Zetion Şampuan nedir ve ne için Kullanılır?

0
220
Zetion Şampuan nedir ve ne için Kullanılır?
Zetion Şampuan nedir ve ne için Kullanılır?

Zetion Şampuan nedir ve ne için Kullanılır?

Zetion Şampuan nedir ve ne için Kullanılır?: Zetion,etkin madde olarak 2 g pirition içerir. Zetion,saç derisindeki kepek veya seborenin (yağlanma,kabuklanma veya soyulma) sebep olduğu kaşıntı,pullanma,kepeklenmenin tedavisi ve önlenmesi amacıyla kullanılmaktadır. Zink (çinko) pirition antiseboreik etkilidir.Hücre çoğalmasını yavaşlatarak etki eder ve bu sayede kepek oluşumunu azaltmaya yardımcı olur.

Zetion’u Aşağıdaki Durumlarda Kullanmayınız

Eğer;

  • Zink pirition veya yardımcı maddelerinden herhangi birine karşı alerjiniz varsa.
Zetion Şampuan nedir ve ne için Kullanılır?
Zetion Şampuan nedir ve ne için Kullanılır?

Zetion’u Aşağıdaki Durumlarda Dikkatli Kullanınız

Eğer;

  • Hamileyseniz,hamile olmayı planlıyor veya emziriyorsanız,
  • Herhangi reçeteli veya reçetesiz bir ilaç,tıbbi destek veya beslenme desteği alıyorsanız,
  • İlaç,besin ya da diğer maddelere karşı alerjiniz varsa,
  • Vücudumuzun büyük bir bölümünü kaplayan bir rahatsızlığınız varsa.

Gözle temas etmemelidir.Gözünüze,burnunuza veya ağzınıza gelmemesine dikkat ediniz.Kazayla gözle temas oluşmuşsa bol su ile yıkanmalıdır.İki yaşın altındaki çocuklarda doktor tarafından gerekli görülmedikçe kullanılmamalıdır.Çocuklardan uzak tutulmalıdır.Saç bakımı ile ilgili olarak kullanılan çeşitli şampuanlar,saç kremleri ve saç boyaları gibi saçlı derinin zedelenmesine yol açan her türlü etkenin sebep olduğu saç dökülmesi hallerinde zetion tedavi edici amaçla kullanılması bu etkilerin sebep olduğu saç dökülmesini önlemez.

Oluşan tüm etkileşimler burada verilmemiş olabilir.Bundan dolayı doktorunuza veya sağlık görevlisine zetion’un kullandığınız herhangi bir ilaç ile etkileşime girip girmediğini sorunuz.Kullandığınız ilaca başlamadan,ilacı kesmeden veya dozu arttırıp azaltmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.Bu uyarılar geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza danışınız.

Olası Yan Etkiler Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi,Zetion’un içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.Bunların en yaygın olanları genellikle hafif şiddettedir ve muhtemelen kısa süre sonra kaybolur. Zention ile ilgili herhangi bir yaygın yan etki bildirilmemiştir.

Aşağıdaki Ciddi Yan Etkilerden Biri Oluşursa Derhal Doktorunuza veya Bir Sağlık Kuruluşuna Gidiniz:

  • Şiddetli alerjik reaksiyonlar (döküntü,ürtiker,nefes darlığı,göğüste sıkışma,ağız,yüz,dudak ya da dilin şişmesi) cilt tahrişi.

Uzun süreli kullanımda periferal nörotis (sinirlere ilişkin bir hastalık),parestezi (yanma,batma,karıncalanma gibi anormal his) ve kaslarda zayıflık görülebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.