak çevresi kırışıklarının gelmekte olduğu herkesçe malumdur. Bu soruna çözüm olacak Suna Dumankaya Dudak Üstü Kırışıklıkları için doğal ve kolay uygulamamızı sizlerle paylaşmak istiyoruz. Dudak çevresi çizgileri kozmetik dünyasında barkod çizgiler tanımı ile ifade edilmektedir. Bu dudak çevresi kırışıklıkların oluşmasını engellemek için günlük yaşamımızda yapmamız gerekli bazı uygulamalar mevcuttur. Maalesef birçoğumuz yaşlanmanın etkileriyle mücadele ettiğimiz bir süreci yaşamaktayız. Ancak ne kadar mücadele etsek de en ehemmiyet vermediğimiz cilt bölgemizi dudak çevresi oluşturmaktadır. Ne yazık ki yaşlanmanın ilk belirtileri ve izleri bu önem vermediğimiz dudak çevresi dediğimiz barkod çizgilerle başlamaktadır. Suna Dumankaya Dudak Üstü Kırışıklıkları için uygulamamıza geçmeden evvel Dudak çevresinde kırışıklıklara neden olan kötü alışkanlıklarımızı ortaya koyalım.

Dudak Üstü Kırışıklıkların Temel Nedenleri

Sıvı Gıdaları Bardaktan Tüketmemek

Sıvı Gıdaları Bardaktan Tüketmemek

Özellikle biz hanımlar sıvı gıdaları bardaklarımızda ruj lekesi olmasın veya daha nezih gözükmek için günlük yaşamımızda bardak yerine pipetleri kullanmayı tercih etmekteyiz. Ancak sıvı gıdaları bu şekilde tüketmek dudak çevresi kaslarımızın sürekli hareketi sebebiyle dudak çevresi kırışıklığı diye ifade ettiğimiz barkod çizgilerinin oluşumunu sağlamaktadır bu açıdan sıvı gıdaların pipetler yerine bardakla tüketilmesi dudak kırışıklıklarının oluşumunu engellemek bağlamında önemli birer uygulamadır.

Kuruma problemi

Vücudumuzu oluşturan doku hücrelerimiz canlı birer organizma olup bunların sağlığı ise doğrudan dudak çevresine yansımaktadır. Bu doku hücrelerimiz ne kadar sağlıklı ise dudaklarımız o kadar dolgun, canlı ve de genç görüneceklerdir. Su ise bedenimiz için gerekli en önemli temel gıdamız olmaktadır. Su bedenimiz gibi cildimiz ve dudaklarımız için de ehemmiyetli bir mineraldir ve dudaklarımızı susuz bırakmamız neticesinde dudaklarımız dolgunluğunu, canlılığını ve de genç görünümünü kaybedip çatlamaların oluşmasına neden olmaktadır. Bu açıdan dudak çevresi kırışıklıklarına karşı dudaklarımızı kurutmamalı sürekli nemli olmasını sağlamalıyız.

Bronzlaşma

Özellikle biz kadınlar daha güzel ve farklı görünmek için ve yaz aylarında bronzlaşmak için uzun süre güneşlenmekteyiz. Ancak Güneş ışınlarının yaydığı ultra viyole ışınları cildimizin en büyük düşmanlarından biri olmaktadır ve uzun süre bu ultra viyole ışınlarına maruz kalmak cildimize ve dudak çevremize zararlar vermektedir. Bu zararları minimize etmek bağlamında bronzlaşma amacı ile güneşlendiğimiz vakit dudak çevresi için dudak balsamı gibi kremlerle önlem almak yerinde ve koruyucu olacaktır.

Sigara Tüketimi

Sigara Tüketimi

Modern dünyanın en büyük sorunlarından biri olan sigara tüketimi bedenimizin yaşlanma sürecini hızlandıran önemli bir etkendir. Sigara içmenin sadece cildimize değil tüm bedenimize olan zararları bilimsel çalışmalarla ortaya konmuştur. Sigara içmek cildimizin pigmentasyonunu artırarak cilt rengimizin solgunlaşmasına neden olmaktadır. Ayrıca sigara tüketimi sırasında oluşan çıkan dudak hareketleri de dudak çevresi bölgesinde kalıcı kırışıklıklara neden olmaktadır. Bu açıdan sigarayı bırakmak genel sağlığımıza faydalı olduğu kadar dudak çevresi ve cilt sağlığımıza da faydalı olacaktır.

