Yumurta Kabuğu Maskesi Suna Dumankaya

0
243
Yumurta Kabuğu Maskesi Suna Dumankaya

Yumurta Kabuğu Maskesi Suna Dumankaya

Yumurta kabuğu maskesi Suna Dumankaya tarifi onlarca faydası ile cildinizin en büyük dostu oluyor. Öncelikle yumurta kabuğu birçok derde çare bir malzemedir. Çoğumuz onun bu özelliğinin farkında olmadan yumurtanın içinden istifade ettikten sonra değersiz bir malzeme gibi çöpe atarak bu değerli malzemeden faydalanamamaktayız. Yumurta kabuğu kemik erimesini önler, gübre olarak kullanılabilir, ciltte oluşan lekeleri yok edip önlemenin yanında bahçemizdeki bitkileri de zararlı haşerelerden etkili bir biçimde korurken daha birçok faydası bilimsel çalışmalarla ispatlanmıştır. İnsanlar ve hayvanlar üzerinde yapılan bilimsel çalışmalarla yumurta kabuğunun kemik yoğunluğunu artmasına olumlu etkisinin yanı sıra romatizma ağrılarını giderdiği de tespit edilmiştir.

Yumurta kabuğu kemik metabolizması için gerekli bileşenler olan kalsiyum, stronsiyum ve flüor barındırmaktadır.  Yapılan klinik ve deneysel çalışmalar yumurta kabuğunun insan vücuduna faydalarını ortaya koymuş bulunmaktadır. Yumurta kabuğu maskesi Suna Dumankaya formülü ile sizde bu faydalardan istifade ederken özellikle cildinizdeki değişikler sonrasında dostlarınıza da tavsiye edeceğinize eminiz.

Yumurta Kabuğunun Faydaları Nelerdir?

Yumurta Kabuğunun Faydaları Nelerdir?

 • Kemik erimesini önler: Yumurta kabuğu içerdiği %96 kalsiyum oranıyla kemik erimesini önlemektedir. Bugün eczanelerden aldığımız birçok kalsiyum ilacının da ana hammaddesini oluşturmaktadır.
 • Yumurta Kabuğu Elbiselerinizi Beyazlatır: Yumurta kabukları dilimlenmiş limonlarla birlikte mükemmel bir beyazlatma özelliğine sahiptir bunu elde etmek için yumurta kabuklarıyla dilim limonları bir keseye koyup çamaşır yıkayacağınız vakit çamaşır makinanıza çamaşırlarla birlikte koymak yeterlidir. Sizde sonuca hayran kalacaksınız.
 • Yumurta Kabuğu Çiçeklere Faydalı Bir Gübre: Evinizde gıda maddesi olarak kullandığınız yumurtanın kabuklarını evimizdeki çiçeklerimizin toprağına gömdüğümüz zaman doğal gübre vazifesi görerek çiçeklerimizin gelişimine olumlu etki sağlayacaktır.
 • Bahçemizde Haşerelerle Mücadele: Yumurta kabukları bahçemizde istemediğimiz haşerelerle mücadelede bizlerin en önemli yardımcılarımızdır. Küçük parçalara ayırdığımız yumurta kabuklarını sebze ve meyvelerimizin etrafına saçarak salyangoz, tahtakurusu ve diğer haşerelerden koruyabiliriz. Çünkü bu canlılar yumurta kabuğu kokusundan hoşlanmadığı gibi kabukların üzerinde de yürümezler.
 • Kaşıntıların Giderilmesinde Yumurta Kabuğu: Suda kaynatılıp kurtulup elması sirkesinde eritilen yumurta kabuklarından oluşan karışımı cildinize uyguladığınızda kaşıntılardan kurtulmuş olursunuz.
 • Saçlarınızın Uzamasında Yumurta Kabuğu: yumurta kabuğu esaslı saç maskesi ile saçlarınız daha uzun ve sağlıklı olur. Karışım 10 adet yumurta kabuğu, 1 adet yumurta ve Hindistan cevizi yağı. Hazırlanışı ise toz haline getirilen yumurta kabuklarına 1 adet yumurta kırılır ve Hindistan cevizi yağı ilave edilerek iyice karıştırılır. Uygulaması ise saç diplerinize ve saçlara masaj yapılarak yedirilir. 15-20 dk bekletildikten sonra şampuanlanıp yıkama işlemine geçilir. Bu karışım haftada 1 uygulanır ve daha sağlıklı ve uzun saçlara sahip olurken bütçenizi de korur.
 • Tencere, Çaydanlık ve Tavalarınızı Yumurta Kabuğu ile Temizleyin: Yumurta kabukları mutfak eşyalarınızı temizlemek için harika bir doğal temizleyicidir. Kaynatılıp steril hale getirdiğiniz yumurta kabuklarını sabunlu suyla karıştırarak tencere, tava, çaydanlık ve de termoslarınızın temizliğinde etkili bir biçimde kullanabilirsiniz.
Kemik Erimesine Karşı Yumurta Kabuğu Tüketimi

Kemik Erimesine Karşı Yumurta Kabuğu Tüketimi

10 adet yumurta kabuğunu yıkadıktan sonra 1,5 litre suda 10 dakika pişirin. Bu işlem yumurta kabuklarındaki zararlı patojenlerin yok edilmesi içindir. Sonrasında kabukları süzgeçten geçirerek bir tepside geceden kurumaya bırakın ve ardından sabah bu tepsiyi fırına vererek 10 dakika pişirin. Daha sonra blender yardımı ile toz haline getirip bir cam kavanozda nem ve ısıdan koruyarak saklayalım.

Elde ettiğimiz yumurta kabuğu tozunu yemeklerle birlikte suyla beraber bir çay kaşığı tüketelim. Bu bize günlük 1000 mg kalsiyum sağlamış olacak. Günde 3 çay kaşığından fazla tüketilmemelidir.

Yumurta kabuğunun bu kadar faydalarından bahsettikten sonra şimdi yumurta kabuğu maskesi Suna Dumankaya Cilt lekelerini önleyen doğal maske tarifini siz değerli okurlarımıza verelim.

Yumurta Kabuğu Maskesi Suna Dumankaya Tarifi

Yumurta Kabuğu Maskesi Suna Dumankaya Tarifi

Malzemeler

 • 1 yumurta kabuğu (un haline getirilecek)
 • 100 gram çökelek
 • Maya
 • Limon suyu
 • Greyfurt suyu
 • 1 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı: Tüm malzemeler homojen bir şekilde bir kap içerisinde karıştırılır.

Uygulama: Malzemelerin tamamını karıştırdıktan sonra yüzünüze ve dekoltenize maske olarak uygulayın. 20 dakika etki etmesi için bekledikten sonra dairesel ve yumuşak hareketler ile ovalayarak çıkarın. Yüzünüzü önce ılık sonra soğuk bol su ile yıkayın. Yüzünüze güneş koruyuculu bir nemlendirici sürün. Bu maskeyi haftada bir uygulayın.

Yumurta Kabuğu Maskesi Suna Dumankaya ile cilt lekelerinizden kurtulacak ve daha temiz bir cilde sahip olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.