Venotrex Nedir ve ne için Kullanılır?

0
368
Venotrex Nedir ve ne için Kullanılır?
Venotrex Nedir ve ne için Kullanılır?

Venotrex Nedir ve ne için Kullanılır?

Venotrex Nedir ve ne için Kullanılır?: Venotrex, 60 tebletlik ambalajlarda kullanıma sunulmuştur. Her bir tablet, tritrepen glikozide eşdeğer 50 mg esin ihtiva eder. Venotrex tabletleri kişinin varislerden doğan şikayetlerinde, örneğin bacaklarda ağırlık, yorgunluk, şişkinlik hissinde ayrıca hemoroid tedavilerinde kullanılır.

Venotex’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler,

Venös ( toplar damar) rahatsızlığınız, özellikle varisli damarlarınız varsa, kilonuzu kontrol altında tutmalısınız, uzun süre ayakta kalmaktan kaçınınız ve uzandığınızda ayaklarınızı yükseltiniz. Doktorunuz size bazı egzersiz hareketleri veya koruyucu çoraplar önerdiyse bu tavsiyelere uyunuz. Bu durumlarda bu tavsiyelere uymak gereklidir. Bunun yerine Venotrex kullanmak doğru değildir.

Venotrex Nedir ve ne için Kullanılır?
Venotrex Nedir ve ne için Kullanılır?

Venotrex’i aşağıdaki durumlarda dikkatli kullanınız,

Venotrex tabletlerin kullanımında dikkate alınması gereken bir durum gözlemlenmemiştir.

Hamilelik,
Hamilelik döneminde Venotrex önerilmemektedir. Ancak şimdiye kadar edinilen bilgiler Venotrex’in tavsiye edilen dozu geçmeden hamileler ve emziren anneler tarafından kullanımında herhangi bir sakınca bulunmadığı yönündedir. Daha geniş bilgi ve sorularınız için doktorunuz ve eczacınıza danışabilirsiniz.

Olası yan etkiler nelerdir,

Tüm ilaçlar gibi, Venotrex’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Aşağıdakilerden biri olursa, Venotrex’i kullanmayı durdurunuz ve derhal doktorunuza bildiriniz.

  • Eller, ayaklar, bilekler, yüz, dudakların şişmesinde yada özellikle ağıza veya boğazın yutmayı veya nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmelerinde
    Bunların hepsi ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin Venotrex’e karşı ciddi alerjiniz vardır. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza neden olabilir.Bu çok ciddi yan etkilerin hepsi oldukça seyrek görülür.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz doktorunuza başvurunuz:

  • Bulantı
  • İshal
  • Kusma

Bunlar Venotrex’in hafif ve seyrek görülen yan etkileridir.Bu belirtiler kendiliğinden geçmezse veya şiddetli/sıkıntı verici boyutlardaysa, doktorunuza başvurunuz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.