Supravit Pediatrik Şurup nedir ve ne için kullanılır?

0
524
Supravit Pediatrik Şurup nedir ve ne için kullanılır?
Supravit Pediatrik Şurup nedir ve ne için kullanılır?

Supravit Pediatrik Şurup nedir ve ne için kullanılır?

Genel olarak 2 ile 12 yaş arasında ki çocukların günlük vitamin ihtiyaçlarını ve gereksinimlerini karşılayacak şekilde, dengeli oranlarda bir araya getirilmiş bir vitamin şurubudur. Sodyum içermeyen Supravit Pediatrik Şurup etkin madde olarak B1 vitamini, B2 vitamini, B6 vitamini, C vitamini, D vitamini ve E vitamini içerdiğinden vitaminler  ve şuruplar grubuna dahil edilmektedir. Sizlere bu yazımızda recetebilgi.com olarak  Supravit Pediatrik Şurup nedir ve ne için kullanılır? başlığı altında Supravit Pediatrik Şurup prospektüsünü aktaracağız.

Supravit Pediatrik Şurup nedir ve ne için kullanılır?

Supravit Pediatrik Şurup nedir?

Supravit Pediatrik Şurup; Dengeli oranlarda bir araya getirilmiş vitamin şurubudur. Supravit Pediatrik Şurup kullananlar genel olarak 2 ile 12 yaş arasında ki çocuklar içindir. Çünkü içeriğinde ki vitaminler bu yaşlarda ki çocukların ihtiyaçlarına göre belirlenmiştir. 100 mililitrelik şişelerde satılmaktadır.

Supravit Pediatrik Şurup ne için kullanılır?

Supravit Pediatrik Şurup; içerdiği vitaminlerin eksikliği görüldüğü veya ihtiyaç duyulduğu durumlarda eksikliğin giderilmesi için kullanılır. Ayrıca aşağıda ki durumlarda da takviye gerektirebilir;

  • Ani kilo kayıplarında,
  • Dengesiz ve yetersiz beslenmelerde,
  • Günlük vitamin ihtiyacının karşılanamadığı durumlarda,
  • Yanıklar, yüksek ateş, kronik ateş yada karaciğer hastalıklarında,
  • Ağız ve boğaz hastalıklarında ve sarılığın giderilmesi için takviye olarak da kullanılmaktadır.

 

Supravit Pediatrik Şurup Nasıl Kullanılır?

Doktorunuz çocuğunuz için ayrı bir tavsiyede bulunmadığı sürece

6 yaşından küçük çocuklar için günde 1/2 yani yarım ölçek;

6 yaşından büyük çocuklar için ise günde 1 yani tam ölçek olarak verebilirsiniz.

Supravit Pediatrik Şurup Uygulama Yolu ve Metodu

6 yaşından küçük çocuklar için su, meyve suyu veya mamaya karıştırılarak; 6 yaşından büyük çocuklar için ise kahvaltı ile birlikte verebilirsiniz. Tedavinin ne kadar süreceğini doktorunuzdan mutlaka öğreniniz. Unutulan dozları dengelemek için kesinlikle çocuğunuza çift doz vermeyiniz.

Supravit Pediatrik Şurup Olası Yan Etkileri Nelerdir?

Çok fazla yan etkisi olmamakla beraber hafif olarak görülebilen bazı yan etkileri mevcuttur. A ve D vitamini fazla alımına bağlı olarak kafa içinde ki basınç artar. Kusma ve iştahsızlık gelişir. Yüksek dozda alınan D vitamini sonucu kemiklerden depo olarak bulunan belirgin derecede kalsiyumun serbest hale geçmesine bağlı olarak aşırı hiperkalsemi hali meydana gelir. Hiperkalsemi uzun sürerse özellikle bebeklerde zihinsel ve fiziksel gelişmelerde gerilemeye neden olabilmektedir.

Eğer yukarıda yazılanlar dışında her hangi bir yan etki görürseniz mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Sizlere bu yazımızda Supravit Pediatrik Şurup nedir ve ne için kullanılır? başlığı altında bilgiler aktardık. Lütfen doktor önerisi olmadan hiç bir ilacı kullanmayınız.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.