Dudaklarımızı Isırmak

Gündelik yaşamın getirdiği stres ve de koşuşturmalar sebebiyle çoğumuz farkında olmada dudaklarımızı ısırmaktayız ancak bu alışkanlığımızı terk etmek dudak çevresi sağlığımız açısından çok önemlidir. Zira bu ısırma alışkanlığımız neticesinde dudak mukozamıza zarar verip dudaklarımızda enfeksiyon oluşumuna neden olabiliriz. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için stresten uzak sakin bir yaşamı tercih etmeliyiz.

Gülümsemek

Hayatta en güzel insani tepkilerin başında gelen gülümseme çok önemli bir durumdur. Ancak bu gülümseme sırasında hareket ettirdiğimiz dudak çevresi kaslarımız barkod çizgileri diye ifade ettiğimiz dudak çevresi kırışıklıklarının oluşmasına neden olmaktadır. Tabii ki gülümsemekten vazgeçmeyeceğiz ancak güzellik uygulamalarımıza cilt bakım seansları ekleyebiliriz.

Dudak Üstü Kırışıklıkları ve Çizgileri Nasıl Giderilir?

Dudak Üstü Kırışıklıkları ve Çizgileri Nasıl Giderilir?

Dudaktaki dikey çizgileri gidermekte en hızlı tedavi hyaluronik asitli dolgu maddesi uygulamalarıdır. Dudak üstü derisini lazer, radyofrekans, fraksiyonel sistemler ve mezoliftle yenilemek dolgunun etkinliğini ve süresini artırır. Botoks ile de etkinliği artırılabilir. Kişiyi olduğundan daha yaşlı gösteren bu kırışıklıklar cerrahi olmayan yöntemlerden biri olan Botoks ile rahatlıkla tedavi edilebilmektedir. Botoks, uygulama yapılan bölgede kas ile sinir arasındaki bağlantıları geçici süre engellemektedir. Böylece aşırı mimik kullanımı nedeniyle oluşan dudak çevresi çizgileri ve derin kırışıklıkları hafifletmek mümkün olabilmektedir. Tedavi düzenli olarak uygulandığında yeni kırışıklıkların oluşması da önlenebilmektedir.

Botoks, ince iğnelerle, kaslara ilacın verilmesi şeklinde uygulanmaktadır. İşlem sırasında acı ve ağrı hissi minimum düzeyde hissedilmektedir. Ancak bildiğiniz gibi bu tür uygulamalar ekonomik olmayıp bütçemize ağır bir külfet getirmektedir. İşte bu noktada size Suna Dumankaya Dudak Üstü Kırışıklıkları için doğal ve kolay olan uygulamayı önermekteyiz. Bu uygulama hem bütçenizi yormazken hem de güzellik salonlarında zaman kaybınızı engelleyerek en değerli varlık olan zamanın da size kalmasını sağlayacaktır.

Suna Dumankaya Dudak Üstü Kırışıklıkları İçin Elma Suyu

Suna Dumankaya Dudak Üstü Kırışıklıkları İçin Elma Suyu

Suna Dumankaya Dudak Üstü Kırışıklıkları için yapmamız ve de kullanmamız gerekenler gayet basit, doğal ve kolay bulunmaktadır. İşte ihtiyacımız olan tek malzeme Elma Suyu antioksidan özelliği olan elma suyu cildimizin en büyük dostu olmaktadır. Uygulama ise Haftada bir gün elma suyu ile tüm yüzünüze kompres yapın ve yüzünüzü yıkamadan yatın. Elma suyunu ertesi sabaha kadar cildinizde bekletin. Sabah yüzünüzü ılık su ile yıkayın. İste bu kadar kolay bir şekilde dudak çevresi kırışıklıklarından kurtula birsiniz.

Sizlere daha önce İbrahim Saraçoğlu Dudak Üstü Kırışıklıkları hakkında detaylı bilgiler vermiştik. Henüz okumadıysanız dudak üstü kırışıklıkları için o yazımızı da okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.