Suna Dumankaya Genital Bölge Beyazlatma

0
175
Suna Dumankaya Genital Bölge Beyazlatma

Suna Dumankaya Genital Bölge Beyazlatma

İnsan vücudu gerek sürtünme, ısıya maruz kalma gibi dış etkenlerden kaynaklı gerekse insan vücudunda bulunan hormon, zararlı bakteri gibi etkenlerden kaynaklı olarak zamanla renk değiştirebilir. Erkeklerde renk değişimi genelde koltuk altı ve ensede yaşanırken kadınların vücudunda daha çok genital alanda yaşanır. Kadınlarda renk koyulaşması görülen alanlar genelde tüy alımının yapıldığı alanlardır. Koltuk altı, dudak üstü, genital bölge gibi sık sık tüy alımı yapılan alanlar bunlardan yalnızca birkaçını oluşturur. Sizlerle bugün Suna Dumankaya genital bölge beyazlatma hakkında neler diyor onu inceleyeceğiz.

Genital Bölgede Kararmaya Çözüm

Genital Bölgede Kararmaya Çözüm

Tüy alımında kullanılan ağda, jilet, tüy dökücü krem gibi yöntemler, kararma yapabiliyor. Özellikle sıcak ağda, kararmada oldukça etkilidir. Ayrıca sürtünmeye dayalı olan jilet, sürekli aynı yerde kullanıldığında karartma yapar. Bu iki yöntem vücudun tüysüz kalması bakımından oldukça işe yarayan yöntemlerdir fakat vücudun estetik görünümü açısında bir süre kullanmadan sonra sorun yaratabilir. Ayrıca bu kararmalar, kadınlarda özgüvensizlik ve cinsel hayatta isteksizlik de yaratabilir. Bu sebeple bu kararmalara çözüm bulmak için birçok uzman öneriler üretmiş ve birçok kişi de bu önerileri uygulamaya koyulmuştur.

Vücudunuzdaki tüyleri kararma olmadan yok etmek istiyorsanız lazer epilasyon ya da buz lazer kullanmalısınız. Son zamanlarda artan lazer yöntemleri sayesinde bu uygulamaların fiyatları düşüktür. Ayrıca yıl içindeki kadınlar günü, yılbaşı, sevgililer günü gibi özel günlerde de ayrıca indirim yapılmaktadır.

Bu yazımızda genital bölge ve bacak arasındaki kararmalar için internette bulunan ve uygulanıp verim alınan yöntemlerden seçtiklerimizi ve en tutulanları paylaşacağız. Ayrıca Suna Dumankaya ve İbrahim Saraçoğlu’ndan genital bölge ve bacak arası bölgesi beyazlatma yöntemlerinden de bahsedeceğiz.

Genital Bölge ve Bacak Arası Kararmalarının Sebepleri

 • Sıcak ağda genital bölgede kararma yapar.
 • Sürekli jilet ve epilasyon makinesi kullanımı: sürekli sürtünmeyle çalışmaları kullanıldığı bölgeyi yıpratır ve karartır. Özellikle tüylerin daha derinden alınmasını sağlamak için tersten almak, kararma yapar.
 • Aşırı terleme: terlemek, vücudun kapalı kalan alanlarında ve sürekli olduğunda genital bölgede kararma yapmaktadır.
 • Yanlış genital bölge bakımı: temiz bırakmamak, parfümlü sabun ve duş jellerini çok kullanmak ve doğru düzgün durulamamak
 • Yanlış iç çamaşırı kullanılması: özelikle polyester çamaşır kullanımı hem sağlığı etkiler hem de sürekli terleteceği için kararma yapar. Ayrıca bu çamaşırlar pişik ve zararlı mantar üremesine de sebep olur.
Genital Bölge ve Bacak Arası Kararmaları İçin Hijyen Kuralları

Genital Bölge ve Bacak Arası Kararmaları İçin Hijyen Kuralları

 • Temizlik kurallarına uymalısınız. Duş ve banyo sırasında genital bölgenizi normal, parfümsüz, daha az kimyasal içeren sabunlar kullanmalısınız. Bu bölge için mümkün olduğu kadar duş jeli kullanmaktan kaçınmalısınız. Ayrıca bu bölgenizde sert lifler de kullanmamalısınız. Bunlar genital bölgede kararma yapabilir.
 • Ağdayı çok sıcak kullanmadan, epilasyon makinesi ve jileti çok kullanmaktan kaçınmalısınız.
 • Tüylerinizi ters almamaya özen göstermelisiniz. Bu, kararma yapacağı gibi kıl dönmesine de sebep olabilir.
 • Genital bölgedeki kararma için ipek kese kullanabilirsiniz. Fakat bu kesenin sert olmamasına ve keseyi kullanırken çok bastırmamaya dikkat etmelisiniz.
 • Dar kıyafetler giymekten kaçınmanız da renk değişikliğini önleyecektir.
Suna Dumankaya Genital Bölge Beyazlatma Doğal Çözümler

Suna Dumankaya Genital Bölge Beyazlatma Doğal Çözümler

Malzemeler

 • 1 çay kaşığı vazelin
 • 1 çay kaşığı elma suyu
 • 1 çay kaşığı limon suyu

Hazırlanışı

Malzemeleri bir kabın içinde karıştırdıktan sonra kararan bölgeye sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra yıkayın bebek pudrası sürün. Genital bölge ve Koltuk altındaki kararmalar zamanla geçecektir.

