Terramycin Göz Merhemi

0
385
terramycin göz merhemi

Terramycin Göz Merhemi

Göz sağlığı her insan için son derece önemli kavramların başında gelmektedir. Nitekim oldukça değişimleri bünyesinde barındıran bir dünyada yaşamamızdan ötürü gözlerimizi dış tehlikelere karşı koruyor olmak ilk görevlerimizden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Hal böyle olunca göz sağlığına dikkat etme konusunda bazı yardımcı ürünlerden de bahsetmenin gerekli olduğu elzem bir detay olarak ön plana çıkıyor. Terramycin göz merhemi de tam bu noktada devreye giren önemli ilaçlardan biri olarak nitelendirilebilir.

Etkin madde: Her 1 gram merhemde 5 mg oksitetrasiklin’e eşdeğer oksitetrasiklin hidroklorür ve 10.000 ünite polimiksin B’ye eşdeğer polimiksin B sülfat bulunur.
Yardımcı maddeler: Likit parafin, beyaz vazelin

 

Terramycin Göz Merhemi Nasıl Kullanılır?

Terramycin ürünü içerisinde bulundurduğu bileşenler ile beraber gözlerde meydana gelebilecek çeşitli sorunlara karşı da önlem niteliğindedir. Gözün ön kısmı ve göz kapaklarının iç kısmında kullanılma şansını sunmuş olan merhemin enfeksiyonları giderme noktasında son derece faydalı olduğunu da vurgulamak gerekiyor. Öyle ki kısa vadede istenen sağlıklı göz yapısına kavuşmanız açısından Terramycin merhemini tercih etmeniz de yararınıza olacak olguların başında gelmektedir.

Kullanım Şekli

Terramycin çeşitli semptomların bir süreliğine de olsa sizinle olmasını sağlayabilir. Bunların ilki olarak tedavi uygulandığı anda bulanık görme gelir. Dolayısı ile herhangi bir araç kullanımı sırasında merhem uygulaması yapmamanız şiddetle tavsiye edilir. Bunun dışında günlük 4 veya 6 kere kullanmanız da göz sağlığınız açısından faydalı unsurlardan olacaktır. Merhemin temiz ve sterilize edilmiş el yardımı ile göz kapaklarına sürülmesi ve gözün açılıp kapatılması ile de yayılması önemlidir.

Terramycin Göz Merhemi Bebeklerde Kullanımı

Bebeklerin ciltleri yetişkinlerin cildinden daha farklı olduğundan yetişkinlere verilen her ilaç bebeklere verilmemeli. Terramycin göz merhemi de bebeklere bir hekim onayı alınmadan kullanılmaması gerekir.

 

Terramycin’in Yan Etkileri Nelerdir?

Enfeksiyon kapmış olan gözlerin tedavisinde kullanılan Terramycin zaman zaman da olsa bazı yan etkileri beraberinde getirebiliyor. Özellikle gözlerde oluşan geçici yanma hisleri, bulanık görme gibi belirtiler en çok rastlanan şikayetler arasında sayılabilir. Bunlar dışında vücudun çeşitli bölgelerinde şişlik, karın ağrısı gibi yan etkileri de nadiren görülebildiğini belirtelim.

Terramycin içerisinde bulundurmuş olduğu besleyici ve tedavi edici özler ile beraber göz sağlığı tedavisinde her insanın kullanım alanı içerisinde yer almaktadır. Hal böyle olunca ilacı kullanırken dikkat etmeniz gereken noktaların da konu göz olunca biraz daha ön plana çıktığını söylemek yanlış olmayacaktır. Özellikle ilacın başında yer alan tüpün herhangi bir yüzey ile temas etmemesi ilk olarak özen göstermeniz gereken maddelerden bir tanesi. Buna ek olarak kontakt lens kullanıyorsanız da merhemi aynı anda sürmemeniz önemle tavsiye edilir.

 

Terramycin Göz Merhemi Fiyatı

Eczanelerden temin edebileceğiniz TERRAMYCIN 14.2 gr pomad fiyatı 12.95 TL’dir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.