Genital Bölge Beyazlatma Diğer Doğal Yöntemler

 • Kararan genital bölgeniz için saf limon suyu kullanabilirsiniz. Burada kastettiğimiz limon suyu marketten aldığınız değil evde kendiniz sıktığınız limonun suyudur. Makyaj temizleme pamuğu ya da elinizle limon suyunu kararma olan yerlere sürün ve birkaç dakika masaj yapın. Bu şekilde hem zararlı bakterilerle savaşabilirsiniz hem de beyazlatma yapabilirsiniz. Ayrıca bu yöntemle ölü hücreleri de atabilirsiniz. Fakat genital bölgenizde yara ya da kesik varsa limon suyu kullanmamalısınız. Limonu sürdükten sonra genelde yıkamanıza gerek yoktur. Fakat yapış yapış olmasından dolayı rahatsızlık duyacağınızı düşünüyorsanız yıkayabilirsiniz.
 • Bir kapta yarım limonun suyunu ve 1 yemek kaşığı yoğurdu karıştırın. Bu karışımı kararan bölgenize sürün ve kıyafetlerinizi giymeden kurumasını bekleyin. Daha sonra ılık suyla kuruyan yoğurdu temizleyin ve bebek pudrası sürün. Bu maskeyi yalnızca genital bölgenizde kararma olan yerlerde değil diğer bölgelerinizde de uygulayabilirsiniz. Dilerseniz her gün dilerseniz 2 günde 1 olarak bu maskeyi uygulayabilirsiniz.
 • Evde sıktığınız limon suyu ve salatalık suyunu bir kapta karıştırın. Ardından genital bölgenize bu suyu sürün, bir müddet masaj yapın ve 15 dakika sonra ılık suyla bu bölgeyi temizleyin.
 • 1 portakalın kabuğunu ezin ve yoğurtla karıştırın. Bu karışımı genital bölgenize sürün. 15-20 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Bu karışımı her gün uygulayabilirsiniz.
 • Bal, badem yağı ve süt tozunu macun haline getirin. Bu macunu genital bölgenize sürün ve 15-20 dakika bekletin. Sonrasında ılık suyla durulayın.
 • 10 damla gül suyu ve 1 yemek kaşığı sandal ağacı tozunu macun haline getirin. Genital bölgenizi temizledikten sonra bu macunu bölgeye sürün ve 10 dakika kadar bekletin. Sonrasında ılık su ile durulayın. Bu karışımı haftada 3 ya da 4 kez uygulayabilirsiniz.

Genital Bölge Beyazlatma Kozmetik Yöntemler

 • Tüylerinizi almak için lazer epilasyon kullanmanız hem daha kalıcı çözüm yaratacaktır hem de beyazlama sağlayacaktır.
 • Yüz için kullandığınız peeling maske ya da köpükleri haftada 2 ya da 3 kez genital bölgenize uygulayabilirsiniz. Bunları durularken ılık su kullanmalısınız.
 • Genital bölgede kararma olan yerler için lazerle beyazlatma işlemi uygulatabilirsiniz. Bu işlem en fazla yarım saat sürecek bir seanstır. Lazerle bu bölgede pigment üreten maddelere zarar verilir. Böylelikle artık pigment üretemeyen bölge zamanla beyazlamaya başlar.
 • Aloe vera jel ile genital bölgenizi beyazlatabilirsiniz.
Genital Bölge Beyazlatmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genital Bölge Beyazlatmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu uygulamaları genital bölgede kararma olan yerlerin yanı sıra kasık bölgenizde ve bacaklarınızın iç kısmındaki kararmış yerlerde de uygulayabilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz yöntemleri, evde kolay bulunacak malzemelerden yapabileceğiniz, sizin için seçilmiş yöntemlerdir. Fakat bu uygulamaları yapmadan önce malzemelere alerjiniz olup olmamasına dikkat etmelisiniz. Gıda alerjiniz olması demek besinlerin yalnızca yediğinizde değil vücudunuza sürdüğünüzde de alerji yapması anlamına gelir.

 Bu sebeple bu uygulamaları yapacağınız günden önce gün macun kıvamına getirdiğiniz malzemeleri önce el bileklerinizin içine sürmelisiniz. En fazla yarım saat macunu bu bölgede bekletmeli ve vücudunuzun herhangi bir yerinde alerjik reaksiyon olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Olmadığı takdirde ise ertesi gün genital bölgeniz, bacak içleriniz ya da kasıklarınızda bulunan kararmış yerlere bu macunları gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz.

Eğer vücudunuzda herhangi bir yeri beyazlatmak istiyorsanız bu beyazlatma işleminde mümkün olduğunca kimyasal içerikleri olan kremleri, internette ya da sosyal medyada herhangi bir yerden alınan ürünleri kullanmayı aklınızdan bile geçirmemelisiniz. Bakanlık onayı olmayan ürünleri kullanmanız yalnızca kullandığınız bölgeyi değil, tüm vücut sağlığınızı tehdit edebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.